Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik azt állítják, hogy...

Akik azt állítják, hogy "megszállta őket a Szentlélek/megtapasztalták a Szentlélek erejét", honnan tudják, hogy valóban az történt, amit állítanak?

Figyelt kérdés
Honnan tudják, hogy nem csak egy hallucinációról van szó? Honnan tudják, hogy nem csak bebeszélik maguknak? Miért gondolnak a Szentlélekre, hogy annak a hatása, amit átélnek, és nem csupán valamiféle hallucináció/megváltozott tudatállapot? Hogy lehetnek meggyőződve, hogy ők valóban a Szentlélekkel léptek kapcsolatba (vagy valami hasonló)? Nem csak egy téveszme ez az esetek nagy részében? Mert erre a jelenségre vannak tudományos magyarázatok is....

2019. aug. 26. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Sehonnan. Honnan tudnák amúgy?

Mennyi szentlelket látnak egy átlagos napon, és az hogyan szokott viselkedni?

2019. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Elgondolkodtató kérdés:

Hol van az a Bibliában, hogy leszállt rájuk a Szentlélek, és ők a földre estek, vagy a földön vonaglottak, rángatóztak?

2019. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Asmr ***** válasza:
93%
A csoport vezetői biztos valami pszichológiai módszert vetnek be. Egy ismerős meghívott egyszer a közösségbe, ahova jár. Ott férfiak és nők egyaránt sírva fakadtak és a földre estek. Ez engem megijesztett.
2019. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Szia! Én rendkívül erős forróságot éreztem az egész testemben mindenhol. És előtte gondolatban olyasmit mondtam ki amin nagyon meglepődtem ezért feltételezem hogy nem tőlem származik. És ez előtt az esemény előtt kaptam meg a Szentlélek-keresztséget.

Természetesen nem tudhatom biztosan hogy ez nem hallucináció vagy bármi más átverés.

De a legvalószínűbb magyarázat az az hogy a Szentlélekkel találkoztam. :)

2019. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

#5:

te tudod azt, hogy a tudatod milyen kis része az agyadnak?

A legvalószínűbb az, hogy 𝐧𝐞𝐦 a szentlélek tette ezt veled.

A forróságból különösen jól látszik, hogy valamelyik másik központ indult be benned.

2019. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Sehonnan. Ezt ugyanúgy egy drogos is állíthatná ugyanilyen vehemenciával,amikor épp jótérez. Egyeseknél placebó,mások meg direkt rájátszanak,hogy átverhessék az embereket.
2019. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én onnan tudom hogy nekem éjszaka tortént. Arra ebredtem fel hogy lángokban áll a testem! Amikor vki alszik akkor nem hallucinál. Vagy amikor alszol és felébredsz akkor nem egy hallucinációra ébredsz fel! Már négy éve történt és azóta mindennap velem van. Gondolom négy évig tartó hallucináció nincs! Amikor nem megfelelően viselkedek jelez bennem a Szent Lélek. A mellkasom közepén egy hirtelen megjelenő figyelmeztető jelenlét érzése. Amikor böjtölök megerösödik a jelenléte! Amikor tiszta és öszinte szívből imádkozom erősebben jelenik meg bennem. Amikor olvasom a Bibliát szintén megerősődik a jelenléte. Profetikus álmaim voltak a közel és távol jövőre. Egyszer imádkoztam egy lány kezéért akinek izomszakadása volt. Másnapra meggyógyult. Volt hogy egy mellettem lévő nőből, aki ügyeket intézni jött hozzánk , tisztátalan szellemek jöttek ki, úgy hogy a nő nem tudta mi történik vele csak furcsa köhögő rohamot kapott és éreztem hogy a bennem lévő SzentLélek csinál vmit. Mind ezeket soha nem tapasztaltam a Szent Lélek keresztség előtt! A Szent Lélek reagál a cselekedeteidre , a keresztség pillanatától veled lesz mindennap. Nem egy egyszeri hallucinaciós élmény ami után éled az életed mint azelőtt! Ahhoz hogy vki megkapja a fentről jövő keresztséget ahhoz le kell tennie az életét Jézus kezébe. Innentől nem magadnak éled az életed hanem Neki.
2020. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

"Én onnan tudom hogy nekem éjszaka tortént. Arra ebredtem fel hogy lángokban áll a testem! Amikor vki alszik akkor nem hallucinál. Vagy amikor alszol és felébredsz akkor nem egy hallucinációra ébredsz fel!"


Már hogyne lenne ilyen,na ne szórakoztass!

2020. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!