Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan kis vallási közösség...

Van olyan kis vallási közösség, amelyik barátságos, és nem kell tőle tartani?

Figyelt kérdés
Sosem voltam vallásgyakorló, "teológiailag" sem vagyok képzett, de nem látom az értelmét a nagy történelmi egyházak valamelyikébe betérni, pedig már egy ideje úgy érzem: szükségem van hitre. Misékre járni pusztán, szerintem úgy nem lehetne elmélyülni a hitben... Kis közösséget, felekezetet keresek, amelyik aktívabb, aminek nincs rossz híre. Van olyan, ahol nem köztudottan a lehúzás a cél? Melyik az, amelyik biztosan nem "bizniszegyház" és tud adni valamit az embernek szerintetek, tapasztalat alapján? Elsősorban a keresztény irányzatok leágazásiban látok fantáziát. Krisztus tanításai számomra vallástalanként is irányadók voltak mindig.

2020. jan. 14. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Biztos van.

2020. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Például róluk:

[link]

még semmi rosszat nem hallottam.

2020. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező


Azt vedd figyelembe, Jézus nem mondta, hogy a tanitványairól, a modern követőiről csak jót fognak mondani. Sőt. Ez félrevezethet.

(Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ezt tették ősapáik is a hamis prófétákkal!

(Máté 5:11) 11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok.


Sátán világában Jézus követői nem népszerűek, és bár nem tesznek rosszat, de az emberek találnak majd okot a sérelemre.

2020. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ebből nem következik, hogy akiről rosszat mondanak, az nem tényleg szimplán csak rossz. Egy kis szekta ami tévtanokat erőltet a Bibliába, pedig, hát semmiképp sem jó...

2020. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nézz szét a lakókörnyezetedben ,hogy milyen egyházak és felekezetek vannak!

Ha jól gondolom akkor mindenképp a lakóhelyed közelében szeretnél találni egy vallási közösséget! Vagy nem gond ha többet kell utazni?

Nézz szét és ha találsz néhányat írd meg hogy melyeket így szűkíteni lehet a kört és könnyebb is válaszolni a kérdésedre!

Az én gyakorlati tapasztalatom az hogy gyülekezet és gyülekezet között is nagy lehet a különbség. Még akkor is ha egyazon egyház gyülekezetei is!

Igen vannak "bizniszegyházak" sajnos! De senki nem kényszeríthet arra hogy pénzt adj. Ha még is ezt teszik az bűncselekmény! Te döntöd el hogy adsz vagy nem adsz és ennyi ezen nincs vita!

2020. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehez nem új felekezezet kell keresned, csak, olyan közösséhet ami szorosabban kötódik valamelyik rendhez.

A rendek komolyabban veszik a hagyomány megtartását.

Vagy keresni, esetleg összeszervezni helyi, valóban gyakorló, valódi hitéletet igénylőkből álló közösséget, csoportot. (pl. Bilia kör?)

2020. jan. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, keresgélek éppen, aztán majd meglátjuk. Győrben lakom amúgy (bár sokat járok Pestre is)
2020. jan. 15. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Kétféle vallás fogott meg (mindkettő protestáns.) Az egyik az evangélikus a másik a református.


Én a reformátusban találtam meg a saját korosztályomat (középkorúak.) Lehet, hogy más felekezetekben is létezik középkorúaknak, csak én nem tudok róla?


A legtöbb esetben vagy különböző korú gyerekek (óvodások, általános iskolások), vagy pályakezdő fiatalok vagy házasok/családosok vagy nagyon idősek vannak közösségben.

2020. jan. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia

w.org/hu/jehova-tanui/osszejovetelek/video-kiralysagterem/

2020. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nagybotos ***** válasza:

Reformátusnak kereszteltek a szüleim.

Elvetődtem a GOLGOTA "egyházba" Nagyon tiszta az igehirdetés, és 20-40 évesek járnak oda. SEMMI pénzügyi gond nincs. Nincs tagság sem. A golgotabudapest oldalon tájékozódhatsz, de biztos vannak GYőrben is.Megöregedtem, és a lakóhelyem közelében a Baptistákhoz mentem. Befogadtak, ők az én családom. Egyedül élő 84 évesCsepelen lakó ffi vagyok

2020. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!