Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás kopik ki a európából,...

A vallás kopik ki a európából, miért nem vonzó már többé?

Figyelt kérdés
[link]

2019. nov. 11. 15:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
60%

Sosem volt vonzó, csak rákényszerítették az emberekre, majd beléjük nevelték, erőszakkal.

Lásd a kereszténység, ha nem keresztelkedtél meg, akkor máglyán elégettek...

2019. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként a jelenleg dúló háborúk és a történelem legbrutálisabb vérengzései mind a vallások miatt zajlottak. Ha sosem léteztek volna vallások, most egy sokkal boldogabb társadalomban élnénk.
2019. nov. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

Az ember természetes életösztöne, hogy fél az ismeretlentől. Ennek kezelésére sokféle módszert talált ki, ezek egyike a vallás (van egy felsőbbrendű lény, tehát nem az én felelősségem a dolog).

Az ismeretek bővülésével és a környezet konszolidációjával csökken a vallás iránti igény.

Ennek az összefüggésnek a fontosságát mutatja, hogy háború vagy nyomorúságos környezetben (elnyomott rétegeknél) nő a vallásosság. Nálunk például a gazdasági környezet romlásával, a létbizonytalansággal szintén nő ez az igény (a felszínesség vagy más jellemző e tekintetben lényegtelen).

2019. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
19%

"Lásd a kereszténység, ha nem keresztelkedtél meg, akkor máglyán elégettek..."

Ezt nem tudom, melyik iskolában tanították neked, de még a marxista történelemfelfogásban is több az igazság, mint ebben a mondatban.. :D

2019. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
#12: Nem a vallások miatt, hanem érdekek miatt. Csak kellett mondani valamit az embereknek, mert egyszerűbb az érzelmekre alapozni, mint arra, hogy, ha meghódítjuk őket, akkor gazdagabb leszek, és talán ti is fogtok kapni belőle valamit.
2019. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%

Miért lenne vonzó?


Egyrészt, ateista szülők neveltek, én is az lettem, de amúgy se látom semmi előnyét annak, hogy hívő legyek. A legközelibb, mondjuk 25 év alatti, 30 ismerősömből csak kettő hívő van, és ők is "lazábban" veszik.


Másfelől valóban semmi vonzó nincs benne.


Közösséget ad?

Arra van kismillió alternatíva, én is többnek a tagja vagyok, az érdeklődéseim és a barátaim ad.


Hitet ad?

A legfontosabb hit az, amit magad felé tanúsítasz. Ne egy égi lénytől várd a csodás és a segítséget, hanem tegyél magadért, ha ez nem elég, kérj segítséget a szeretteidtől.


Megnyugvást a halálra?

Igen, rettegek a haláltól, jó is lenne azt hinni, hogy utána elkerülök valami tökéletes erre, de erre semmi bizonyíték nincsen, és amúgy is, az állatok hova kerülnek? Ugyanis az emberek is állatok, csak gyorsaság vagy erő helyett mint a legerősebb öntudatot és észt kaptuk.


Erkölcsöt?

Annak nem sok köze van a valláshoz, ugyanis egy jó szülő megneveli a gyerekét annyira, hogy magától értendőnek dolgokat magától értendőnek vegye.


Megnyugvást ad?

Nem, akkor leszek nyugodt és elégedett, vagy éppen megbékélt magammal, ha teszek érte, nem akkor, ha kérem Istent, hogy segítsen nekem.


Megbocsátják a bűneimet?

Ha ártok valakinek, miért érdekelne holmi égi lény véleménye? Nem, egyetlen ember megbocsátása érdekel, mégpedig azé, akinek ártottam. Egy felelősségteljes ember vállalja a tettei következményét.


Életcélt ad?

Valakinek biztos, nekem így is rengeteg van, nem kell több, köszi.


Bármilyen vallást nézek, a legnagyobb értékének a művészetét látom. Jó, az is igaz, hogy nagyon szeretek ókori és pogány hitvilágokkal foglalkozni, mert sokkal érdekesebbnek és tanulságosabbnak találom őket, mint például a kereszténységet.


Mást nem tud adni a vallás, ami miatt érdemes lenne megtérnem.


18/L

2019. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Számomra úgytűnik hogy az átlag műveltség is emelkedett és ez is az egyik oka a dolognak lásd:

[link]


Meg egyszerűen az egyházak képtelenek haladni a korral. az internet erejét alig tudják a hasznukra fordítani. Sőt gyakran az internet a vallás ellen dolgozik.


Szerintem régen a vallás egy törvényt adott amit a parasztok általában betartottak, nem volt rendőrség ezért nagyon is jól jött és egy morális alapot szolgálatott. De idővel elkorcsosult és az emberek önzése teljesen kitekerte az egész jelentőségét, és msotanra az emberek kezdik ezt fölfedezni.

2019. nov. 11. 23:00
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

"

Ha annyira nem mérvadó a kereszténység, miért csak ateisták válaszolnak a vallási rovatban? Mert féltek, izgultok."


Arra nem gondoltál kedves, hogy miközben görgetünk lefele, kidobja a kérdést? Nem szoktam vallás temakorben lesegetni, de ha feldobja és érdekesnek tűnik, rákattintotok. Ennyike. Mitől kéne félnünk szerinted?

Hogy nem jutunk be abba a mennyországba, amit az emberek találtak ki más emberek manipulálására? Remekül nyomorban lehetett tartani az embereket életükben, ha beigerted nekik, hogy a haláluk után milyen jó lesz.

Ma már azért 100 feletti iq-nal nem nagyon hiszünk ilyenekben.

2019. nov. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
17%

A 21. Századi embernek már teljesen más a gondolkodása, nem úgy tekint a vallásra ahogy kéne. Gyönyörűen látszik az ateisták által irt eddigi kommentekben. Materialista módon mérlegelik, mintha egy cég termékéről kellene dönteni. Mit adhat nekem, miért éri meg, mennyit kell áldozni érte, amúgy is rossz a hírneve, nem menő, és úgy nézik a történelmet, mintha egy valamit árusító cég rossz feedbackje lenne.

Holott egy valamiről szól az egész, az maga a teremtő Isten, és ez mellett az összes többi mellette-ellene érv semmisnek minősül.

27F

2019. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%

"az összes többi mellette-ellene érv semmisnek minősül"

Ez akkor lenne igaz, ha bizonyítottan létezne.

2019. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!