Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet olvasni az Igében,...

Hol lehet olvasni az Igében, hogy Isten az Ő Szavát, a Neve fölé helyezi?

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Na hol?
2019. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen név fölé pontosan?
2019. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Saját Neve fölé.
2019. okt. 28. 09:49
 4/7 A kérdező kommentje:

lol megtaláltam veletek ellentétben:


Zsoltárok 138:2 Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet.

2019. okt. 28. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem is kerestem, így lol tiéd a dicsőség.
2019. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már csak azt nem értem, mi értelme volt a "kérdésnek"?


Elaludt a beszélgetőtárs?

2019. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Zsolt.138,2.Szent templomod felé hajolok, s magasztalom nevedet kegyelmedért és igazságodért; mert minden neveden felül felmagasztalád a te beszédedet.


Nos ez az ige is azt bizonyítja, hogy Istennek valójában nincs személyes tulajdon neve, ahogy azt a Jehova tanúi állítják!


Az ószövetségben sok olyan mondat végződik azzal, hogy "ez az én nevem", mégis, ha mindet elolvassuk, láthatjuk, hogy nem személynévről van szó, hiszen mindegyik, gyakorlatilag tulajdonságokat fejez ki.


Csak úgy, mint a JHVH azaz Jahve=Jehova, aminek jelentése nem más, mint "Én Vagyok az Örökkévaló"! (Én vagyok az, Aki öröktől vogva van)! Láthatjuk, hogy ez is tulajdonság nem pedig személynév!


Isten szava szent, mert minden úgy van és úgy lesz, ahogy azt Ő megmondta és kijelentette!


Ezért a szava mindent felülír, még a tulajdonságait kifejező megnevezéseket is!!!

2019. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!