Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is arrogánsak az...

Szerintetek is arrogánsak az emberek,2000 éve ördög által megszálltnak mondták?

Figyelt kérdés

Nemrég újra olvastam a [Lk 4,31-37]. És a mostani világban ráismertem, hogy majdnem minden ember ilyenféle, mint a tisztátalan lélektől megszállt ember. Vajna Timitől Orbán Viktorig, de az utakon is rengeteg ilyen van.

Létezhet az, hogy ma mindenkit megszállt az ördög és Jézusra lenne szükség, hogy mindenkiből egy suhintásra kiűzze? Vagy tényleg most érhet be a gonoszság... De szerintem ettől még rosszabb is lesz.


2019. szept. 4. 10:10
 1/9 A kérdező kommentje:

Hogy ne keressétek:


"Jézus egyszer lement Kafarnaumba, Galilea egyik városába, és szombaton ott tanított. Tanítása ámulatba ejtett mindenkit, mert szavának hatalma volt. Volt ott a zsinagógában egy tisztátalan lélektől megszállt ember, aki így kiáltozott: „El innen! Mi dolgunk veled, názáreti Jézus? Azért jöttél, hogy elveszíts minket? Tudom, ki vagy: az Isten Szentje.” Jézus ráparancsolt: „Némulj el, és menj ki belőle!” Erre az ördög a földre sújtotta az embert, és kiment belőle, anélkül, hogy bajt okozott volna neki. Csodálkozás fogta el valamennyiüket, és egymás közt ezt mondogatták: „Mi ez? Akkora hatalommal és erővel parancsol a tisztátalan lelkeknek, hogy kimennek a megszállottakból.” Ennek híre elterjedt az egész környéken."

2019. szept. 4. 10:11
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az "el innen keresztények" amit itt ateisták "ordítoznak" szintén tisztátalanságra vall.
2019. szept. 4. 10:12
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
A "keresztények" is elég arrogánsak
2019. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez alapvetően nagyon káros gondolat, amit megfogalmaztál. Lényegében azt mondod, hogy az emberek többsége nem maga tehet bűneiről, hanem aki megszállta. Hasonló mentalistást néhány szektásnál olvastam, akik valami megkötözöttségről beszéltek, s hogy azért követtek el bűnöket, mert az ördögnek hatása volt rajtuk. Pedig nem, a bűnökért annak elkövetője, az ember felel.

Ha megnézed az evangéliumokban lévő beszámolókat, ott valóban megszállott emberek szerepelnek, akik elvesztették uralmukat testük felett, ezen túl emberfeletti erő és tudás mutatkozott rajtuk.

2019. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk elgondolkodtató az is, amit Jézus mondott: "nem tudjátok mit cselekszetek"

És mi van akkor, ha sokan nem tehetnek róla, ha bűnt követnek el?

Lehet a fizikai világ egy avatar játék, ahol jó és gonosz megmérettetik, csak ugye Jézus sem akarta ezt elmondni, hogy így működik, mert akkor sokan öngyilkosak lesznek.

2019. szept. 4. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Engem arrogánsoztál? Összegyűrlek, mint a csokispapírt. Jóvan nem kell betojni, csak hülyülök. Ide úgyis minden marhaságot ki lehet írni, ahogy te is tetted.
2019. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem marhaság, hanem le van írva a Bibliában.

;))

2019. szept. 4. 14:24
 8/9 KZitus ***** válasza:

5

"És mi van akkor, ha sokan nem tehetnek róla, ha bűnt követnek el?" - ezt hogyan érted? Hogyan lehet véletéenül bűnt elkövetni? Mire gondolsz?

Mert az ádámi bűn miatt állandóan vétkezünk, akaratunk ellenére is egymás és Isten ellen.

De a tisztátalan lélek által megszállt emberrel egészen más a helyzet. Itt nem véletlen bűnről van szó. Figyeld meg mit mondott erről Krisztus: "Amikor egy tisztátalan szellem kimegy az emberből, kiszáradt helyeket jár be, hogy pihenőhelyet keressen, de nem talál. Akkor ezt mondja: »Visszamegyek a házamba, ahonnan elköltöztem.« És amikor megérkezik, üresen, tisztára söpörve és feldíszítve találja azt. Akkor elmegy, és maga mellé vesz hét másik, nála gonoszabb szellemet, majd bemennek, és ott laknak. Ez az ember végül rosszabb helyzetbe kerül, mint amilyenben korábban volt. Így lesz ezzel a gonosz nemzedékkel is.” Máté 12:43-45

Hasonlóan írja a Lukács 11:24–26 is.

2019. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mondjuk elgondolkodtató az is, amit Jézus mondott: "nem tudjátok mit cselekszetek" "

Sőt ha még kicsit tovább gondolkodnál rajta, akkor rájönnél, hogy kinek és miért mondta akkor és ott.

2019. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!