Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan véditek az internetre...

Hogyan véditek az internetre feltett adatotokat? Személyre szabjátok az adatvédelmi beállításaitokat? Figyeltek az adatvédelemre?

Figyelt kérdés

Az internet es a nagy social media vallalatok elterjedesevel annak vagyunk szemtanui, hogy oriasi adathalmazt gyujtenek rolunk a social media vallalatok. Ugy gondolom, hogy az adatvedelem egy 21. Szazadi alapveto emberi jog, viszont jelenleg ennek csak most tortenik meg a szabalyozasa, illetve tulajdonkeppen nincs is annyira szabalyozva.


Mi a velemenyetek errol?



2019. jún. 1. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy nem adok meg adatokat. Pl. az e-mail címem sem a nevem.
2019. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán nem osztok meg olyasmit magamról, amit nem szeretnék nyilvánosság elé tárni.
2019. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs adatvédelem, azt néz meg mindenki amit meg tud fizetni. Ezért szoktam össze-vissza írni, olvasni, böngészni, beszélni, akinek kell úgyis tudja mi, mikor, kinek, miről szól. :)
2019. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet felreerthetoen irtam. En csak annyit szerettem volna mondani, hogy ez egy alapveto emberi jog, hogy jogunk van a privatszferahoz es ne adjak el az adataimat mas cegeknek
2019. jún. 1. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"En csak annyit szerettem volna mondani, hogy ez egy alapveto emberi jog, hogy jogunk van a privatszferahoz es ne adjak el az adataimat mas cegeknek"

Rajtad áll hogy mibe egyezel bele a felhasználási feltételek elfogadásával, amikor igénybe veszel egy szolgáltatást.

Ha adott esetben beleegyezel, hogy mittudomén, az általad megadott telefonszámot továbbadhatják harmadik félnek, akkor nyilván megtehetik, hisz te engedted meg nekik.

2019. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is kiadják. Jut eszembe! Tudja valaki mit jelent pontosan, hogy beszélgetésnél nem csak rögzítik, de elemezhetik is a hangot? Úgy néz ki ha nem akarsz valamibe beleegyezni kizárod magad a teljes rendszerből, de ennek ellenére is gyűjtenek rólad adatokat, legfeljebb nyilvánosan nem adják ki. Ettől még ha van olyan akinek nagyon kell valami, ezen az úton meg tudja szerezni.
2019. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-os valaszolonak:

Persze, de ezek a vallalatok monopolhelyzetben vannak, nincsen mas alternativa, amit valasztani lehetne. Hasznalhatom en a xy alkalmazast, de ha 2 ismerosom hasznalja azzal nem megyek sokra.

2019. jún. 1. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Ez a probléma. Hogy gyakorlatilag megfosztanak a 21. századi technológiától, ha nem fogadod el ezeket a bonyolult, irreálisan hosszú jogi szövegeket.
2019. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy beleegyezel az ilyen vállalatok felhasználási feltételeibe, gyakorlatilag megengeded nekik, hogy adatokat gyűjtsenek rólad. Ha letöltöd az instagram alkalmazást, megjelennek a felhasználási feltételek, amiket elfogadsz. Majd engedélyezed, hogy az alkalmazás hozzáférjen a tartózkodási helyedhez, a telón tárolt személyes adatokhoz, a fotóidhoz, a hangrögzítőhöz meg még ki tudja mikhez.

Szerintem senki nem olvasta még el ezeket a felhasználási feltételeket, de biztos vagyok benne, hogy szerepel benne valami ilyesmi: 'az alkalmazás használatával ön hozzájárul ahhoz, hogy a tevékenységéről gyűjtött adatokat a Blablabla Corporation Inc. felhasználja az alkalmazás továbbfejlesztése érdekében'.

És kész. Ezután már nem tudod felelősségre vonni őket, hisz te magad egyeztél bele az adatgyűjtésbe. Vagy elfogadod ezt, vagy egyáltalán nem használod a közösségi alkalmazásokat. Meg persze alap, hogy a fontos dolgaidat nem osztod meg, de a mai világban ezt nem lehet teljesen elkerülni.

Ugyanígy a cookie-k. Nagyon sok weboldal nem is enged be az oldalra, amíg el nem fogadod a cookie-kat. És ezzel máris engedélyezted az oldalnak, hogy lekérje a tartózkodási helyed és IP címedet. A cookie-kat érdemes gyakran törölni a böngészési előzményekben, és jófajta víruskeresőt használni, ami blokkolja a nyomkövetést.

2019. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!