Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Noé hany evig epitette a...

Noé hany evig epitette a barkát? Kiakarom szamitani h aranylag hany evnek felelne meg egy mostani ember eletkorahoz hasonlítva

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


120 évig.


Üdv. Péter

2020. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia koxi de hol irja? Vagyis ha tudsz idezni igeverset jo lenne..

szerintem 95evig de nem tudom ha jol gondolom

2020. febr. 22. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia,


[link]

[link]

[link]



Üdv. Péter

2020. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Barát Csaba ***** válasza:
0%
a bibliát nem kell szó szerint értelmezni
2020. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Bibliát a Biblia szerint kell értelmezni
2020. febr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A 120ev nem valós az 100%, mert sehol nincs irva konkretan eggyaltalan nem ertem honnan jott ez a 120ev. A 2dik valaszolo is a linkek altali 120evet erosíti.


Nagyon max 100ev lehetett mert vhol van irva h 500eves volt Noe amikor a gonoszsag elszaporodott es 600volt amikor a barkaba bement.

De en inkabb 7evre saccolok, de lehet hűlyesség😁. Amiatt mert akkor szuper inteligensek voltak, 1ember varosokat is epitett. Persze lehet h tevedek..

2020. febr. 25. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Szia,


Ha figyelmesen elolvasod a 3 linkben hivatkozott szövegeket, akkor benne van a válasz.

Kis segítség: I.Mózes 6:3 fordítása félreérthető a mi Bibliánkban. Az eredeti így hangzik: „Ne küzdjön az én Lelkem tovább az emberért, mint 120 esztendeig”. Tehát nem az emberi életkort szabta meg Isten ezentúl 120 évben, hanem ennyi kegyelemidőt adott e végzetesen megromlott nemzedéknek. [link]

Az átlagéletkor az Özönvíz előtt 912 év volt innen csökkent a 70-80 év felé. (Zsolt. 90:10)


Üdv. Péter

2020. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az átlagéletkor az Özönvíz előtt 912 év volt"


Szerintem beszélj néhány orvossal és elmondja ez biológiailag, miért nem lehetséges.

2020. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Nem utal arra a Biblia, miszerint Noé 120 évig építette volna a bárkát. Ez a vers ugyan is nem utal erre. Azt írja a Biblia:"...Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivel ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő." 1Mózes 6:3 Ez nem a bárka építéséről ír!

Noé (950 évet élt), és a korosztálya jóval meghaladta a 120 évet, tehát azt sem jelenthette, hogy az emberek legfeljebb eddig élhetnek. Az özönvíz után bár lecsökkent az emberi életkor, de még mindig több száz évig éltek az emberek.

Itt a válasz a kérdésedre: [link]

Itt pedig meg is nézheted: [link]

2020. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!