Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet-e más színű a cipő és a...

Lehet-e más színű a cipő és a táska alkalmi öltözékben?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen a kérdésben már minden benne van, de kicsit bővebben: van egy fekete alkalmi ruhám, hozzá fekete kis blézer, fekete cipő, és gondoltam, hogy ne legyek teljesen feketébe burkolózva, veszek hozzá egy lila alkalmi táskát, de erre azt mondták nekem, hogy ezt nem lehet, mert a cipőnek és a táskának egy színűnek kell lennie. Lila cipőben mégsem mehetek egy hangversenyre, v. színházba, a táska?

2018. dec. 13. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Dehogynem mehetsz. Sztem tök jól nézne ki. De ha marad a lila táska akkor dobd fel az öltözéket mondjuk egy lila sállal kendőcskével kitűzővel a ruházatodat.
2018. dec. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
28%
Lehet ha ízléses, de a lila az nagyon elüt. Nézz egy szolidabb színt.
2018. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egészen halvány lilát gondoltam.
2018. dec. 14. 09:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet más színű, erre nincs illemszabály.

Arra van, hogy ne legyen fehér vagy ne papucs legyen és ne lógjanak ki a lábujjaid sem.


A szín az divat kérdése, ha nem esküvőről, temetésről vagy nem egyházi alkalomról van szó.

2018. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Már rég nem úgy van, hogy a cipőhöz kell illenie a táskának. Ez nagyon ódivatú szemlélet 2018-ban.
2018. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez sztem egy nagyon idejétmúlt szabály. Ha színben jól néz ki együtt a szett, akkor mindegy, hogy ugyanolyan színű-e a táska és a cipő, vagy nem. A gond akkor van, ha túl eklektikus és még csak nem is stílusosan (pl. láttam ilyen szettet ismerősön, hogy fekete blúz, óarany boleró, piros szoknya, lila táska, kék cipő... hát az nagyon nem nézett ki jól együtt, na). A te esetedben látatlanban nem látok semmi problémát ezzel. Max. ha félsz picit, hogy nincs más lila a szettedben, akkor felteszel egy olyan színű körömlakkot vagy szemfestéket, és máris még jobban passzolóvá tudod tenni.
2018. dec. 24. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most jut eszembe, hogy amikor cipőboltok kirakatait nézem, és táskák is vannak kitéve, mindig olyan táskát tesznek a cipő mellé, amelyek ahhoz a cipőhöz passzolnak.
2018. dec. 25. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!