Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a keresztény...

Mi a különbség a keresztény és a keresztyén között?

Figyelt kérdés

2020. jan. 22. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A tájszólás.
2020. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Utóbbit inkább a reformátusok használják, előbbit a katolikusok, de tképpen nincs különbség.
2020. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi, csak a modorosság vagy a megszokás.
2020. jan. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy időben a keresztények így akarták magukat megkülönböztetni a római katolikus felekezet tagjaitól.
2020. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#4 +1
2020. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy református azt mondta, hogy az összes keresztény ember, függetlenül a felekezettől ahova tartozik, az keresztyén. Ilyen nagy összefoglaló név, mint ahogy vannak az ökumenikus egyházak is. Szóval a mindenféle keresztény emberek nagy csoportja.

De vannak róla fent dolgok, csak lusta vagyok elolvasni: [link]

[link]

2020. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6

Igen érdekes mind a két linkelt cikk, mert láthatóan ellent mondanak a #4-es hozzászóló (így #5-ös) állításának.

Arra kíváncsi lennék, hogy ők (29% és 32%-os) ezt valami forrás alapján írták, vagy gondolták miért ne hazudjanak egy jó nagyot így szerda délelőtt.

2020. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Arra kíváncsi lennék, hogy ők (29% és 32%-os) ezt valami forrás alapján írták, vagy gondolták miért ne hazudjanak egy jó nagyot így szerda délelőtt."

Semmi gond nincs, örülj, hogy megint mocskolódhattál egy kicsit. Gondolom jól esett neked és a sötét kis lelkednek így szerda délelőtt. Örülök, h örömet szereztem neked.

Házi feladatod utánanézni a hazugság és a tévedés szavak jelentéskülönbségeinek! Láthatóan szükséged van rá, kiscsillagom


Többieknek: én is így tudtam, ezért adtam +1-et a négyesnek.


Amúgy itt is írják, hogy a keresztényt elsősorban a katolikusok használták:

[link]

2020. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Református vagyok, életemben nem ejtettem keresztyénnek a keresztényt.
2020. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8

Ezek szerint azért jársz csak ide, hogy folyamatosan a tévedéseidet hangoztasd? Lehet én vagyok túl furcsa, de ha valamit nem tudok, arra akkor nem böfögök be valami hülyeséget. Mert egyik cikk sem támasztja alá azt, amit rosszindulatúan állítottál haveroddal együtt.

2020. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!