Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik ilyet? Ha igen, hogyan?

Illik ilyet? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a barátommal nem túl régóta vagyunk együtt, a szülőknek már bemutatkoztunk, őket egymásnak pedig egy kisebb nyaraláson szerettük volna bemutatni (hogy jó ötlet vagy nem, az most mindegy, nekünk sajnos ez lett volna a legpraktikusabb). Na most különböző okokból az ő szülei sem, illetve az én apukám sem jönnek. Anyum vissza akarja mondani, hogy akkor menjünk kettesben. Viszont én arra gondoltam, hogy mivel a páromat úgyis csk én vettem rá, egyébként esze ágában nem lett volna abba a városba/országba menni, anyumat viszont érdeklik az ilyen dolgok, plusz már nagyon régóta szeretne repülni is, csinálhatnánk egy csajos bulit mi ketten. A páromnak nincs semmi lefoglva, csak elméletben jön. Illik-e neki azt mondanom, hogy há ne gyere már, mert csak csajok leszünk? Vagy ilyenkor már ez nem ildomos?
2019. jan. 27. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem illem kérdése, hanem bizalmi kérdés. Az gyakori az életben, hogy az ember eltervez valamit és nem jön össze. Vagy nem úgy jön össze. Ha van bizalom, mindent meg lehet beszélni. Megfelelő hangnemben.

A konkrét ügyben, ha te és édesanyád szeretnétek menni és ez nem ütközik semmilyen akadályba, tegyétek. A barátoddal beszéld meg egyszerűen. Ez a helyzet, ezt szeretnéd, ő úgy se akart, ellenzi-e, van-e kifogása és mi. Értelmes ember erre azt mondja, tegyétek. Ha nem ezt mondja és megfelelően lett elővezetve, elgondolkodnék, hogy valóban barát-e.

2019. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ilyet mondana barátnőm, arról a dologról amit csak úgy rám eröltetett, nagyon örülnék neki. Lehet nem mutatnám ki, mert még is csak hiányozni fog. De ha annyira nem akarnék menni, úgy fognám fel, hogy le veszi rólam a terhet, meg talán én is össze ülnék a srácokkal pár sörözős estére.

Amúgy ez inkább személyiség függő, mint illem kérdése.

2019. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!