Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyugat-Európa mennyivel...

Nyugat-Európa mennyivel felvilágosodottabb a barbár Magyarországhoz képest?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

1. A kérdésedben a felvilágosodott kifejezésnek nincs a kérdés szempontjából jelentős információ tartalma, vagy olyan szintű általánosítást hordoz, ami a többi területre nézve torzítás és hamis. Mi a fény, mi a sötétség? Miről beszélünk pontosan? És miért érzed ezt?

Milyen területről van szó?

(és azt sem lehet valójában eldönteni, hogy te melyik oldalon állsz, csak hogy egyesek szerint eltérések vannak xy területen egymáshoz képest).


2. Egy terület vagy fogalom nem lehet barbár. Mit kell kell érteni Magyarországon, Nyugaton, a barbárizmuson?

2019. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kire gondolsz? A spanyolokra akik ütik a katalán kisebbséget, a hollandokra akiknél a flamandok gyűlölik a vallonokat vagy a franciákra akik zsigerből utálnak mindenkit?
2019. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Remélem ez szarkazmus. Egyik haverom beszélt egy húsz év körüli franciával aki komolyan azt hitte közép-kelet Európában dzsungel van és négerek laknak itt. Ha a fiataljaik ilyen műveltek az sok mindent elárul róluk.
2019. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is voltam úgy hogy magyarország barbár hely meg hüly. ország. Viszont ahogy voltam többet külföldön olykor nagyon rosszul éreztem magam. Nem az államalkotó néppel találkoztam, szinte csak bevándorlókkal a világ minden tájáról ezek mellett az élet se olyan durván jobb mint Magyarországon barátaim közül is többen hazajöttek mert sok hátul ütője is van az ott létnek. (mármint ott nyugaton) Ott is korruptak a politikusok valamilyen szinten csak ott burkoltabban csinálják, ott is sok probléma van a gazdasággal pl a spanyolok vagy a franciák helyzete, németországban a népesség fenntartása, Egyesült királyságban a skótok meg az angolok gyakran teljesen máshogy vélekednek és ezzel veszélyeztetik az egységüket, Katalónia ügyéről biztos hallottál már az is ott van. Magyaroszág se olyan rossz hely. Itt is meglehet élni csak ügyesen és tudatosan kell irányítani az életedet, na meg persze kitartóan. Nyugaton is megkell dolgozni a pénzért manapság... Ott sem kolbászból van a kerítés. Mindegyik országnak megvan a saját előnye és árnyaltabb oldala (most a fejletteb európai amerikai és a távolkeleti országokról beszélek inkább mert Kongó helyett biztos hogy inkább Németországban élek az egyértelmű) viszont ha itt maradunk európa országainál továbbra is.. Magyarországnak is vannak előnyei!! + itt természeti katasztrófák sincsenek.. Úgy gondolom hogy jó ország ez és nem vagyunk annyira lemaradva.. csak tenni kéne hát ugye ezért nem pedig sírni ulni a kanapén hogy itt szar az élet.. Mellesleg a magyar gondolkodás szerintem sokkal jobb mint a nyugati. Most nem a pesszimista magyar logikára gondolok.. Mi sokkal távolság tartóbbak és tapasztaltabbak is vagyunk szerintem. (történelem)Csupán a politika nincs a toppon meg a gazdaságon lehetne még mit javítani de nem olyan szar a helyzet.
2019. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alapján, hogy náluk is van kísérleti vakcinával való oltottság alapú diszkrimináció, semmivel sem felvilágosultabb, ugyanolyan diktatórikus hely.
2021. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!