Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha mindenki megbocsátana a...

Ha mindenki megbocsátana a másiknak, akkor a bűnök eltűnnének?

Figyelt kérdés

Ha a virtuális bűnöket mindenki megbánná és megbocsátana mindenki akkor az feloldozás?


Leírnák az emberek, hogy

Sajnálom, ha megbántottam bárkit a digitális platformokon, akár itt a gyakorin akár máshol, ha hamis hírt elhittem, továbbadtam, a butaságomból, tudatlanságomból fakadóan valótlant írtam, elnézést kérek érte. Kérem bocsássanak meg érte. Valamint én is megbocsátok mindenkinek, aki ugyanezt tette ellenem.


Ez a digitális verziója lenne ennek:


"Szerető Atyám, mindenkinek meg akarok bocsátani az életemben, magamat is beleértve, mert te megbocsátottál nekem. Köszönöm, Uram, ezt a kegyelmet.

Megbocsátok magamnak minden bűnömért, minden vétkemért és minden gyengeségemért. Megbocsátom, hogy nem vagyok tökéletes, elfogadom magamat, felhagyok önmagam kritizálásával, és nem leszek többé saját magam legrosszabb ellensége.

Elengedek ma mindent, ami gyanakvással tölt el magam iránt, megszabadulok szolgaságtól, és a Szentlélek erejében békét kötök magammal.

Megbocsátok a társadalom minden tagjának, akik valamilyen módon megsebeztek; mindazoknak, aki büntettet követtek el ellenem vagy rosszat tettek családomnak.

Megbocsátok minden becstelen fájdalom- és zavarkiváltó forrást az életemben.

Mennyei Atyám, kérlek, bocsáss meg annak a személynek, aki legsúlyosabban megbántott, annak a személynek, akinek a legnehezebb megbocsátanom. Most kegyelmeddel megbocsátok neki, akkor is, ha dühösnek és megbántottnak érzem magam. Megbékélek családom azon tagjával, azzal a baráttal és azzal a tekintéllyel is, akit leginkább megbántottam.

Van még valaki, Uram akinek meg kell bocsátanom?

Köszönöm, szerető Atyám, hogy meggyógyítasz. Most azokra kérem áldásodat, akik megbántottak engem. Uram, tégy mindegyikükért valami különlegeset a mai napon. Hála neked, Uram, és dicséret mindörökké. Ámen."



2019. dec. 26. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valaki így is-úgy is keverné a matériát.
2019. dec. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Isten előtt idáig sem létezett a bűn. Minden embernek saját érdeke, hogy elfogadja a világot és önmagát olyannak amilyen. Ha gyűlölsz, utálsz valakit az csak te érzed, tehát csak magadnak ártasz. Az érintett úgy sem foglalkozik veled. Elkönyveli, hogy te ilyen vagy azt kész. Esetleg viszont gyűlöl, ami az ő baja.

A megbocsájtás hozzásegít a tisztánlátáshoz, esélyt ad, hogy helyén kezeld a dolgokat. Jobban szeresd önmagad és a világot.

2019. dec. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!

Te egy nagyon kedves ember lehetsz. Amit a kérdésed kifejtésében írtál, az számomra is sok tanulsággal szolgált. Köszönöm.

Az alábbi csak az én véleményem: Ha mindenki megbocsátana mindenkinek, szerintem akkor sem tűnne el a bűn, de egy sokkal jobb világban élnénk, közel sem lenne ilyen mértékű megosztottság, ellenségeskedés és elhidegülés az emberek között. És talán megtapasztalhatnánk valamit, egy kis ízelítőt már itt a földön abból az egységből és békéből, ami a mennyben és Istenben van.

üdv Stefán

2019. dec. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha mindenki mindenkinek megbocsájt, akkor jobb lenne a világ, de a bűnök még nem tűnnének el. Önmagadat pedig nem tudod ezzel feloldozni.
2019. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha mindenki megbocsátana mindenkinek,akkor nem a bűnök tűnnének el,csak megszaporodnának a balekok,akik asszisztálnak a kihasználásukhoz. Inkább nőne a bűn,ha a sok kretén azt látná,hogy bármit megtehet,meg van bocsátva.
2019. dec. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Így van, den nem ám, hogy eltűnne. Van aki ebből hasznot húzna ebből is. Nem megbocsátani kell, hanem befejezeni a bűnözést.
2019. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Attól, hogy tudatlan valaki és elkövet dolgokat, attól még nem kellene elítélni.

Ráadásul ha amit tett, az valamiből következve történt meg, akkor inkább tanítani kell az illetőt, és nem elítélni.


Például nem börtönök kellenek, hanem iskolák, tanárok, tanítók.

Segíteni megérteni, hogy amit csinál, az nem vezet jóra. Már ha van aki szóljon neki, és nem hagyni, hogy olyat tegyen ami mást zavar.

2019. dec. 26. 11:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Megerőszakolni egy gyereket és felgyújtani utána szerinted tudatlanság és sajnálni kell a támadót, mdg tanítani?

Ő ebből annyit lát, hogy jót dugott és a sikoltást meg még lehet, hogy jobban élvezte. Úgyis meghalt volna valamikor a másik. Kit érdekel más?

De ok. Te ölelgesd az ilyet, mi nem fogjuk.

2019. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ilyet reméljük csak a Sátán talál ki és próbálja elhitetni, és mások nem hiszik el.


Olyanra gondolok, hogy valaki mondjuk egy kamu hírre reagál. Tehát már egy kamu hírt elhisz valaki. Senki ne higgye el a kamu hírt és akkor azzal nem terjed tovább a hazugság.

2019. dec. 26. 11:55
 10/15 pelgrim ***** válasza:

Nem, a bűnök nem tünnének el, és nem is lenne jó, ugyanis miből tanulhatnánk ha nem a saját hibáinkból bűneinkből ?

És kinek lehetnénk hálásak mikor végre megtanúltuk a leckét ? A dolg úgy áll mintha már születésünk előtt megbeszéltük volna ellenfeleinkel:

„Kérlek, majd mikor együtt leszünk a Földön, üss akkor nagyot a fejemre hogy érezhessem mennyire fáj, és hogy megtanulhassam hogyan kell megbocsátani.” „Hálás leszek hogy kockára teszeed a lehetőságet, hogy talán életem végéig gyülöljelek.”

2019. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!