Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy orvos elkezd velem...

Ha egy orvos elkezd velem tegeződni akkor én is tegezhetem?

Figyelt kérdés

Tehát egyikőnk sem mondta hogy tegeződjünk, hanem csak észrevettem hogy elkezdett tegezni és mire búcsúzásra került a sor sziával köszönt el. (Én viszont látással)

Ő a férfi, én a nő, viszont ő idősebb, szerintem nagyjából 15 évvel.

Ilyen esetben ha legközelebb sziával köszön akkor visszaköszönhetek én is azzal? Vagy még ígyis illetlenség és maradjak a magázásnál?


2018. febr. 14. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
én nem tegezném le, mégis csak orvos. Ha kifejezetten mondja, hogy tegezd, akkor, bár nem egy jó ötlet, mert haverok vagytok.
2018. febr. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
* mert NEM haverok vagytok.
2018. febr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Hacsak nem egy tizenéves diák a kérdező és egy nagyon idős 'jóságos' doktorbácsi az orvos, ellenkező esetben egy ffi részéről a legnagyobb taplóság egyoldalúan letegezni egy nőt.


Ilyen nincs, hogy "mégiscsak egy orvos". Az önmagában, hogy valakinek gyógyító, másokat segítő, szolgáló szakmája/hivatása van, nem jogosítja fel arra, hogy felmentse magát a legalapabb modorbeli illemszabályok alól.


Teljesen elfogadott dolog, hogy bárki, ismétlem bárki, aki nagykorú, azaz elmúlt 18 éves, nem kell hagynia magát egyoldalúan letegezni senki által, hanem nyugodtan visszategezhet.


De mondom, jó lenne tudni a konkrét korosztályokat.

2018. febr. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Eleve orvosnak tilos klienst tegezni.
2018. febr. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

"Eleve orvosnak tilos klienst tegezni."


Ezt a hülyeséget honnan szeded? Miért lenne tilos????

2018. febr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

igen, ha o letegez nyugodtan tegezd, nem oriztetek egyutt birkat soha letegezzen, tehat ha letegez akkor vagy bunko vagy nagyon kozvetlen, mindket esetben nyugodtan letegezheted

amugy aki azt irta hogy megiscsak orvos annak elmondanam hogy o is ugyanolyan budoset xarik mint mas

2018. febr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eleve hiányos az info. A 15 év korkülönbség (lehet, hogy 17) azt adja ki, hogy a leány lehet pl. 18 éves (de 15-nek néz ki) és az orvos mondjuk 35-37 éves. Így már teljesen más a kép...
2018. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
20+ vagyok a doktor 40+
2018. febr. 14. 18:36
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Bocs, de szerintem itt az ideje egy másik orvost keresni.
2018. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!