Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A cél szentesíti az ezközt?

A cél szentesíti az ezközt?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a minap (abba kéne hagynom), hogy miért nem hiszek Istenben. Hiszen te sem hiszel abban, hogy képes vagy láthatatlanná válni. Mert senki nem győzött meg arról, hogy képes vagy, nem tudsz csak úgy dönteni, hogy te teljesen őszintén hinni fogsz benne. Szóval ez a baj az ateistákkal. Senki nem akarta meggyőzni őket, vagy ha igen, olyan dolgokkal próbálták, ami nem volt hatásos.

Isten ismeri minden ember lelkét, és úgy döntött, nem győz meg minket. Nem akar minket a menyországban, paradicsomban, túlvilágon látni. Miért? Miért születtünk meg akkor egyaltalán?


Isten módszereit nem érthetjük, gonolom. Nem tudhatjuk mi hogyan befolyásolja a dolgokat. Viszont azt tudjuk, hogy mi Isten célja. Megmenteni a keresztényeket és haláluk után örök boldogságban részesíteni őket. Ehhez miért kell egy csomó ateista halála és szenvedése? Vagy rossz istenben hívőké?

Isten megteremtett engem, mint ateista, adott nekem egy agyat ami túl sokat forog, és egy életet amelyikben sosem kapok bizonyítékot a létezésére csak azért, hogy rajtam keresztül megmentsen keresztényeket? És mi még csak fel sem támadunk, mint Jézus.


Nem tudom, szerintem ez nem morális. Isten valóban a "jó fiú" a történetben?



2020. febr. 20. 08:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%

Nekem mindig fura, hogy a Biblia értelmezése, tanulása helyett miért találunk ki önellentmondásos marhaságokat?


Miért nem lehet kimondani, h nem akarom elfogadni, h Jézus az Isten, mert az egóm nem engedi és inkább elkárhozom?


"Isten ismeri minden ember lelkét, és úgy döntött, nem győz meg minket."

Csak Isten lelke ismerheti Isten gondolatát. Te ezek szerint Isten lelke vagy, hogy így kinyilatkozod Isten döntését?


"Megmenteni a keresztényeket és haláluk után örök boldogságban részesíteni őket. Ehhez miért kell egy csomó ateista halála és szenvedése? Vagy rossz istenben hívőké?"

Az embereket akarja megmenteni a bűntől és az örök haláltól Jézus halála által, hogy aki elfogadja Jézust Istennek és a halálát megváltásnak, üdvözül. Tehát nem a keresztényeket akarja megmenteni, hanem a megmenekülni vágyókat nevezi keresztényeknek.

Amit te mondasz az azt a marhaságot takarja, hogy ha keresztény akarsz lenni, előtte kereszténynek kell lenned...


"Nem tudom, szerintem ez nem morális. Isten valóban a "jó fiú" a történetben?"

Majd meglátod, de jobb, ha elfelejted amiket írtál és elkezded tiszta szívvel kutatni az igazságot.


"Megmenteni a keresztényeket és haláluk után örök boldogságban részesíteni őket. Ehhez miért kell egy csomó ateista halála és szenvedése? Vagy rossz istenben hívőké?"

Nem kell, ezt csak te találtad ki. Aki elutasítja az Életet, Istent, az örök halált szeretne. Mindenki megkapja, amit akar.


"Isten megteremtett engem, mint ateista, adott nekem egy agyat ami túl sokat forog, és egy életet amelyikben sosem kapok bizonyítékot a létezésére csak azért, hogy rajtam keresztül megmentsen keresztényeket?"

Javítsuk ezt egy kicsit. Isten megteremtett téged, te a logikus gondolkodás helyett paradox, irracionális gondolkodásba kezdtél, majd ateista lettél, amiről azt sem tudod, hogy mit jelent, mert te hiszel Isten létezésében és lázadsz ellene, tehát nem ateista vagy, hanem istenellenes, azaz a sátán embere.

Az agyad forog, de nem helyesen, ez egyedül a te felelősséged. Mindenki szabad akarattal gondolhat marhaságokat, vagy kutathatja az igazságot.

Kaptál bizonyítékot Isten létére, igazából nem túl nehéz belátni az Örök Természetfeletti létezését. Én is beláttam, és még sok sok százmillió keresztény.


"Miért? Miért születtünk meg akkor egyaltalán?"

HA megtérsz, akkor az örök életre, ha nem térsz meg, akkor meg hiterősítésül a keresztények számára. Ugyanis a gondolkodásod is meg van prófétálva a Bibliában.


"És mi még csak fel sem támadunk, mint Jézus."

Mindenki fel fog támadni. Az istentelen ítéletre, az hívő örök életre.


Szedd össze magad picit, ne rinyálj, ne kend Istenre a saját lázadásod, járj utána a dolgoknak és térj meg. Feltéve, ha bűntelen, örök életet akarsz!


Sok sikert!

2020. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
39%

Na, kérdező... a sok probléma tetejébe még megkaptad a létező legrosszabb embertől a "választ", az egyesben.

Nincs neked szerencséd, az egyértelmű!

2020. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Mintha nem ment volna át amit írok. Nem hiszek istenben, ateista vagyok DE ha isten létezése valahogy bebizonyosodna, azt is be kellene bizonyítani, hogy ő jóságos, márpedig a fenti kérdésem azt célozza meg. Nem én választottam, hogy ateista legyek. Nem szabad akaratomból utasítok el egy ajánlatot istentől, hanem eleve nem tett fel nekem senki ajánlatot. Én tényleg imádkoztam kiskoromban minden este és kértem istent hogy küldjön egy jelet. Mindenhol azt hallottam, hogy "isten majd szólni fog hozzád" "személyes kapcsolatod lesz vele", " meghallgatja az imáidat". Én vártam hogy szóljon de nem tette. Emberek lettek vallásosak, meg beszéltek a személyes élményükről istennel. Te mégis mire gondolnál a helyemben? Vagy nem létezik, vagy nem akar engem látni a birodalmában...
2020. febr. 20. 09:08
 4/32 anonim válasza:
Nem, az eszköz szentségteleníti a célt.
2020. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
51%

Mintha nem ment volna át, amit válaszoltam. Tehát akkor nem vagy hajlandó semmi mást végiggondolni, csak amit előre elhatároztál, függetlenül attól, h nem igaz.


A kettes válaszoló sem sokat segített, csak trollkodik szokás szerint, de az ilyen alakok majd megerősítenek. Ha ők elvesznek, vesszen el más is. Az igazság néha fájó, még ha a kettes nem is tudja ezt.


"Nem hiszek istenben, ateista vagyok"

Akkor minek viselkedsu istengyűlölő módjára? A gyermekgyilkos is mondhatja, hy nem gyermekgyilkos, de ettől függetlenül az, ha megölt egy gyermeket.


"DE ha isten létezése valahogy bebizonyosodna"

Akkor hajtogassuk a maguk mondókáját: már rég bebizonyosodott, és nem is nehéz belátni, h Isten létezik...


"Mindenhol azt hallottam, hogy "isten majd szólni fog hozzád""

Érdekes, én nem ezt mondtam, tehát már nem igaz, h mindenhol ezt hallod. Olvasd el, amit írtam


" Én vártam hogy szóljon de nem tette."

Hát akkor megsúgom. Isten a Biblián keresztül szól az emberhez.


" Emberek lettek vallásosak, meg beszéltek a személyes élményükről istennel."

Igen, ez a megszentelődés egyik jellegzetessége, de te nem vagy hívő, így nem indultál még el a megszentelődésben. A megtérés adott: be kell látnod, h bűn van benned, ezt meg kell gyűlölni, és Istenhez fordulni segítségért. Ekkor szellemben újjászületsz. HA valóban érdekel, olvasd el Pál Római levelét, alapozásnak jó


"Te mégis mire gondolnál a helyemben?"

Amikor a helyedben voltam, nem marhaságokon gondolkoztam, hanem elkezdtem tanulmányozni, ellenőrizni a Bibliát, és próbára tenni. El sem hittem volna, hogy milyen mélységű átverés, hazugság van a világban


"Vagy nem létezik, vagy nem akar engem látni a birodalmában..."

Vagy te nem akarod belátni, h nem helyes a módszered. Tudod Isten az embereken keresztül is szólhat Hozzád, akár most rajtam keresztül is. A 68%-os is tudja ezt, ezért kezdett el támadni engem. Ő itt egy "fizetett" istenellenes troll, valószínű az ateista mémbázis küldte. Az ő módszerük a másik személyének lejáratása, ha az igazságot közli


No ennyi, mindent elmondtam. Utóirat: ne várd, h kettő perc alatt megértsd a Bibliát

2020. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

De babám. Mondom, hogy gondolkodtam. Nyitott elmével olvastam a bibliát, bizonyos részeket többször is. De Senki Nem. Szólt. Hozzám. Soha. Lehet, hogy neked leszállt isten egy fénycsóvával vagy nem tudom, de nekem még istennel kapcsolatos álmaim sem voltak pedig az aztán nem olyan nehéz istennek. Egy kib*aszott pirítóson sem láttam jézus arcát. Az még talán jel lett volna.


A biblia bizonyíték szerinted? Isten ölt volna elsőszülötteket, meg követelt volna áldotatokat? Komolyan? Ha ő az univerzum teremtője akkor úgy viselkedett volna ahogy egy barbár nép elképzel egy istent?


Olvasd át te is nyitott elmével a bibliát, tegyél fel kérdéseket, gondolkozz.

Arra miért nem reagáltál amit korábban írtam? Hogy gyerekként kerestem. Mondd meg miért nem szólt hozzám úgy, ahogy hozzátok?

2020. febr. 20. 09:56
 7/32 anonim ***** válasza:
32%

"Én vártam hogy szóljon de nem tette. Emberek lettek vallásosak, meg beszéltek a személyes élményükről istennel."


A keresztény misztikusok (Keresztelő Szt. János pl.) szerint Isten nem az érzelmek, az élmény szintjén létezik, akinek Istennel kapcsolatos érzelmei vannak, és csak ezen a szinten éli a hitéletét, az még csak az Isten-kapcsolat előszobájában van. Ez nyilvánvalóan nem rossz önmagában egyáltalán, de a hitnek az emberi cselekvésben és szeretetben kell első sorban megnyilvánulnia, akkor is, ha semmit nem érzünk belőle.


Vannak lelki szárazságok, sötét éjszakák az ember hitéletében, amikor semmi pozitív löket nem hajtja az embert, de mégis ez a próbája a hitnek.

2020. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
84%
Agnosztikus vagyok, nem tudom, hogy bármiféle isten létezik-e (vagy istenek, vagy hasonló struktúrák, amiket elképzelni sem tudunk). Ha létezik, tuti nem "jófiú". A "morális" egy ember által alkotott fogalom, térben és időben változó. Miért is értené alatta egy végtelen hatalmú istenség ugyanazt, amit mi? Abban szinte biztos vagyok: ha létezik, pont olyan, amilyennek a történelem során megmutatta magát. Az emberi történelem Isten arca.
2020. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
*Keresztelő Szt. János ->Keresztes Szent János
2020. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 imakommandós ***** válasza:
21%

Azért nem szól hozzád Isten mert elvi sikon van vele bajod. A sok hazug kép és beidegződés tart téged távol attól, hogy hinni tudjál. Túl sok hazug hitet kellene lerombolni, hogy a szívedhez tudjon szólni. A Zsoltáros ezt üzeni: Csendesedjetek és ismerjétek el, hogy én vagyok az Isten!

Ne akard Istennél jobban tudni és jobban érteni, hogy mit hogyan kéne csinálni. Biztos ügyesebbnek és okosabbnak gondolod magad, de Isten őszintén leiratta milyen Ő és nem tartotta sok dologban fontosnak, hogy magyarázkodjon arról, hogy mit miért és hogyan csinált. A világmindenségben Isten a mértéke mindennek és nem az ember. Isten tulajdona minden. Isten élet-halál ura minden fölött és nem tartozik senkinek számadással. Te számot szoktál adni egy szúnyognak amikor lecsapod? Én nem tartom magam a teljes igazság abszolút birtokosának, ellenkezőleg. Mivel szeretem Istent, mindig elfogadom, hogy neki van igaza, Ő ért az itélethez mert pont az a dolga. Minden itélete azért lett leirva a Bibliában, hogy példát statuáljon, hogy mire képes azért, hogy isteni rend felé kormányozza a világot. Ezekből is mi csak a felszint látjuk, mindennek nem vagyunk és nem is lehetünk tudatában, hogy mit miért csinált úgy ahogy.

2020. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!