Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozás után a fiatalok...

Bérmálkozás után a fiatalok nagy többsége, nem jár, csak nagyon ritkán templomba. Fiatalokat kérdezném, milyen lenne az a mise, amit szívesen látogatnátok?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Olyan, ami mondjuk pénteken van valamelyik semmirevaló iskolai óra helyett. Én nem vagyok se vallásos, se keresztény, már bocsánat, hogy bátorkodom ide beírni, de azért annyi sejtelmem van, hogy egy egész héten minden nyavalyával agyonterhelt fiatal legalább hétvégén délig aludni akar! És többet is adna a fejlődésének, ha hagynák. Az aludni amúgy se tudó, unatkozó öregasszonyok ráérnek a vasárnapi misén kukorékolni, hogy fiatalokkal nem lesz tele a templom, azon ne csodálkozzatok.
2019. szept. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Egy miset nem lehet erdekesebbe tenni, hiszen a legtobb resz nem veheto ki a mise menetebol. Innentol pedig mar unalmas lesz.

Viszont sokkal hamarabb mentem el egy olyan misere, amit tudtam, hogy 1 oras lesz, mint egy masfel orasra.

2019. szept. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Elnezest a szoismetlesekert
2019. szept. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%

Hali


Olyan ahol érti is az ember hogy a pap miről beszél és nem mond érthetetlen dolgokat amiket az egyszerű halandó nem ért meg pl a szentlélek kiáradó szeretetén át az üdvösség szent titkaiba bepillantva... sokszor tele van ilyesmivel a predikáció és merev az egész dolog valahogy adaptálodni kéne a mai világhoz. Pl ha olyan témák lennének amiket a pálferi szokott hozni hohó sokkal érdekesebb es hasznalhatobb lenne mert szükség lenne ezekre. Csak a dolog megrekedt ezelőtt 200 évvel a mai kor embereihez meg fiataljaihoz másképp kellene nyúlni. Sajnalom hogy ezt modnom csak nekem sokszor a templomba ez az érthetetlen unalmas dolog jött át. Tisztelet a kivételnek mert biztos akad.

2019. szept. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Lehetne interaktív, videó és képanyag, összeesküvések, viccek, modern zenével spékelt. A hallgatók okostelefonnal bekapcsolódhatnának....A lényeg a közösség és a "tananyag" érthetősége, szerethetősége. Nem kell annyi szenvedés, halál, kín, irgalmasság. Inkább bulis, vidám legyen, legyen benne a Jézusi életérzés.
2019. szept. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Én már voltam gitáros misén is.

Az még álságosabb volt, mint a hagyományos.

Próbált modern lenni, de csak erőltetett volt.

2019. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nm vagyok már kamasz, de azért öreg sem. :)) Szerintem elsősorban az a gond, hogy nem értik a misét. Nem tudják, hogy mi történik. Ezt meg kéne tanulni, bérmálkozás alatt is hangsúlyt fektetni arra, hogy az érdeklődést felkeltve ezeket is megértsék.

A másik meg a közösség ereje. Nekünk a bérmálkozási hittanon egy jó közösség jött össze, akik bérmálkozás után is együtt maradtunk. Illetve az atya elvitt minket Rómába egy hétre, ami szintén nagyon összekovácsolt minket.

Nem bűvésztrükkök kellenek, meg "diszkó-mise", látványos performansszal, hanem tartalmas programok a fiataloknak és olyan lelkivezetők, akik képesek jó közösséget formálni.

2019. szept. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez így jó dolog, de mi legyen a tartalom?

Vallási dolog nem lehet az, hiszen az maga a mise. Az nem működik jól.

Ha meg más a tartalom - annak mi köze a valláshoz?

Az lehetne bármilyen másik közösség is ilyen erővel, és akkor nem kéne hozzá még vallás is.

2019. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt járnak a fiatalok.

Igaz a pap nem prédikál egy óra hosszat 10-15 perc alatt elmondja a lényeget,nem tér ki Ádámra és Évára,és ez igy nagyon megfelel.

2019. szept. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ez így jó dolog, de mi legyen a tartalom?"

Nem tudom, hogy nekem szólt-e, de pl. a római zarándoklatunk egy elég tartalmas program volt... :)) A mai napig nem felejtem el, mikor mentünk a Szent Péter Bazilikához. Kis utcákban vezetett minket az atya, már azt hittük, hogy eltévedtünk, mert nem láttuk a bazilikát. Majd kiértünk Via della Conciliazione-ra, és ott állt szembe a bazilika és nem álmodtuk volna, hogy ilyen nagy lesz. Köpni-nyelni nem tudtunk, komoly lelki élmény volt. Minden évben vittek minket vagy zarándoklatra, vagy pl. evezős táborba, ahol lelki "program" is mindig volt (értsd naponta szentmise, reggeli zsolozsma, este vesperás az atyával), ezért volt más, mint egy akármilyen összejövetel. A zarándoklatok alatt meg egyházi és történelmi helyek látogatása pedig ugyanúgy nem csak egy kulturális dolog, hanem lelki is.

Tartalmas program lehet még az erre fogékonyabb fiatalokat bevonni az énekkarba. Persze, ehhez kell egy képzett kórusvezető. És nem feltétlen "gitáros" kórusra gondolok, hanem klasszikusra. Nagyszerű megismerni, hogy mekkora érték van az egyházi zenében, pl. Händel, Mozart, Palestrina kórusműveiben.

2019. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!