Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szemmel, hogy...

Keresztény szemmel, hogy kritizálnátok a Naruto shippuuden című animét!?

Figyelt kérdés

Én a saját perspektívám szerint, úgy látom mint ha Naruto az Antikrisztus lenne és Obito a világ megváltója.

Obito el akarja hozni a szeretet és a békét meg az örökk életet egy genjutsuval, ami még ha illúzió is de egy idő utám meg szoknák az emberek és az vólna akkor a normális és sokkal jobb is lenne, mint a valóság.

És Naruto, meg az 5 nagy nemzet meg akarják gátolni Obito zseniális tervét, ami Madara terve is egyben. És utána tovább élnek a meg szokott valóság világában, ahol tovább folytatódik a bűnözés es a szenvedés.

És még egy észre vétel: Madara ha még ideiglesen is, legyőzte a halált és az edo tenseit meg állította és így vissza jött az élők sorába. A bibliában csak Jézus győzte le a halált.



2019. okt. 31. 15:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tessék történelemmel foglalkozni egy kicsit. Kevés gyilkosabb dolog van a kereszténységnél. Olvasson utána a háborúknak, inkvizíciónak, az erőszakos térítéseknek, az "istenítéleteknek".... Véren épült birodalom.
2019. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Magázódunk? :D

Kegyelmednek nem ártana megtanulnia különbséget tenni a hit és a tanok mentén történő vallásgyakorlás, valamint az egyház között, amely csak egy, a kereszténységet képviselni hivatott intézmény, és vagy jól végzi a feladatát, vagy rosszul. Maga Jézus mikor hirdetett gyűlöletet, háborút, erőszakot? Szerinted minden, amit valaha elkövettek a nevében, az ő eszméivel összhangban történt?

Nem vagyok hívő amúgy, de ez az összemosás bosszant.

2019. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*Ön szerint, bocsásson meg.
2019. nov. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Engem meg az hogy nem tudja egyben kezelni a dolgokat valaki, és a gyakorlatban egyként létező dolgokat szét akarja választani. Amúgy tisztelettel: nem szoktam tegeződni csak úgy, ugyanis sosem tudhatom milyen idős ember ül a másik gép előtt. Sokaknak sértő ha látatlanban lekezelik mint egy havert vadidegent tiszteletlenség tegezni csak úgy. ...


Na de visszatérve a kereszténységre: szép az elmélet, csak a gyakorlattal nincs köszönőviszonyban. A kereszténység kitűnő eszköz az emberek kihasználására, semmi több.

2019. nov. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
..filozofuskak vagytok es jol erveltek izgalmas ez a japan vallas modern kontosben...az animen felnovo fiatalok is mestereket keresnek es a tudat alattijukbol ezen tortenetek jonnek majd elo bizonyos elethelyzetekben es tudatallapotban...igy a biblia kedves jezuskaja egy kulonos szervezodesse valhat amely vedi a gyenget es kuzd az erok ellen es eljut a megvilagosodashoz...csiz ebredj mar alterego...
2019. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14

Az internet világában érvényüket veszítik a valóéletben létező alá-fölérendeltségi viszonyok, egyrészt az anonimitás/ellenőrizhetetlenség miatt, másrészt mivel ez egy informális közeg, a kikapcsolódás terepe, nem egy munkahely. Egyenlők vagyunk. A netikett szólít fel tegeződésre, nem én találtam ki. Egyébként 21 éves vagyok, ha ez fontos; rád bízom, hogy elhiszed-e.

Mi nincs köszönőviszonyban a gyakorlattal? Az, hogy az egyház indította a keresztes hadjáratokat a középkorban(!), nem Jézus? Vagy az, hogy inkvizíciót cirka 200 éve nem működtet senki, noha magukat kereszténynek valló emberek szép számmal élnek a világon jelenleg is? Nem igazán érzem megcáfoltnak az álláspontomat.

2019. nov. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Anyám nagyon durván keresztény, egy ideig rejtegettem előle, hogy nézem a narutót, de egyszer belenézett és megtiltotta, hogy nézzem, mert hogy:

"Tele van fektemágiával, varázslással, démonokkal és csakramanipulálással. Rosszat tesz az agynak a nézése, elhülyíti az embereket, bele megy a démon abba, aki nézi és ezzel foglalkozik!"

Gecc majdnem végre hajtott rajtam egy kész ördögűzéstXDDD

Mondom mennyé' má' innen vazeg, nem a kereszténységről szól, nem kell kritizálni.

* én, egy 100% keresztény családban egyedüli ateista*XD

2020. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!