Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendéglátó helyeken mindig az...

Vendéglátó helyeken mindig az pénztárosnak/személyzetnek kell előreköszönnie?

Figyelt kérdés
Pl. ha bemegyek egy kocsmába, moziba, vagy egy fürdőbe, és én a pénztárhoz megyek, akkor a pénztárosnak illik előreköszönni? Ez végül is így logikus, mivel ő van értem.
2018. márc. 26. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Mindenképp a szolgáltatónak.
2018. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindig az érkező félnek illik köszönnie.
2018. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ha fizetett szolgáltatásról van szó, akkor szolgáltatónak illik köszönteni a vevőt és ezt a vevő el is várhatja. Ez a viselkedés más kultúrájú országokban természetes, és nem is lehet másképp.

Csak nálunk meglepő, ha az eladó előre köszön.

2018. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Aki érkezik az köszön előre. Amilyen az adjon isten, olyan lesz a fogadj isten. Gondolom ezt a mondást már hallottad.
2018. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

" Amilyen az adjon isten, olyan lesz a fogadj isten. Gondolom ezt a mondást már hallottad."


És ha az adjon isten ígyis-úgyis olyan?? :D

Fürdőben voltam ma, előreköszöntem, és az alkalmazott a munkahelyi gépen a facebook-ozott. Ezzel még nem is lenne semmi baj, de legalább ha sunnyog, akkor ne viselkedjen úgy, mintha én lennék az aljas vendég, aki épp megzavarja. Szóval egy jó pihenést kinyöghetett volna, ha már nem a munkáját végzi :D

2018. márc. 26. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez esetben te megtetted, amit az illem megkívánt. A másik ember pedig bunkó! Ha te nem köszönsz, te is bunkó vagy. Van akit nem zavar, ha bunkónak tartják,de azért talán nem az az általános. Én semmiképp sem javasolnám a rossz példa követését.
2018. márc. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Drágáim, 21. század van, régen szemétre vágták már ezt az egész úri etikettet. Az köszön előbb, amelyiknek előbb kinyílt a szája, vagy előbb észrevette a másikat. Az is egy ember, te is egy ember vagy, nem álltok egymás felett/alatt semmiféle szituációban. Az ember igyekezzen udvarias lenni, mielőbb köszönteni a másikat, nem pedig lesni, hogy észrevegye, csak mert úgy ítélte meg, hogy az egy senki hozzá képest. Vagy ki van kiért. Ne ítélgessen, köszönjön!
2018. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7.: Igazad van, nagyon is.

Számomra mindig kellemetlen volt, hogy elvárták az előreköszönést, előre engedést, csak mert fiú voltam.

Pl. amikor suliba voltam bejárós (busszal), egy bunkó parasztnak tartottak!

Miért? Azt mondták tolakodós vagyok. Nos ez annyiból állt, hogy nem engedtem magam elé a helyi lányokat, épp hogy ők akartak elém jönni. Meg ugye miért is tettem volna ezt? Nem voltam velük jóban. 1-2-szer elmegy, de hogy mindennap bohócot csináljak magamból, az már egy kicsit sok!

2018. márc. 27. 02:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Eléggé félreérted a válaszokat. Senki nem megerősíteni akar téged abban, hogy bunkó paraszt légy, hanem lebeszélne erről. Igazából viszont te tudod, csak akkor minek kérdezed mások véleményét, ha közben teszel rá?
2018. márc. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Aki jön, az köszön, ez a "törvény". Ha a római pápa jön be a kocsmába, akkor is neki kell köszönnie előre.
2018. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!