Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, hogy így érzek,...

Normális, hogy így érzek, miután elhunyt az anyukám?

Figyelt kérdés

Anyukám mozgáskorlátozott volt, amíg élt, nagyon sokat kellett segíteni neki, mindig itt voltam mellette, szerettem, viszont úgy érzem, hogy ezzel együtt valahogy a saját életemről is lemondtam részben.


Az utóbbi időben romlott az állapota, már nem tudtam vele úgy beszélgetni, mint előtte, emiatt kb. fél évvel, mielőtt elhunyt, már úgy éreztem, mintha elveszítettem volna, de ettől még ott voltam mellette és segítettem a gondozásában, nem hagytam magára.


2 hónapja ment el, ezalatt az idő alatt sokat sanyargattam magamat, de úgy érzem, hogy sikerült nagyjából megnyugodnom. Nem érzem azt, hogy cserbenhagytam volna, viszont úgy érzem, hogy el kell kezdenem élni a saját életemet.


Hálás vagyok neki a sok áldozatért, amit értem hozott, szerettem és hiányzik, viszont egyben hálátlannak is érzem magamat, amiért ilyen "hamar" fel szeretném dolgozni az eseményeket.


Az az egy gondolat tudott megvigasztalni, hogy ő nagyon szeretett engem és most, hogy már nincsen, így itt az ideje, hogy megtanuljam szeretni magamat, ha ő szeretett engem, akkor nekem is szeretnem kell magamat alapon, viszont hálátlannak érzem magam, főleg akkor, amikor próbálok jókedvű lenni és mosolyogni mások előtt, mintha semmi sem történt volna.


Ti mit gondoltok?


2018. máj. 22. 10:40
 1/5 sanyinak ***** válasza:
100%
Az élet megy tovább, folyamatosan dolgoznod kell az életeden, hogy boldogan élhess.
2018. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez természetes, bár nem szép, ha 2 hónap elteltével valaki ki akar törni az örömtől és felszabadultan vihorászik. Kb fél, 1 év míg illik visszafogottan élni, persze ahogy akarsz.
2018. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Isten nyugtassa édesanyádat.


H valójában el tudtad-e engedni, meg tudtad-e gyászolni ennyi idő alatt, arra ne fogadj nagy összegben, kedves Kérdező. A gyászmunka egy mélyebb, kevésbé látványos szakaszába léptél. A gyász egy természetes lefolyású folyamat, nem lehet siettetni és késleltetni sem.



A gyásszal párhuzamosan mindnenképp kezdd el tervezni és kivitelezni a saját életedet.

2018. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Itt nem arról van szó, hogy nem gyászolnál. Persze, hogy gyászolsz. Gyászolni nem csak hangosan zokogva lehet, a gyász belül van. Emellett tovább kell élni és most egy "normálisabb" életet élhetsz. Ki kell mondani: egy mozgáskorlátozott vagy béna családtag legtöbbször ha akaratlanul is, de megnyomorítja a saját családját is. Az anyagiakról ne is beszéljünk. Főleg, amikor esély sincs a jobbulásra, az egész egy sokéves kálvária.

Éld az életedet, amire nagyon is rászolgáltál.

2018. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt irod már félévvel a halála előtt elengedted,tehát tudtad mi következik és tudatosan készültél erre.Teljesen normális ahogy érzel.Ez nem jelenti azt,hogy kevésbé szeretted őt és ne fájna a vesztesége még most is.Jobb,hogy megpróbálod a saját életedet élni mintha évekig keseregnél,depresszióba esnél.Persze azokat az embereket is meglehet érteni akik nem tudják feldolgozni szeretteik elvesztését és segitségre van szükségük ehhez.Jó,hogy neked van elég belső erőd,hogy túltedd magad ezeken a dolgokon.Ez erős jellmre utal.Attól,hogy mosolyogsz belül még érezhetsz fájdalmat,veszetséget.
2018. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!