Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez nagyon kulturálatlanság,...

Ez nagyon kulturálatlanság, vagy csak én fújom fel?

Figyelt kérdés

Férjem régi ismerősei jöttek vendégségbe, egy házaspár. Közölték, hogy az ő utcai cipőjük tiszta és nem veszik le, holott én ha bárhová megyek vendégségbe, pláne a saját lakásba belépve leveszem az utcai cipőmet.

Továbbá, a lakásba füstöltek: dohányoztak: cigaretta, szivar, holott én nem dohányzom és a férjemet is kitiltottam egy külön helyiségbe szivarozni.

Ráadásul bronchitiszem van, ami a vendégeskedés után kiújult.

Egyébként többdiplomás, magas beosztású emberek, akik ilyen primitív módon viselkedtek, hogy fittyet hánytak a cipőlevételre és telefüstölték a lakást.



#dohányzás #cipőlevétel
2019. ápr. 13. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Az.

Nem kell őket többet meghívni.

2019. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez tényleg elég bizarr, és nettó pofátlanság az ő részükről.

A cipős dolog még semmi, de komolyan rágyújtottak a lakás kellős közepén?!

Soha az életben nem hívnék meg ilyen civilizálatlan vadbarmokat, az biztos.

2019. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jelezted nekik, hogy problémád van vele? Ha igen, akkor tahóság volt.
2019. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, mivel közöltem, hogy nem dohányzom és cipőlevétel is alap szerintem.
2019. ápr. 13. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Úgy dobtam volna ki őket a házamból amint rágyújtanak mint annak a rendje
2019. ápr. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehettel túl határozott már bocs. Ha nálam valaki rágyújtana, konkrétan kivennék a kezéből majd elküldeném. Ha jól értelmezem, neked az a fájdalmad, hogy a férjed nem állt ki melletted, hanem valószínűleg velük pöfékelt, de legalábbis nem szólt rájuk
2019. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, "az én házam, az én váram". A szabályokat a saját otthonodban te állítod fel, és közlöd, ha valami nem tetszik.


Mert nem mindenkinél ugyanaz az alap, mint nálad.


Én részemről például egyenesen rosszul vagyok, ha valaki az ajtóban neki fog kifűzni a cipőjét. Az én nézetemben a cipő a civilizált öltözködés része, és nem szeretném, ha valaki mezítláb ülne az asztalomnál vagy a nappalimban.


Tehát ha hozzám jössz vendégségbe, ne húzd le a cipődet.:)

2019. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lux morulus ***** válasza:
0%

6#+1


7#


Igen a te lakésodban te határozod meg, hogy ki, hogy viselkedjen.

Ha hozzám jönnek én elvárom, hogy ha a szobába jönnek, akkor levegyék a cipőt. Nekem ne hordjon be minden s.art az utcáról.

2019. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A csoportképen milyen szépen mutatnak majd fehér ing-nyakkendőben és zokniban...
2019. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

>> Nekem ne hordjon be minden s.art az utcáról.


Sárt nem hoz be, mert arra való a lábtörlő... talán port, de az is sokkal jobb, mint ha az izzadt (ekcémás) lábát a perzsaszőnyegembe bedörzsöli. Az alapszabály: aki vendéget hív, az takarítson !!

2019. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!