Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sportfogadás bűnnek számít?

A sportfogadás bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Keresztényeket kérdeznék elsősorban. Nem a gyors meggazdagodásra vagy annak reményére gondolok. Hanem mint befektetésre... Egy jó bankroll menedzsmenttel, a rászánt összeged 1%-nyi egységtétekkel való fogadásra olyan tételekre ahol egyértelműen magasabb a szorzó, mint a reális esélye. És inkább fizetéskiegészítésként tekintenék rá. Kérlek kíméljetek az ilyen megrögzött, überkonzervatív, a szabályrendszereken túl nagyon nehezen látó, "tökéletes", bűntől való félelem miatt a világon mindentől idegenkedő beállítódástól, gyakorlattól, amit sok keresztény a magáévá tett, egy olyasfajta túlbuzgó küldetéstudattal egyetemben, hogy neki kell lennie mindenki más számára az erkölcsi mércének. Köszi a választ!
2019. okt. 22. 08:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Jó bankroll mellett is jöhetnek olyan eredmények, amik lenulláznak. Fizetéskiegészítés tippmixből felejtős, én csak a játék kedvéért szoktam néha feltenni döntetlen tippet, de nem forgatom vissza, mert nem lehet minden szelvény nyerő. Tegnap tettem 4 tippet, egy félidő x meg 3 gólos és pont a Fiorentina meccs vitte el, gólnélküli döntetlen. Pedig tabella alapján gólokkal kellett volna nyerni a Fiorentinának.


Ma még teszek pár necces tippet és egy időre hanyagolom, mert csak a pénzt viszi.

2019. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A vallás részre is rátérek, ez semmiképp se bűn, mert a saját pénzed viszed vásárra önszántadból, ha bejön akkor örülsz, ha nem akkor nem.
2019. okt. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem.Ezzel nem ártasz senkinek.
2019. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Mi értelme a kérdésednek, ha már eleve megmondod, milyen válasz adható?


"Kérlek kíméljetek az ilyen megrögzött, überkonzervatív, a szabályrendszereken túl nagyon nehezen látó, "tökéletes", bűntől való félelem miatt a világon mindentől idegenkedő beállítódástól, gyakorlattól, amit sok keresztény a magáévá tett, egy olyasfajta túlbuzgó küldetéstudattal egyetemben, hogy neki kell lennie mindenki más számára az erkölcsi mércének. Köszi a választ!"


Ebből erősen úgy tűnik, hogy téged nem a válasz érdekel, csak egy kis vállveregetés, hogy nincs semmi gond ezzel, nyugodtan csináld.


Egyébként én nem tartom ördögtől valónak, ha valaki felad egy lottó szelvényt, amíg ez nem válik függőséggé, mint a legtöbb embernél, aki így tesz.

2019. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy megkértem, hogy ne ez a típusú farizeus magatartás jellemezze a választ, hogy kvázi "minden bűn", attól még lehet normálisan és értelmesen érvelni amellett, hogy miért tartanátok ezt bűnnek. Nem hiszem, hogy ezzel vállveregetést kértem volna, nyitott vagyok bármilyen érvelésre.
2019. okt. 22. 09:43
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Kérlek kíméljetek az ilyen megrögzött, überkonzervatív, a szabályrendszereken túl nagyon nehezen látó, "tökéletes", bűntől való félelem miatt a világon mindentől idegenkedő beállítódástól, gyakorlattól, amit sok keresztény a magáévá tett, egy olyasfajta túlbuzgó küldetéstudattal egyetemben, hogy neki kell lennie mindenki más számára az erkölcsi mércének. Köszi a választ!"


Ezzel a mondatoddal végülis csak a válaszadók másik felét zárod ki,ügyes! Tulajdonképp akkor meg is van a válasz,nem?

2019. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De nem értem komolyan :D miért zárnám ki ezzel a másik oldalt? ettől még lehet érvelni, nem olyan nehéz, egyik vagy másik oldal mellett is...
2019. okt. 22. 09:48
 8/22 anonim ***** válasza:
27%

Bűn,igen bűn


Biblia tipmix2/jézus9


"És monda vala jézus,ki a tipmixen fogadást köt vala vagy kimén a lovira és a pénzét ördögi dolgokra költeték,a pokol fekete tüzében fog vala egész életében égni„

2019. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon fontos megnézni, milyen módon nyer valaki.

Ez a nyerés is olyan mint a Lottó, ahol tulajdonképen mások pénzét nyered meg, amit befizettek abban a reményben, hogy Ő nyeri meg mások befizetett pénzét.

Vajon ez mennyire tisztességes? Burkolt lopás.


Egy keresztény, még gondolatban sem akar másoktól elvenni, még akkor sem, ha Ő maga ajánlja fel, hiszen kitudja, mit veszit, mennyit veszt, és titokban szid másokat.....

Jézus biztosan nem ért ezzel egyet, ez mmögött nem Isten szelleme van.

2019. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
:'D
2019. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!