Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítéli el minden vallás...

Miért ítéli el minden vallás a maszturbációt?

Figyelt kérdés

2019. dec. 31. 15:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Majd ha nő nélkül kell leélnie az életét, akkor írjon valaki ilyesmit, mint ami a fenti idézetben van. Egyébként hogyha ez így lenne, akkor nem sok embernek lenne keze meg szeme. Érdekes világban élnénk. A megkívánás az nem bűn, emberek vagyunk. Ezt le lehet vezetni a kezünkkel, ez látvány alapján történik.

Ha viszont megpróbál valaki egy házas embert elcsábítani, vagy vele csalja meg valaki a párját úgy, hogy tudja az illető, hogy házas, akkor ezek már más esetek.

Kérdező, nyugodtan könnyíts magadon a videónézés közben.

2019. dec. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Önzésre tanít? Hát ezt nem értem.
2019. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%

1. Csak egyetlen egy vallást mondj, ami elítéli.

(Nem fog menni, mert az akármi helyzetfüggetlen MEGítélése túl primitív lenne.)

2019. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%

Nemcsak a maszturbációt, hanem mindenféle szexualitással kapcsolatos dolgot elítélnek a vallások. Igazából az egy lenne tökéletesen elfogadható, ha kizárólag házasságon belül szexel 2 ember, gyermeknemzés céljából. Már az sem helyes, ha 2 ember élvezi a szexet. Valahogy az egész keresztény etikába ez vésődött bele, hogy a szex egy nagyon rossz dolog.

Ez a test-ellenesség ha jól tudom Szent Ágostonra megy vissza. Ő volt az, aki 30 év züllött élet után megtért, majd állást foglalt a testi vágyak ellen.

Igen ám, csakhogy az ő esetét és lehet kétféle nézőpontból vizsgálni.

Az egyházban mint óriási példa áll előttünk, hiszen milyen csodálatos, amikor valaki egy ilyen züllött élet után megtér, elkezd Istennek élni.

Emberi oldalról nézve viszont: Szent Ágoston maximálisan "kiélte" magát, hiszen összevissza szexelt. Olyannyira, hogy ettől már szinte megcsömörlött, és valószínűleg el is ment a kedve az egésztől. Namost... egy ilyen helyzet után könnyű arról papolni, hogy a testi vágyak milyen bűnösek és küzdeni kell ellenük...


Ez egy kicsit olyan, mintha én elmennék valami puccos étterembe, ahol telezabálom magam annyira, hogy a hányinger kerülget, és fél napig még a kaja szó hallatán is rosszul leszek. Ilyen állapotban hazafelé indulva találkoznék egy éhező hajléktalannal, aki 3 napja nem evett. Én pedig ahelyett hogy enni adnék neki, elkezdenék prédikálni a böjt fontosságáról (én, teli gyomorral úgy, hogy nem vágyom kajára).

2020. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

Öhh,hogy a Bibliában van egy sor a paráznaságról,neked egyenlő azzal,hogy az ÖSSZES vallás elítéli a maszturbációt? Jó nagy a katyvasz a fejedben. A legtöbb vallás magasról tesz a maszturbációra,ezen az oldalon egy hónapban csak 600 kérdés szól erről,ahol a kommentelők többsége még buzdítja is rá a kérdezőt egészségügyi okok miatt. Tehát akkor nyitott 2 kérdés:

1. a Bibliából hogyan következik neked az ÖSSZES vallás?

2. Hogy jött egyáltalán ez az általánosítás? Még azt sem mondhatjuk,hogy a többség elítéli,nemhogy mindenki....

2020. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

" Nemcsak a maszturbációt, hanem mindenféle szexualitással kapcsolatos dolgot elítélnek a vallások. Igazából az egy lenne tökéletesen elfogadható, ha kizárólag házasságon belül szexel 2 ember, gyermeknemzés céljából. Már az sem helyes, ha 2 ember élvezi a szexet. Valahogy az egész keresztény etikába ez vésődött bele, hogy a szex egy nagyon rossz dolog. "


Te is elfelejtetted hozzátenni,hogy "némelyik". Pl én a kereszténységről tudok nyilatkozni,arról van viszonylag közeli tapasztalatom,ott a megcsalás számít elítélendőnek,de ezt meg hadd ne rójuk már fel negatívumnak...Maga a Biblia írja kapásból az elején,hogy szaporodjon és sokasodjon az ember,ezt nehéz lenne kidumálni és elítélendőnek tartani. A keresztények jelentős része szerint a házasságtörés bűn,illetve a házasság előtti szex,azt én eddig sehol nem hallottam,hogy elítélendő élvezni...Azért érdemes lenne meghallgatni az érintett feleket,mielőtt nyilatkoznánk róluk, helyettük..

2020. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem minden vallás ítéli el, pl. az adventisták nem tartják rossz dolognak, hiszen a Biblia csak abból a szempontból ítélte el, hogy ennek következtében valakinek nem lett gyermeke.

A kereszténység szerint általában szexualitásnak nem a gyermekszületés az egyetlen célja kivéve a katolikusokat, mert szerintük igen, szerintük bűn a fogamzásgátlás is. Ha belegondolok abba, hogy hány katolikus ismerősöm van és hánynál jellemző, hogy 8-10 gyerekük van, akkor látom tisztán, hogy nem tartják be a saját szabályaikat, mert mindenki használ fogamzásgátlót, ennyi erővel simán lehet, hogy maszturbálnak is.

Visszatérve a szexualitásra, az Énekek énekét olvasva láthatjuk, hogy a szexualitás célja az örömszerzés.


Szóval Isten nem ítéli el sem a maszturbációt, sem a többnejűséget, sőt még a rabszolgatartást sem.

2020. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

A Bibliában Onán nem akart gyermeket nemzeni apja utasítására, bátyja gyermektelen özvegyével nem akart szexuális aktust.

Onán a „földre engedte a magját” , azaz önkielégítést végzett, ezért nevezik az önkielégítést onániának is.


Itt lényegében az volt a gond, hogy nem akart gyermeket és nem az önkielégítés. Mellesleg az önkielégítés nem ártalmas.

2020. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
mert dugni jobb.
2020. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!