Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik volt a szeptember 15-i...

Kik volt a szeptember 15-i Vidám Vasárnap vendégei?

Figyelt kérdés
2019. szept. 15. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Maga a Sátán volt jelen, láthatatlanul, az ő gonosz angyalaival.


Az egész hitgyüli a Sátán lelkétől indíttatva szól. Tudománytagadás, agymosás, érzelmi manipuláció, hazugságok.


Ezek a Sátán eszközei. Sátán karja az, amely átöleli a gyülis tagjait. Sátán szája az, amely csókolja őket.


Ez egy sátanista banda.

2019. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Pl. Anton LaVey.
2019. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kzs ***** válasza:
13%

@ 1-es


Látom, a fantáziád kicsit messzire ment... tudod te egyáltalán hogy mekkora baromságot írtál??

----------------

@ kérdező


Jó tanács: kérdésedet inkább az arra illetékes helyen tedd fel, és ne itt.

2019. szept. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Kzs:


Ez nem fantázia, ez így van. Egy aljas, sátánista banda az egész pünkösdi-karizmatikus mozgalom.


Te sem vagy más, csak egy szegény megtévesztett. Miközben a Jehova tanúin röhögsz azt hiszed, hogy te mentes vagy a megtévesztéstől, holott téged is megtévesztettek.


A szektádat nagyon jól ismerem, hiába is próbálsz hozzám vágni bármilyen exegetikai érvet is.

2019. szept. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

4: Érdekes amit mondasz ,miközben neked erveid sincsenek. Csak frocsogsz össze-vissza ,minden érvet nélkülözve.


Mindenesetre csak sajnálni tudlak ,azokkal együtt ,akik felpontozzak a válaszaid. Remélem megfogod tudni ,hogy valójában mikkel is vadolod a gyülekezetet míg nem késő ...

2019. szept. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

#5


Nincsenek érveim? Nevetnem kell! Miféle érveket akarsz, te faragatlan? Most komolyan azt várod, hogy a szektádat, amely nap mint nap a Sátán emlőjéből szopik, kezdjem el elemezni egyháztörténelmi és teológiai szenpontból? A haverodnak ezért mondtam: nyugodtan vágjon hozzám exegetikai érveket, ISMEREM a szektát. Látod, mégsem tudott egyet sem mondani. Pontosan azért mert ez a vallás-politikai sátánista, resztoránus szekta egy alapnélküli valami. Semmi semmi sem igazolja. Sem a múltja, sem a tanításai, sem a tevékenysége, a tagjai meg végképp nem. Mindenből áramlik a Sátán lelkülete, hazugsága.


Legutóbb pünkösdista összejövetelen amúgy 1 éve voltam, azért, hogy még több infót gyűjtsek a szektádról. Állítom, hogy ez a banda semmiben sem másabb, mint a Jehova tanúi, a szcientológusok, meg egyéb szekta, csak a tanítás a más. Sátán bűzét végig érezni ott a levegőben!

2019. szept. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

6: Hát nem tudom te milyen körökben szocializálódtál ,de a gyülekezetben és a személyes mikro környezetemben is úgy szokás valamit kritizálni, hogy azokat érvekkel támasztjuk alá és megfelelő emberi hangnemben közöljük.


Talán a "haverom" azért nem mondott neked érveket ,mert nem tudott komolyan venni. Őszintén szólva én is párszor meggondoltam ,hogy álljak-e bele ebbe a "vitába" ,de sajnos nem nézhetem tétlenül azt ,hogy laikus embereket a vehemenciáddal manipulálsz.


Ha tudnád mi a szekta definíciója akkor nem írnál ilyen hülyeségeket ,ráadásul ezek a sátánizmus beszólások is eléggé nevetségesen hangzanak a kezed írásaiból abban a kontextusban ,amikbe rakod őket.


Mindenesetre irigyellek ,bárcsak nekem lenne annyi időm ,hogy unalmamban más egyházakhoz járjak kémkedni, de sajnos nincs.


Így végszónak csak annyit mondanék ,hogy ha nem akarod levinni a topic nívóját még jobban, akkor ne szólj hozzá, vagy legalább fogalmazd meg valamennyire ,már amennyire ez elvárható tőled.

2019. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

"6: Hát nem tudom te milyen körökben szocializálódtál ,de a gyülekezetben és a személyes mikro környezetemben is úgy szokás valamit kritizálni, hogy azokat érvekkel támasztjuk alá és megfelelő emberi hangnemben közöljük."


->A szektád nem érdemel megfelelő hangnemet. A középkorban a Katolikus Egyház és Luther közt is elmérgesedett a vita, pedig az Egyház 2000 éves múlttal rendelkezik, Luther pedig a Szentírás doktora, és Ágoston rendi szerzetes volt. A szektádnak akkor mi jogon járna ki a normális hangnem, ha egyik szintjén sincs? :D Itt érveket neked kell hoznod. Ez a Sátánnal cimboráló gyülekezet azt terjeszti magáról, hogy helyesen otthon van a hit dolgaiban. Erről semmiféle bizonyítékot nem szolgáltatott. Ellenben alaposan bemutatkoztak már nekem. Egy példa a sokból: haverral legutóbb két részeg pünkösdista akart minket megtéríteni. A kocsmában futottunk össze velük.


"Talán a "haverom" azért nem mondott neked érveket ,mert nem tudott komolyan venni."


->A haverod néha szinte harciasan lépett a másként gondolkodókkal szemben, a kritika ellen, olvasd vissza a hozzászólásait. Talán azért nem hozott érveket mosr, mert mondtam neki: hozzám vághatja az exegetikai érveit, ismerem a szektáját. Ebből leesett neki, hogy nem ok nélkül "fröcsögök", hanem ismerem a pünkösdi-karizmatikus teológiát.


"Őszintén szólva én is párszor meggondoltam ,hogy álljak-e bele ebbe a "vitába" ,de sajnos nem nézhetem tétlenül azt ,hogy laikus embereket a vehemenciáddal manipulálsz."


->Az én manipulációm azért elmarad a sarlatán tanítóid mögött. Ha nem látom, a saját szememmel, és nem vegyülök el a pünkösdista banda között, talán nem hiszem el, hogyan tudnak ezek manipulálni. Kész show műsor, amit a színpadon leművelnek.


"Ha tudnád mi a szekta definíciója akkor nem írnál ilyen hülyeségeket"


->Egyháztörténeti szempontból a vallásod szekta. Az eredeti protestantizmus a katolikusok közül szakadtak ki, tehát szakadárok. A te vallásodnak azonban nincs köze a protestáns atyákhoz, vagyis nem szakadárok vagytok, hanem egy történelem nélküli szekta. Sőt: felekezettörténeti szempontból a resztoránus mozgalomhoz tartoztok, ahová a mormonokat, a Jehova tanúit és a h.n. adventistákat soroljuk.


"ráadásul ezek a sátánizmus beszólások is eléggé nevetségesen hangzanak a kezed írásaiból abban a kontextusban ,amikbe rakod őket."


->Hát a Sátánnak van annyi esze, hogy nem az echte sátánisták között veti meg a lábát, hanem a világosság angyalaként a keresztényégben manipulál. Ez alap dolog.


"Mindenesetre irigyellek ,bárcsak nekem lenne annyi időm ,hogy unalmamban más egyházakhoz járjak kémkedni, de sajnos nincs."


->Nos, veled ellentétben én utána nézek a dolgoknak.


"Így végszónak csak annyit mondanék ,hogy ha nem akarod levinni a topic nívóját még jobban, akkor ne szólj hozzá, vagy legalább fogalmazd meg valamennyire ,már amennyire ez elvárható tőled"


->Ezt nem te fogod eldönteni. De részemről lezártnak tekintem a beszélgetést, ha csak nem nyitsz vitát.

2019. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

"Mindenesetre irigyellek ,bárcsak nekem lenne annyi időm ,hogy unalmamban más egyházakhoz járjak kémkedni, de sajnos nincs."


Nem te voltál véletlenül, aki katolikus templomokban keresett térdeplőket?

2019. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

"A szektád nem érdemel megfelelő hangnemet. A középkorban a Katolikus Egyház és Luther közt is elmérgesedett a vita, pedig az Egyház 2000 éves múlttal rendelkezik, Luther pedig a Szentírás doktora, és Ágoston rendi szerzetes volt. A szektádnak akkor mi jogon járna ki a normális hangnem, ha egyik szintjén sincs? :D"


Ki dönti el azt ,hogy "egyik szintjén sincs"? Mi is azt képviseljük ,amit Luther. A Hit gyülekezete egy olyan neoprotestáns egyház, amely kizárólagosan a Biblia álláspontját képviseli. Én pedig úgy gondolom ,hogy aki a Hit gyülekezetét így gyalázza mint te és ilyen hangnemben beszél róluk, ő valójában a Bibliát gyalázza. (Ahogy látom, te egy Biblia ellenes dolgot sem tudtál írni a Hit gyülekezete ellen ,ami mellet érvelni is tudtál volna)


" Itt érveket neked kell hoznod. Ez a Sátánnal cimboráló gyülekezet azt terjeszti magáról, hogy helyesen otthon van a hit dolgaiban. Erről semmiféle bizonyítékot nem szolgáltatott. "


Először is, neked kéne arra érveket hoznod ,hogy miért nincs otthon a hit dolgaiban ha már egyszer kritizálni kezdesz minket :D.. Én pedig szívesen vállalom az erre való reflektálásom ,mert eddig a semmire nagyon nem tudtam érvelni ,a gyalázatra meg már megtettem.


" Ellenben alaposan bemutatkoztak már nekem. Egy példa a sokból: haverral legutóbb két részeg pünkösdista akart minket megtéríteni. A kocsmában futottunk össze velük."


Szóval ebből kiderült az is ,hogy a két pünkösdista az a Hit gyülekezetébe járt és természetesen az is ,hogy valódi keresztények? ...:D Mert ha nem akkor nem értem a problémád.


"A haverod néha szinte harciasan lépett a másként gondolkodókkal szemben, a kritika ellen, olvasd vissza a hozzászólásait. "


Szoktam olvasni a hozzászólásait és általában mindig úgy lép fel ,hogy a "kritika ellen" logikusan érvel a gyalázatra meg annak megfelelően reflektál.


"Az én manipulációm azért elmarad a sarlatán tanítóid mögött. Ha nem látom, a saját szememmel, és nem vegyülök el a pünkösdista banda között, talán nem hiszem el, hogyan tudnak ezek manipulálni. Kész show műsor, amit a színpadon leművelnek."


Attól ,hogy a Hit gyülekezete egy pünkösdista egyház, nem feltétlenül minden pünkösdista szervezet a Hit gyülekezet szerves része. Ettől függetlenül simán lehetnek igaz keresztény emberek, ugyanakkor tőled semmi konkrétumot nem hallottam eddig ,ami miatt az az egyház ahová betetted a lábad a Sátán otthona lett volna.


"A szekta a leggyakoribb értelmezés szerint egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport."


Az elméleted már ott megbukott ,hogy a Hit gyülekezete több száz ezres hívővel "rendelkezik".


"A te vallásodnak azonban nincs köze a protestáns atyákhoz, vagyis nem szakadárok vagytok, hanem egy történelem nélküli szekta. "


Alapvetően a Hit gyülekezete azért nem protestáns ,sem katolikus ,mert egyik sem azt a kívánt állapotot tanúsítja ,mint a Jézus korában ,az Isten előtt kedves egyházak. Ebből már gondolom ki derült, hogy a mi történelmünket Jézus valósította meg 2 ezer évvel ezelőtt.


"Nos, veled ellentétben én utána nézek a dolgoknak."


Nekem nem volt szükség ilyen nagy "utánanézésre". Mikor látom ,hogy a Hit gyülekezetében a függők megszabadulnak, a szegények meggazdagodnak, a betegek meggyógyulnak stb.. Tehát abszolút azt az elvet követi, amit Isten megkövetel a Krisztus testétől.

2019. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!