Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik lenyalni a kávéskanalat...

Illik lenyalni a kávéskanalat egy kávézóban?

Figyelt kérdés
Imádok kávézni /kávézóba járni. Egyik barátnőm rászólt a mi nap, hogy nem illik lenyalni a kanalat, csak úgy kávésan le kell tenni a csészealjra. Nem tudom, így van ez?

2018. febr. 18. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van.
2018. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Én ki szoktam kanalazni a tejszínhabot a pohár aljáról. A saját kiskanaladat a legszigorúbb etikett szerint is nyugodtan nyalhatod.
2018. febr. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, van e erre illemszabály. :D Ha kérsz egy habos kapucsínót, akkor amúgy is a kiskanállal eszegeted a tetejét, akkor nyilván 'lenyalva' teszed a kanalat a tányérra. :D Én csak kávét szoktam inni, még sosem jutott eszembe, hogy keverés után leszopogassam a kiskanalat, mielőtt lerakom. :D Akkor szólnék rád, ha feltűnően csinálnád és összenyálaznád a kanalat, cuppognál vele meg ilyenek.
2018. febr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zavarna ha feltűnően nyalogatnád.
2018. febr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Hát nemtom szerintem egy kávézóban nem az hogy nem illik hanem fura hogy szopogatod a kanalat mert az csak arra szolgál hogy kavard vele a cuccot. Ez ilyen sznob izé de akkor is. Ez kb olyan mint amikor valaki a buszon sminkel vagy bemész egy puccos butikba munkásruhában xD
2018. febr. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak megkevered a kávét, akkor nem illik lenyalni. HA a kiskanállal eszel valamit - kávéhabot -, akkor sem lenyalod, hanem kieszed belöle azt, amit eszel.
2018. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Sehol nem illik.
2018. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Nyugodtan lenyalhatod.

Csak a csészét ne nyald ki.

Azt húzd le.

2018. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Hogy mikor mi illik? Megnézném azt a barátnőt...


Nyald le nyugodtan. Majd ha kékvérű arisztokrata családnál kávézol, ott nem teszed..viszont arra ügyelj, hogy kézcsókra ne a jobbkezed nyújtsd, mint a barinőd..

2018. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
76%
Valoszinu kozonsegesen tetted es kinos volt azert szolt rad
2018. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!