Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyitől megbocsáthatatlan...

Mennyitől megbocsáthatatlan bűn a melegség? Szitkozódást nem szeretnék!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a bibliában az van, hogy “férfi ne háljon úgy asszonnyal, mint nővel!”, és hogy ez megbocsáthatatlan bűn, ami a pokolba vezet. Az a kérdés lényege, hogy akkor az önkielégítés (análisan) már megbocsáthatatlan bűn e, vagy az egymás lesz*pása is még belefér. Mármint az úgy ne mint asszonnyal az mit jelent? Akkoriban szerintem még nem volt orális szex, szóval az még nem a megbocsáthatatlan bűn kategória

Azt is tudom, hogy szerelmesnek lenni férfiba nem bűn.

Még egyszer nem szeretném, hogy bárki is szitkozódjon, kétségbe vagyok esve, csak segítséget szeretnék kérni.



#meleg #elfogadás #lelkisegély #Hit segély #melg keresztények
2020. jan. 3. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Mivel pokol nem létezik és az egész a monoteista vallásokban hívők elmebeteg fantáziája, így nem bűn.
2020. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
A hindu vallás hívei számára ez értelmezhetetlen, a hit választás kérdése is.
2020. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nincs megbocsáthatatlan bűn, ha csak a Szentlélek káromlása.
2020. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Miért vagy kétségbe esve?
2020. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Andizsuzsi ***** válasza:
60%

"Akkoriban szerintem még nem volt orális szex"


Volt. Ne keress kifogást, minden szexuális cselekmény ide tartozik.

2020. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
A kereszténység vezet a pokolba.
2020. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
A 3. találta el.
2020. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

#7

Ahhoz képest le lettünk pontozva alaposan mind a ketten :D

2020. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
57%

kedves kérdező, teljesen biztos lehetsz benne, hogy a 3. válasz a helyes, tehát egyedül a Szentlélek káromlása az egyetlen megbocsáthatatlan bűn, ez benne van a Bibliában (Máté 12,31). Tehát rosszul tudod, ezek mind megbocsátható bűnök, és Isten meg is bocsátja pl. gyónás/bűnvallás során ill. egy bizonyos kimért büntetési idő után. Az "úgy amint asszonnyal" 3Móz 20,13 (ami szerintem az anális közösülést jelenheti) egy halállal büntetendő bűn volt az Ószövetségben, ilyen bünök elkövetésekor azonnal megszakad az embernek a közössége Istennel, de Isten utóbb megbocsátja ezeket is a hívőknek, hiszen Jézus Krisztus a kereszthalálával kifizette az árat ezekért a bűnökért is. Tehát ne ess kétségbe.


Ezzel együtt nagyon javaslom neked, hogy minden erőddel próbáld elkerülni az ilyen bűnöket (az egymás lesz***-át is), ha hívő vagy, mert az biztos, hogy nagyon rossz lelkiállapotba fogsz kerülni tőle, és hatással lesz az életedre. A bűnre való vágy pedig csak még jobban megerősödik az életeden, ha kiéled. Próbálj levágni minden olyan dolgot az életedről, ami erre a bűnre kísértene, szakítsd meg azokkal az emberekkel vagy társaságokkal a kapcsolatot, amelyek homoszexualitás felé vezetnek, tagadd meg ezt a dolgot, és javaslom, hogy próbálj meg minél több segítséget kérni Istentől, és ha esetleg van a környezetedben olyan megbízható lelki vezető, aki teljesen biztos, hogy nem mondja el ezt senkinek, akkor attól is.

2020. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Én nem tekintem bűnnek, régen annak tekintettem amíg a fèlelem le tudott nyomni, de megtörtem azt a nyomást.
2020. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!