Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti nem gondoljátok, hogy a...

CzeneGalaxy kérdése:

Ti nem gondoljátok, hogy a baptista felekezetnek semmi, de semmi értelme nincs már napjainkban?

Figyelt kérdés
Mert szerintem nem lenne akkora katasztrófa, ha egy kicsi, jelentéktelenebb felekezettel kevesebb lenne, annak amúgy is nagyon kevés tagja van itt Magyarországon, van azon kívül sok másik felekezet is sokkal több taggal. Azért jutott eszembe ez a kérdés, mert van egy ismerősöm, aki baptista iskolába jár és elege van a baptisták hülyeségeiből, és vele beszéltünk erről, hogy a baptizmus mára teljesen felesleges és itt Magyarországon rohamosan csökken a baptisták száma. Szerintetek mennyi értelme van ennek a felekezetnek? Mert szerintem semmi.

#felesleg #jelentéktelen felekezet
2019. szept. 25. 15:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

USA-ban csak 50 millió baptista él...

Csak azért, mert nálunk kevesen vannak, megszüntetnéd? Ez logikus?

2019. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy szerintem semelyik vallásnak nincsen semmi értelme, mivel ateista vagyok. Gondolom most fel vagy háborodva. Na, a baptisták meg a te kérdéseden lennének.
2019. szept. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Baptista vagyok. Mesélj, mi bajod velünk?
2019. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem is konkrétan baj, csak nekem valahogy szükségtelennek tűnik az, hogy a baptisták külön felekezetként létezzenek, mert nem nyújt az az egyház semmi olyat, ami egy másik felekezetnél ne lenne elérhető, pl. felnőttek keresztelése is van más felekezetben, ha valakinek erre van szüksége. Más pedig nincs is a baptista egyházban, ami konkrétan a sajátosságuk lenne. Tehát mindent, amit az a felekezet szolgáltat, el lehet érni más felekezetnél is. Mert ha valaki saját akaratából szeretne megkeresztelkedni, miért pont a baptistákat válassza, miért nem egy másik felekezetet, ahol ugyanúgy van ilyen lehetőség?
2019. szept. 25. 16:02
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

"Nem is konkrétan baj, csak nekem valahogy szükségtelennek tűnik az, hogy a baptisták külön felekezetként létezzenek, mert nem nyújt az az egyház semmi olyat, ami egy másik felekezetnél ne lenne elérhető, pl. felnőttek keresztelése is van más felekezetben, ha valakinek erre van szüksége."

Nem baptistaként írom, hogy azért ők egy 17. századi felekezet. Tehát inkább az ennél újabb kisegyházaknak nincs létjogosultsága.

Más kérdés, hogy kicsit úgy van ez beállítva, mintha kizárná, hogy pl. a történelmi egyházak nem végeznek felnőttkeresztelést, hanem csak csecsemők. A kettő nem zárja ki egymást. Teljesen nyugodtan megkeresztelkedhet valaki felnőtt fejjel katolikusnak vagy reformátusnak is, ha ő ezt érzi jónak.

2019. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk bemerítés van. Ahogy Jézus is tette. Nekem ez például fontos volt. A problémád pedig még mindig nem értem. Szerintem fogalmad sincs a múltunkról vagy a jelenünkről. Egyszerűen csak a komáddal együtt nem tetszik a suli szigora és ahelyett, hogy bárkinek utánanéznél és fejlődnél, inkább hülyeségeket írsz.
2019. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Én nem járok az említett iskolába, a véleményem független az iskola szigorától.... egyébként nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága a baptista egyháznak, csak azt, hogy nem feltétlenül szükséges, hogy legyen ilyen. Te nyilván elfogultabb vagy az egyházaddal kapcsolatban, mint egy kívülálló, ami nem is baj, de azért túlzásokba nem kell esni, ez is csak egy felekezet a sok közül.
2019. szept. 25. 17:16
 8/24 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, hogy melyik baptista felekezetre gondolsz. Hatalmas különbség van a magyar baptisták és az amerikai szektásodott baptisták közt. A magyar baptisták azért mégiscsak egy történelmi felekezet, van hitvallásuk, stb... Egyedül csak a keresztségük, ami megkérdőjelezhető. Ezek már nem mondhatók el az USA-ban lévő baptista szektákról.


Szóval itthon azért van értelme a baptista felekezetnek. Egyébként két ilyen osztálytársam is volt gimiben, sokkal inkább tartották magukat a keresztény értékekhez, mint a nagy átlag. Pedig egyházi (evangélikus) iskolába jártam.

2019. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

Na most meg a keresztségünk kérdőjelezhető meg. 😀

Én, ahogy a tesók hatalmas része, felnőttként tértem meg. Azt sem tudtam mi az a baptista, Isten vitt el oda. Mert ott tudom a legjobban őt és másokat szolgálni. Meg azért, mert mi imádunk énekelni, dicsőíteni, szeretjük a szeretetszolgálatokat, a közösségi szolgálatokat és általában egymást.

És igen, nekem fontos volt a bemerítés, amit bárhogy akar bárki tagadni, akkor is Biblikus, ha mindenki a feje tetejére áll.

2019. szept. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

#9

Olyan szempontból mindenképpen, hogy újra keresztelnek nálatok minden áttérő katolikus, ortodox, református, evangélikus, stb... keresztényt.


"nekem fontos volt a bemerítés, amit bárhogy akar bárki tagadni, akkor is Biblikus"

Továbbra sem a keresztelés formájával van a baj, hanem az újra-kereszteléssel.


Meg persze a fő kérdést, hogy ti mit értetek a keresztség alatt.

2019. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!