Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosok a pokolba...

Az öngyilkosok a pokolba kerülnek?

Figyelt kérdés
Hívő ember vagyok, sokszor hallom meg tanulom, hogy az öngyilkos ember a pokolba kerül stb. Más vallásos ember mit gondoltok erről?
2019. okt. 10. 02:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudhatjuk.Egyedül Isten itélkezhet arról,hogy ki kerül a mennybe és ki a pokolba.
2019. okt. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha logikusak akarunk lenni,akkor nem kéne. Isten ugyanis a keresztények szerint a gyilkosnak is megbocsát (persze,ha kéri),pedig ő TUDATOSAN rendelkezett MÁS életével. Az öngyilkos pedig általában nincs beszámítható állapotban,és saját magának árt (ez se jó nyilván,de gondolom értitek,mit akarok belőle kihozni). Szóval ha ebből indulunk ki,akkor az öngyilkosnak is jár a megbocsátás.
2019. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én pappal beszéltem. Amikor az unoka tesóm leugrott a 10. emeletről.

A pap simán azt mondta, hogy ezért a pokolba jut.


Ahány ember annyi vallás. Még ha mindegyik azt mondja magáról, hogy keresztény, akkor is mindenki máshogy gondolkodik és főleg máshogy Ítélkezik. Pedig a keresztények szerint az Ítélet CSAK Isten kezében van. Ennek ellenére mindenkit nagyon könnyen elítélnek.

2019. okt. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 világvége1 ***** válasza:
0%
Ezért nem.
2020. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!