Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki volt olyan helyzetbe...

Ha valaki volt olyan helyzetben, hogy ő keresztény volt, de a családja nem, akkor hogyan tudta kezelni a helyzeteket, amikor együtt voltak?

Figyelt kérdés
Most a karácsonyi családi együttlét igen csak nehéz nekem. Jó tanácsokat tud adni valaki, aki ilyen helyzetben volt már? Két családtagom trágár, káromló és totál materialista ateista, egy valamikor keresztény volt, de már nem érdekli őt Isten, egy meg önámításban él, mert kereszténynek tartja magát, de nem engedelmeskedik az igének. Én meg iszonyatosan nyomorultul érzem magam közöttük, mert szeretnék segíteni rajtuk, de elsötétült elmék és kőkemény szívek ellen őszintén szólva nem ismerem a "gyógyszert".

#család #nem-keresztény
2019. dec. 23. 19:09
 1/10 anonim válasza:
12%

Tudod, ők a realitásban élnek. Ne ámítsd magad hülyeséggel. Nincs se isten, se semmi.


Milyen istened van, mikor gyerekek éheznek, viharok ölnek...


Ébredj fel

2019. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne velük legyél karácsonykor, meg máskor se!
2019. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

#1 válaszoló


"Tudod, ők a realitásban élnek. Ne ámítsd magad hülyeséggel.


Ismét egy olyan válaszoló, aki csak abban hisz amit elé raknak és a szemével lát.


János 20:29

Monda néki Jézus: Mivelhogy láttál engem, Tamás, hittél: boldogok, a kik nem látnak és hisznek.


A levegőt se látod mégis van.



"Nincs se isten, se semmi."


Ha semmi sincs, akkor se te se én se anyag nincs.

2019. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

"mert szeretnék segíteni rajtuk" Nem fog ez menni. De nem azért, amit az egyes írt, hanem mert felnőtt ember csak akkor változik, ha akar. Akkor óvatosan - ha kéri - lehet segíteni. Ha évekig materialista létszemlélettel él - szinte lehetetlen visszafordítani, mert egész életét kellene önmagának megváltoztatni.

A trágár beszéd engem is rettenetesen bánt, és sértő. Ez ellen sem tudunk tenni, bár én meg szoktam jegyezni, hogy nem szabad csúnyán beszélni. Amit tehetünk: mi morálisan tartjuk magunkat. És ha szólunk hozzájuk, megpróbálunk szeretettel.

Adjon erőt ehhez, egyik példaképemnek, II. Rákóczi Ferenc fejedelemnek, gyönyörű imája:

Ima beszélgetés közben


Megváltó Krisztusom,

te beszélgettél az emberekkel

üdvösségükért.

Add kegyelmedet,

hogy beszélgetésed ereje

beszédemet is megszentelje!


Add éreznem jelenlétedet,

Istenem, hogy amíg az emberekkel

foglalkozom a földön,

beszélgetésem veled

legyen az égben!


Ó, szívek világossága, szeretet,

ne hagyj el engem,

mert ha nem lesz velem

világosságod,

üres és haszontalan

lesz beszédem!

2019. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Bár Én nem ünneplem a Karácsonyt, a Rokonaim igen, és tszteletben tartjuk egymást. Ilyenkor nem keressük egymás társaságát, és békében elvagyunk ezeken a napokon is.


Javaslom, hogy olyanok társaságát keresd, akik tisztelnek téged, és a nézeteidet. Jézus azt mondta, hogy azok állnak hozzá közelebb, akik Isten akaratát teszik, és nem feltétlen rokonnk kell lennie.

2019. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen néhány nap múlva el fogok menni közülük. Csak ugye sok szép élmény is köt hozzájuk, ők is tettek sok jó dolgot értem, különösen a szüleim. Másrészt én sem vagyok bűntelen természetesen, és nem tudom tökéletesen követni Jézust. Sokszor felháborodom azon amit mondanak, vagy ahogy élik az életüket, és utána a harag és felháborodás györtő érzése akár napokig tart, amíg helyreáll a lelki világom. Azt is gondolom, hogy nem tudják mit tesznek. Mivel pszichés beteg is vagyok, néha már oda sodródtam, hogy majdnem kórházba kerültem a gyötrő érzések miatt, amik előjöttek bennem, illetve néhányszor a tervezett idő előtt hazautaztam Budapestre, mielőtt valami komoly verbális összetűzés alakult volna ki. Annyi jó hír mindenesetre van, ami egy nagyon jó hír, hogy (1Pét 4:12-13) "Szeretteim! Ne rémüljetek meg attól a szenvedéstől, amit most el kell hordoznotok, mintha valami meglepő dolog érne titeket. Sőt, amennyire részesültök a Krisztus szenvedésében, annyira örüljetek, hogy az Ő dicsőségének megjelenésekor is ujjongva örülhessetek." Csak ugye ez az öröm elég nehéz, mert jelenleg az is benne van, hogy amikor Jézus megjelenik, őket el fogja pusztítani a leheletével.
2019. dec. 23. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:

"szeretnék segíteni rajtuk"

Nem mindegy, hogyan.

Ha ők nem a te hited vallják, nem az szerint élik életük, ha te állandóan hited téziseit idézed nekik vélt segítségül, ők nem segítségnek veszik, hanem erőszaknak. Erőszakkal akarod elfogadtatni hited egyedül igaz voltát, amit ők gondolkodásuk erőszakos megváltoztatásának vesznek. Ez ellen tiltakozásul még inkább ellenkezik.

.

Családi összejövetelen (karácsonykor főképp!) függeszd fel térítési szándékod, legyen téma a családtagokkal történt események a téma, ne pedig hitéletük.

Ha te nem akarod világnézetük megváltoztatására kényszeríteni őket, ők sem akarnak majd hited megváltoztatására rábírni.

2019. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

"amikor Jézus megjelenik, őket el fogja pusztítani a leheletével"

Te megtennéd ezt? Nem, mert szereted őket. Jézus pedig még sokkal de sokkal jobban szereti őket, mint ahogy te egyáltalán szeretni tudod őket.

2019. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

Meg szoktam kérdezni hogy alakul az inkvizíció és egyből kuss lesz.


Én nem szekálom őket mert hiedelemvilágokban élnek ők se szekáljanak engem.


Amúgy mit mondott Jézus? Ne ítélj hogy ne ítéltess? Tehát a saját vallásukat köpik szemen amikor a szeretet ünnepén ítélkeznek feletted!

2019. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Meg szoktam kérdezni hogy ismerik-e Meister Eckhartot, a XIII.századi domonkosrendi szerzetest, akit az inkvizíció elítélt, és egyből k.. csend lesz.

Mélységes mély csend.

Isten lélekben való születéséről beszélt Eckhart mester, ez a nyugatra tévedt zen-mester.

2019. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!