Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan alul méretezettek...

Miért olyan alul méretezettek a kocsmák WC-jei?

Figyelt kérdés
A legtöbb helyen 1 fülke van és mellé max. 2 piszoár. Az 1 fülke még rendben is van, de még a 2 piszoár is nagyon kevés egy ivós helyre. Nem egy helyen még sorban is kell állni a pisilés miatt. Ennél még az is jobb, ahol nem szeparált, csak egy közös vájat, ott legalább többen oda lehet állni egyszerre.
2019. jan. 19. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Gáborkának baj van a prosztatájával? Minden sör után ki kell menni?

Érdekes, hogy valahol 1 wc van (Bölcső) és mégis kulturáltan megoldják az Emberek.


Ha problémád van egy hellyel, nyugodtan NEKIK adj visszajelzést és ne sírj a GYK-n. Szerintem örülni fognak az építő jellegű visszajelzésnek.

2019. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
És ahol egy plázában van 7 db wc és 4 piszoár?? Pedig ott több 100ember tartózkodik egyszerre álltalában, míg egy kocsmába ritka a 30 vendég is.
2019. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Nagykörút vonalán belül meg félmillió ember hömpölyög, aztán se pláza, se vécé, se bokor... csak húgyszagú közterek. Hát vannak hiányosságai ennek az országnak.
2019. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
22:18 : Sok esetben az 1 db WC-t és piszoárt még egymás mellé is teszik közvetlenül, így csupán 1 ember tudja egy időben használni. A plázákban azért más a helyzet, ha megnézed mennyi helyen van WC egy plázán belül és azon belül mennyi 1-1 helyen.
2019. jan. 20. 09:10
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

Ahol eddig én jártam plázába, vagy nagyobb bevásárló központba ott csak 1 helyen volt wc, azon belül volt ugye férfi, női, mozgáskorlátozott. De ahol jártam eddig kocsmába ott is ugyan így volt, csak a férfi wc-ben volt 3 fülke átlagosan és 3 piszoár.

De ha egy nagyobb plázát nézel és vedd alapul a női mosdót akkor, legyen 40wc összesen. Szerinted az arányos?? Ha számolsz esetleg 500csajt. Szükség esetén tampon csere, kis dolog, nagy dolog. Szerintem nagyobb helyeken sincs ez jól megoldva.

Meg mint ahogy írták nyílvános wc sincs sok helyen. Voltam már én is úgy, hogy mindenfele étel-ital árusok, de wc sehol. Majdnem be pisiltem már, mire kiértem az állomásra, mert amerre jöttem sehol nem volt egy wc, kocsma, bevásárló központ, vagy tényleg bármi, ahova szükség esetén be tudnál menni.

Régen ahol tanultam városban volt 2 nyilvános wc, mind a kettőt bezárták és az egyik le is rombolták. A suliba, koliba, tescoba és egy kocsmába lehetett menni esetleg wc re. A suliba és a koliba nem mehet be aki nem tanuló, a kocsmába fogyasztani kell valamit és a tesco meg kint a város határán. Az ember ezen problémája soha nem lesz rendesen megoldva.

2019. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, miért háborogsz, de képzeld, a helyen, amit írtam, működik a dolog. Az emberek képesek sorban állás nélkül is wcre menni ott, mert látják, hogy valaki kijön a mosdóból, elindulnak. Ez egy 50 főt befogadni képes és minden esete tele lévő kézműves söröző. Ami azt is jelzi, hogy nem ugyan az a célközönség, mint a 270/korsó sör igényt kielégítő, 2 sarokra lévő kocsma, ahol, már délután 2-kor tele van hugyozva a wc padlója, pedig ott 4 piszoár 2 fülke van a közel 30 főt befogadni képes helyen.
2019. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 : Külföldön ezt úgy szokták megoldani, hogy 2 fülkés wc, ami koedukált, a férfi részen pedig nem külön piszoarok vannak, hanem a fal mellé bárhová lehet vizelni, mert elfolyó van.
2019. jan. 20. 18:36
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ezeket részben jogszabályok is kötik, hogy adott méretek mellet miből mennyi kell és kell -e előtér vagy sem. Ez az egyik része és lehet, hogy a törvényi feltételeknek eleget is tesznek. A másik része pedig a befektetés és kulturális igény, hogy úgy mondjam, és persze üzletviteli igényesség is.


Kisebb helyeken tényleg lehet látni ki mikkor megy be és jön ki, de ha leleményesek lennének, egy jelzőfényt is tehetnének ki, ami mutatná a mosdó foglaltságát. Akár.

2019. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, arra gondolsz, hogy olyan kicsi a fülke, hogy ha már bent vagy, nem tudod magadra csukni az ajtót, csak ha már fenn állsz a WC tetején. Egyébként a válasz a helyhiány.
2019. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!