Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szív mit jelképez a Bibliában?

A szív mit jelképez a Bibliában?

Figyelt kérdés

A "szívben lakozik, a szívből ered, a szívből származik, szívből szeretni stb.", a Biblia tele van ilyen részekkel, mit jelképez a szív?


Én alapvetően arra jutottam, hogy a szív az emberi tudatot jelképezi.


Köszönöm a segítséget.



2019. aug. 8. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
A szív egyértelműen az emberi lelket jelképezi a legtöbb esetben.
2019. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
A szív azt is jelképezi, ami a valódi elhatározásod, ami tényleg benned van, ami motiválja a cselekedeteid és a beszéded
2019. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Ugyanazt, mint mindenütt másutt, mert meglehetősen univerzális szimbólum: a Szeretetet. A lelket a Bibiliában a fehér galamb jelképezi - a harmadik attribútum: a Szent lélek.
2019. aug. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

#3

Olvastál te egyáltalán Bibliát? Mert nem úgy tűnik.

2019. aug. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

A Bibliában emlitett sziv, nem a Fizikai szivedre utal, ami életben tartja az életfunkciókat, a működésével.


A Biblia javarészt jelképes értelemben használja a „szív” szót. Azt mondják róla, hogy a szív jelképes értelemben „általában a központi rész, a belső rész, ennélfogva a belső ember, aki sokféle tevékenységében nyilvánul meg: kívánságaiban, érzelmeiben, érzéseiben, szenvedélyeiben, céljaiban, gondolataiban, észleléseiben, képzelgéseiben, bölcsességében, ismeretében, jártasságában, hitnézeteiben és érveléseiben, valamint emlékezetében és tudatában” (Journal of the Society of Biblical Literature and Exegesis. 1882, 67. o.).

Vagy is a jelképes sziv, az inditékok, és az érzelmek tárháza.

Jézus ugyancsak beszélt arról, hogy a viselkedést befolyásoló ösztönzőerő a szívből fakad, legyen az akár jó, akár rossz

A jelképes szív állapota az egyén lelkületében, a magatartásában tükröződik, akár büszke, akár alázatos

A Keresztény Görög Iratokban, amikor a szív az elmével együtt szerepel, az „elme” az értelemre, míg a „szív” a belső ember érzelmeire, vágyaira és érzéseire vonatkozik.


A szív ’csalárd’ lehet: Ádám, jóllehet tökéletes volt, hagyta, hogy a szíve elcsábuljon; elvetette az igazságot, és elfordult Istentől

Akkor működik jól a sziv, ha összhangban van az elmével.

2019. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4%

A szív a törekvés központod! Mindent a szíved határoz meg, hogy mit hogyan akarsz érteni, látni, hallani, ezek mind a szíved irányítása alatt állnak. Ezért van az, hogy ugyan azt a "dolgot", az emberek különféleképpen látják, értelmezik, attól függően, hogy mi van a törekvésközpontjukban az-az a szívükben.


De persze kérdezhetnéd ez esetben, de hát mikor és hogyan kerülnek a szívünkbe ezek a törekvések?


Jézus ajkáról több mint ötvenszer hangzik el ez a szó, hogy szív. A szív differenciálatlanul hall, lát, és ért egyszerre. Egyetlen differenciát különböztetett meg, hogy Isten Országbeli, vagy nem Isten Országbeli valakinek a szíve. Akinek igen, az a szívében hordozza a mennyországot.


A szívünkbe pedig a születésünk előtt "kerül bele", hogy milyen szándékkal születünk le földre. Tehát a sorsunkat a születésünk előtt döntjük el, és nem pedig a születésünk után.



"A karma az a születés előtt vállalt lehetőség, amely döntést provokál ki megszületés után az illetőből. A döntés mindig lényegében ez: Isten mellett, vagy Isten ellen. Valamikor Én ezt így fejeztem ki: „Legyen a szavatok igen, igen, nem, nem. A többi az ördögtől van!” (Máté 5:37). "

"A karma egy olyan meghatározott keret, melyben el kell tudnia dönteni mindenkinek, hogy Mellettem, vagy Ellenem akarja életét megoldani. A karmikus találkozások nem arra valók, hogy bárkit is tönkretegyenek, hanem arra, hogy kihívást jelentsenek a Mellettem, vagy az Ellenem hozandó döntésre.


Mindent vállalni csak Mellettem szabad és lehet. Mindaz, aki nem Mellettem vállal mindent, az senki mellett sem vállal semmit! Egy óriási hazugságban él! A hazugság atyjának adta át magát. Magyarul; az ördögnek! Én vagy első vagyok valaki életében, vagy nem is vagyok ott!"

Jézus; A HANG - könyv 544

2019. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szív hivatalos szimbolikája ugyan ismert, de van szubliminálisan ható szimbolikus üzenete is. A vallási intézményrendszerek jobbára a társadalmi és szexuális kontrollról szólnak. A szív sokszor elég egyértelműen "popsi" és/vagy vaginális utalással bír. A Jézus-szíve szimbólum azért lángol felül-középen, mert ott "tüzel" az ostromló nyelvecske - közismertebb nevén a csikló. A többit tessék logikusan kikövetkeztetni...
2021. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dorkász06 ***** válasza:
51%

A "szív" szó közel ezerszer fordul elő a Bibliában, és nagyon sokszor jelképes értelemben használja. Mivel ennyiszer van benne, így látjuk Istennek milyen fontos. Abban is megmutatkozik, amikor emberekkel foglalkozik, hogy hogyan gondolkodik a szívről, sőt még vizsgálja is.


"Szépségetek ne külsőségekben nyilvánuljon meg – hajfonogatásban, aranydíszek és drága ruhák viselésében –, hanem legyen az a szív rejtett embere, melynek romolhatatlan ékessége a csendes és szelíd szellem. Ez a szellem nagyon értékes Isten szemében. 1 Péter 3:3,4


Ez a Biblia vers is arra mutat rá, hogy a szív a "belső emberre" utal, vagyis indítékaink és vágyaink székhelye. Istennek sokkal fontosabbak a belső tulajdonságaink mint a külső.

2021. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!