Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint mi...

Jehova tanúi szerint mi történt Jézus holttestével?

Figyelt kérdés
Mi történt, miután sírba helyezték, illetve mi történt amikor mennybe emelkedett? A tanítványok pontosan mivel találkoztak, amikor Jézus köztük volt feltámadása után?

2019. szept. 1. 15:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok Jehova szakértő, de szerintem nem vallanak mást, mint a többi egyház. Annyi a különbség, hogy kitaláltak egy hazugságot, hogy 144 ezer ember mehet a mennyországba és annyi ehet kenyeret a banzájukon.
2019. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Azért egynél többet találtak ki Luci. Ott van 1914 is például, szerintük akkor jött vissza Jézus. Nem normálisak.
2019. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel kapcsolatban ugyanazt vallják mint a többi egyház.

Hogy azt a 144 000.társuralkodót honnan vették,ezt tanú koromban se tudtam megérteni.Főleg azt,amikor valamelyik tanú azt állitja ,hogy ő majd ott lesz közöttük.

2019. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem ugyan azt vallják, mert szerintük Jézus szellemi lényként támadt fel, nem testben, az emberi test nem támadt fel, hanem halott maradt, és utána "eltüntette Jehova", hogy ne éljenek vissza az emberek vele. Pl. ne imádják bálványként


Nem vagyok tanú, de ilyesmit hallottam tőlük.

2019. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4

Hasonlót hallottam én is, ezért írtam ki a kérdést.

2019. szept. 1. 17:38
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Nahát, szóval szerintük a Biblia hazudik, hogy Jézus testben támadt fel? Hogy mik ki nem derülnek.
2019. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"Eltüntette Jehova,hogy az emberek ne éljenek vissza vele"

Akkor ez valami új világosság?20évig tanú voltam de ilyenről nem tudok.Az viszont tényleg igaz,hogy szerintük nem testben támadt fel.

2019. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
De hát a Biblia írja, hogy testben támadt fel! Miért tagadják?
2019. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

"szerintük a Biblia hazudik, hogy Jézus testben támadt fel? Hogy mik ki nem derülnek."


(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.

(1Korintusz 15:50) 50 Azt mondom azonban, testvérek, hogy test és vér nem örökölheti Isten királyságát, sem romlottság nem örököl romolhatatlanságot.

(1Timóteusz 3:16) . . .„Ő eljött emberként, igazságosnak nyilvánították, amikor szellemi lény lett, megjelent angyaloknak,. . .

Ha testben támadt volna fel, akkor több dolog tévedés lenne. Az emberi életét feláldozta, tehát azt nem használhatja mégegyszer. Ellenben az áldozata nem lenne érvényes. Fizikai testben pedig nem mehet haza, mert ott nem ebben a formában élnek.

A Bibliában Péter levelében is azt irja, hogy emberként megölték, de szellemi életformában támasztotta fel az Atyja.

S ezeket ahogy olvashatóak, a Biblia irja, nem a Tanúk találták ki.

Hogy némely alkalommal testet öltött, az nem egyenlő azzal, hogy abban is támadt fel. Hiszen az angyalok engedéllyel, képesek emberi testet öltve megjelenni.


De itélje meg mindenki úgy ahogy jónak látja.

2019. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem értek vele egyet Living, de erre voltam kíváncsi.

Péter levele alapján a feltámadás mikor történt? Hiszen a levél szerzője úgy írja azt a részt, mintha a halál után azonnal bekövetkezett volna.

Illetve Jézus testével mi történt, mert a tanítványok nem találták ott, a Biblia pedig nem írja, hogy eltüntették volna.

Továbbá Jézus mennybemenetelekor miért látható testben emelkedett fel? S miért mondta az angyal, hogy így fog visszatérni?

2019. szept. 1. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!