Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit tudtok a kecskeméti...

Ti mit tudtok a kecskeméti Bruderista ifiszektáról?

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mike Sámuel, mint szektavezér? 😀😀😀😀
2019. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A weboldalukon az ifjúsági csoporthoz tényleg a lelki pásztor neve van írva, de az ifit ténylegesen egy börtöntöltelék vezeti. Hallottam ezt-azt...
2019. dec. 25. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Jah értem, hogy egy börtönben járt ember jó útra nem léphet, mert te hallottál ezt azt 😀😀😀😀

Ez egy karácsonyi vicc volt? 😀


Voltál már ott?

2019. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Nyah, nem is kellett sokat keresni, tessék, itt van a nyilvános története, hogy legyen min csámcsogj: [link]


De tudod, én sokkal többre becsülök egy ilyen mélyen járt embert, mint mondjuk téged. Bezony. Mert ő felvállalta, hogy mit tett, hogy honnan emelte ki Jézus, de te a múltja miatt, amit már megbocsátott Isten, ujjal mutogatsz rá. Te sokkal ganébb ember vagy, mint amilyennek akarod őt láttatni.

2019. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Azon kívül, hogy jogosan börtönben volt, semmi ellenszenveset nem találtam benne.

De egy pontnál meg kellett álnom. Ő is azzal a protestáns őrülettel jön, hogy Isten kegyelme így megy úgy kiterjed a bűnösökre. Sosem értettem ezt. Én, mint bünős fontos vagyok Istennek és ez jobb, mintha az áldozatok lettek volna fontosak.

Értem én, hogy mi a lényeg. Hogy Isten nem taszít el magától senkit és annak örülne, ha megtérnénk. De egy pont után mindig az az érzésem, hogy csak a mesélő számít és az személyes kis kapcsolata.

2019. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert ez nem Istentisztelet, hanem bizonyságtétel Lucifer, személyesen bizonyságtétel. Lényeg, hogy beleköss mindenbe.
2019. dec. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

I.sz. szerint 33 körül, Jeruzsálem, pünkösd. Körülbelül ötven nappal vagyunk a zsidók húsvétja (páska) után. Rengeteg istenfélő zsidó ember jön Jeruzsálembe a világ minden tájáról. Nyilván legtöbben közülük húsvétkor (Jézus keresztre feszítésekor) nem voltak ott, mert az akkori sokkal szegényebb világban legtöbb ember nem engedhette meg magának, hogy ötven napra elutazzon külfödre, és ne dolgozzon. Leszáll a Szentlélek az apostolokra, és azokra, akik velük vannak, és mit prédikál Péter a Szentlélek által? Újra hangsúlyozom, hogy a legtöbbek a Jeruzsálembe látogató zsidók közül nem is voltak ott Jézus keresztrefeszítésénel, csak hallhattak róla, hogy mi történt 50 nappal azelőtt ApCsel 2:22-23:

"Izraelita férfiak, halljátok ezeket a szavakat: ti a Názáreti Jézust, akit Isten igazolt ... felszegezve megöltétek..."

Mondjuk más szavakkal: "Ti kegyetlen gyilkosok vagytok, és nem is akárkit öltetek meg brutálisan."

Az istenfélő zsidók tudhatták, hogy Isten szent és tökéletes, nem fér össze a legkisebb bűnnel sem. Bárki, aki akár egytelen bűnt elkövetett életében, már méltatlanná vált Isten elfogadására, és Isten átka és pusztító haragja van rajta. Én (az én bűneim) abban az értelemben ölték meg Jézust, hogy ha én lettem volna az egyetlen bűnös az egész világon, Jézusnak akkor is el kellett volna szenvednie a kereszthalált, hogy Isten el tudjon fogadni engem. Nekem kellett volna ott lennem, akit elárulnak, leköpnek, véresre korbácsolnak, majd a legszörnyűbb kínhalállal meghal. Ja, hogy mások is vétkeztek, nem csak én, az kb. olyan, mintha valakinek tízen egyszerre szúrnának tíz kést a szívébe. Egy kés is halálos a szívben, az én késem. Mások felelőssége nem kisebíti az enyémet. Az istenfélő zsidók, akik Jeruzsálembe jöttek, kicsiben és fekete-fehérben már láthatták a bűneik hatását (az Mózesi szövetségben): Bűnt követem el -> hoznom kell egy hibátlan, ártatlan állatot, rátenni a kezem, elvágni a torkát, és érezni, ahogy vonaglik a kezem alatt, és elszáll belőle az élet. Bűn = vér folyik és halál. Most láthatták Jézus halálában színes szélesvásznom, 3D-ben a bűneik hatását. Egy embert öltünk meg, aki 33 éves korában is olyan ártatlan és kiszolgáltatott és védtelen volt, mint egy ma született csecsemő, őt öltük meg együtt is meg egyenként is.

Szóval most kivel szemben akarsz dicsekedni, hogy gonosztevő, börtönviselt? Ha a Szentlélek nem hazudik, akkor te egy gyermeki ártatlanságú ember brutális gyilkosa vagy.

Valójában akik engedték, hogy az üzenet -- Péter apostol szavain keresztül -- belemarkoljon a szívükbe, elkezdték ezen a napon megérteni, hogy ki Isten és kik ők. Isten szent, tökéletesen tiszta, jó, és igazságos, és a szeretete a legnagyobb áldozatot is haljlandó vállani. Mi meg szentségtelenek, tisztátalanok, gonoszok és igazságtalanok vagyunk, és brutális gyilkosok.

De nem ez a történet vége, mert találunk 3000 bátor embert, akik nem rázzák le a felelősséget azzal, hogy "hogy lehetnék én gyilkos, amikor itt sem voltam 50 napja", akik magukba szállnak az üzenet hatására, hajlandók változtatni az életükön, és csatlakoznak az apostolokhoz egy olyan városban, ahol a Jézus kivégzését is levezénylő farizeusok a vezetők, és ahol fel kellett vállalniuk annak a lehetőségét, hogy akár rájuk is az igazságtalan meghurcoltatás és halál várhat.

üdv Stefán

2019. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

aldozatok kevesbe szamitanak, foleg ha meghaltak


az elo aldozatoknak pedig meg kell bocsatania


azert hogy feloldozast kapjanak mar eltukben a bunosok es megkonyebulve nyugodtan elhessenek, ahogy a megbocsatoak is

2019. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Közbe kiderítettem néhány huncutságot a szektáról: agymosást végeznek az ifjúsági tagokon, jó páran túl okosak, és átlátják, hogy a vezetők nem (csak) rendeltetésre használják a közösséget és tagjait (pl. "szeretetszolgálat" néven a vezetők és jó barátjaikhoz küldik a tagokat dolgozni, kiküldik őket terepre, hogy az utca emberét próbálják megtéríteni, és a többi), ha ők ennek hangot mernek adni, kitiltják az ifiből. Majd kitalálnak mindenféle koholt vádat, miért kellett elküldeni (pl. zaklatta a lányokat, holott erről szó sem volt).

Beszéltem pár napja egy taggal, akiről tudom, hogy komoly pszichés problémái vannak, gyógyszereket szed rá, és amikor a diagnózisáról kérdeztem hirtelen nem kaptam választ, nem sokkal később a párja megkeresett, és idézem: "A [pszichés betegség nevében] nem hiszünk, Jézusban annál inkább." . Sajnáltam szegényt, mert kedvesnek, és ártatlannak tűnt, de feltehetően a szekta és párja nyomására abbahagyta a gyógyszert, valószínűleg vissza fog esni. :(

2020. febr. 15. 11:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem épülj be közéjük és szerezz ezekre a borzalmas dolgokra bizonyítékot, mint például a Jézusba vetett hit (ne aggódj, ezért hulltak már porba fejek) vagy épp az Evangélium nyilvános hirdetése.

Aztán ha ez megvan, akkor mehetsz a bíróságra.

2020. febr. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!