Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan érjem el, hogy magázzanak?

Hogyan érjem el, hogy magázzanak?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, az emberektől távolságtartó. Ennek sok oka van. Mindig különc voltam, kívülálló. Közösségbe nem tudtam és nem is akartam beilleszkedni soha. Azt viszont elvárhatom, hogy magázzanak? Gyűlölöm, ha valaki letegez!

Továbbá, etikett kérdés:

a fiatal az idősebbet magázza

férfi és nő között hogy szokás?


Továbbá, mivel már hölgy vagyok, elvárhatom, hogy idősebb férfiak magázzanak?

Allergiás vagyok a tegezdődésre, csak azokat tegezem, akiket lenézek, és azokat az idősebbeket akik kérik, hogy tegeződjünk.



2019. márc. 1. 08:27
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

A tegezés szabályai: csak a nők vagy a náluk jóval idősebb/magasabb rangú férfiak ajánlhatják fel; -a nők egymás között: csak az idősebb/magasabb rangú kezdeményezheti. A tegeződést visszautasítani minden körülmények között sértés!



Wikipédia


De nem elég konkrét. Nálam idősebbektől(férfiak) is elvárhatom a magázást, mivel hölgy vagyok?

2019. márc. 1. 08:57
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Heló! Nehezen érheted el. Én pl nem szívesen magázok taknyos kis csitriket. Szia! 43/F
2019. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kikényszeríteni.

Engem nem zavar 30 felett sem, hogy letegeznek.

Szerintem azt tudatosítsd magadban, hogy nem ez a tisztelet jele.

Lehet valaki tegeződve is tisztelettudó és kedves, és aki magáz, az is lehet bunkó, lenéző. Nem ezen múlik.

2019. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként meg egy hölgy nem ilyen agresszív, hisztis. Egy hölgy előkelő és túllép az ilyen dolgokon.
2019. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
Aki tegez, közlöd vele, te egy hölgy vagy és elvárod a tiszteletteljes magázást.
2019. márc. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ön VALÓBAN hölgy lenne, nem nézne le senkit!
2019. márc. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Varga Péte4 ***** válasza:
68%
Jómagam sem vagyok híve a parttalan tegeződésnek. Jó dolog a magázás, mert egyrészt lehet egyfajta kifejezése a tiszteletnek, de alkalmas a megfelelő távolságtartásra is. Nos, aha egy idősebb személy letegez -mint gyereket - simán tegezd vissza hidd el, kínos lesz neki. Ha meg bizalmaskodva teszi ezt, akkor meg magázd vissza. Ha normális az illető, zavarba jön és magázni fog. Ha továbbra is tegez, akkor bunkó és nem kell ápolni vele a kapcsolatot. Egyébiránt a a "hölgy" minősítést hagyd meg a környezetednek,ű :) F/69
2019. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
Nulla az önbizalmad (valószínűleg a szüleid tették ezt veled), emiatt nem mered az embereket közel engedni magadhoz (a magázás is ennek eszköze), mert félsz, hogy elutasítanak. Pedig nem lenne kötelező, hogy magányos legyél. Lehet, hogy megmagyarázod magadnak, hogy így neked jó, mert különben nem tudnád elviselni, de valójában az ember társadalmi lény, aki társak között sokkal boldogabb. Ne vedd el magadtól ezt a lehetőséget, inkább vállalj be egy pszichoterápiát.
2019. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

És ugyan mitől olyan “hölgy” magácska?


Túl sok kosztümös sorozatot tetszett nézni?

2019. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek a #6-sal.

Nem vagy hölgy.

Egy hölgy nem néz le senkit,hanem mindenkit tisztel.

Hidd el a gondolkodás módod meglátszik jellemeden,személyiségeden és ha ezt érzékelik rajtad,automatikusan letegeznek.

A leírásod alapján nem vagy bölcs,tehát kellemetlen lenne valaki számára,hogy egy kis "fruskát" magázzon.

(bocsi a szóhasználatért).

A tiszteletet ki kell érdemelni nem megkövetelni.

Egyébként meg azt tapasztaltam nagyon kevés ember ismeri az illemszabályokat.

És csak az tud tisztelettudóan viselkedni,aki tiszteli önmagát is,altalában így van.

2019. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!