Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki érti Isten döntését?

Valaki érti Isten döntését?

Figyelt kérdés
Ezt nem értem. Megbüntette Ádámot és Évát. Minket ez miért érint? Mármint azért mert ők elkövedtek egy hibát mi ezért miért bünhődünk? Ha isten az özönvízzel megtisztitotta a földünket a gonoszoktól akkor h hogy most is vannak bűnök? Ami nekem nagyon fura, hogy Isten száműzte a két embert a paradicsomból most pedig segíteni akar nekünk Jézus álltál megmenteni. Ezt nem értem. Száműzött most pedig segíteni akar. Légyszi csak azok írjanak akinek van is fogalma arról hogy mit ír.
2020. ápr. 17. 15:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
30%
Mese habbal. Hiszel a mikulásban, fogtündérben is?
2020. ápr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Ez az eredendő bűn dolog teljesen máshogy van, mint ahogy a templomban tanítják.
2020. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a két "hasznos" információt. Jeleztem, hogy csak az írjon akinek van fogalma arról amit ír. Miért kell ateistának ide írnia? Mivel lesz jobb neki? Légyszíves ilyenekkel ne is fáradjatok. Aki tud az légyszíves a kérdésemre válaszoljon. Köszönöm! :)
2020. ápr. 17. 15:33
 4/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ateista, de ez az eredendő bűn tényleg máshogy van. Ha végigolvasod Ádám és Éva történetét, ott semmit nem ír olyasmit, hogy minden csecsemő bűnös. A bűn nem olyan dolog, amit lehet számegyenesen mérni. A tudás fájáról evésnek meg le van írva a történetben pontosan a következménye.


Az eredendő bűn az egy teológiai álláspont, nem agy Bibliai fogalom. Ha tényleg létezik is eredendő bűn, akkor az igazából nem arról szól, hogy mindenki vétkes az Ádám és Éva miatt, hanem hogy az emberek követnek el bűnöket, ami a fáról evés következménye. Azt meg te döntöd el, hogy bűnözöl vagy nem. Persze nincs bűntelen ember, ezért van szükség Jézusra, mint áldozatra a bűneinkért. Aki elfogadja az üdvözül, aki nem az kárhozok (persze ez nem azt jelenti, hogy annyi búnt követhetek el, amennyit akarok)

2020. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
63%
Hát van rá egy olyan magyarázat,hogy az ember genetikája az,ami megromlott a bűneset után és úgy öröklődik a bűn,mint egy betegség...ez nekem azért nem stimmel,mert a bűneset után Isten maga mondta ki az átkot az emberre,hogy innentől Ő milyen csapásokat mér rá,ez meg nem egy természetes következményre utal,hanem beavatkozásra.
2020. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
A második válasszal nem tudom,mi bajod van...de azokból a fajtákból,mint az első,már nekem is elegem van. Komolyan,azért bújják a vallás kategóriát,hogy minden nap elcsodálkozzanak rajta,hogy itt vallásos emberek vannak? Nahát,fene se gondolta volna,ugye? Másrészt meg ez a haszontalan kioktatás Isten létezéséről...ha valaki kérdez vallással kapcsolatban,mert kíváncsi a keresztények gondolatmenetére,az már azt jelenti,hogy ő hisz Istenben? Nem kell ahhoz vallásosnak lenni,hogy egy vallásos ember felfogásáról/nézeteiről érdeklődj. A filmek és könyvek kategóriában is odamész egyesével az összes kérdés alá,ami egy történet tartalmáról szól és megkérdezed,hogy hisznek-e Voldemort létezésében? Komolyan ott tartunk,hogy ezt még magyarázni kell?
2020. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

A legkorszerűbb magyarázatok szerint erre nem a legjobb szó az, hogy "bűn".

Ádám és Éva nem voltak engedelmesek, ezért az isten megbüntette őket: elvette a lehetőségeiket.

Az utódaik pedig a maradék lehetőségeket örökölték tőlük: a rossz géneket, a sok szenvedést és a rövid életet.

Ez nem a te bűnöd, hanem egyszerűen egy ilyen helyre születtél.


Persze ez a magyarázat is nagyon sok sebből vérzik, de még mindig jobb, mint a BŰN!, BŰNÖS!!! - stb. stb.

2020. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező

Isten a Teremtés hetedik napján lezárta a teremtési korszakot, ésnem fog új teremtésbe kezdeni. Ezért amikor Ádámék Isten szándéka ellenére beleronditott a tervbe, Isten nem változtatott azon, csak egy kanyart tett annak a megvalósulásában.

Ez olyan mint amikor az egyik utat lezárják, de kerülővel, vagy másuton is megközelithető a cél.

Ennek érdekében nem azonnal pusztitotta el Ádámékat, hanem az elhatározása alapján megengedte, hogy legyenek utódaik, hogy a föld benépesitése megtörténjen.

Viszont Ádámák már nem tudtak az utódaknak tökéletességet átadni, ezért kellett egy megoldás az utódok érdekében.


Miért? Azért, hogy ne legyen magától értetődő, hogy Istennek kötelesége megbocsátani, és ezzel bármikor visszaélés történjen.

Tehát, a jogi megoldása az esetnek az volt, hogy egy Ádámmal egyenlő tökéletes ember, ok nélkül kapja a halál büntetést.

Ekkor kiegyenlitődik az elveszett érték: Ádám elveszitette a tökéletességét, a büntetése jogosan halál.

Jézus nem, de még is halálbüntetést kapott. Ezzel csere történt az "apa szerepben."

Jézus igy apja lett azoknak akiknek van hitük, vagy is elfogadják ezt az elrendezést, és igyekszenek ezzel összhangban együtt is élni.

2020. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

"Tehát, a jogi megoldása az esetnek az volt, hogy egy Ádámmal egyenlő tökéletes ember, ok nélkül kapja a halál büntetést."

Csak úgy érdeklődnék, belegondolsz te valaha abba amiket írsz? Mert hogy ez jogilag akkora igazságtalan marhaság aminél nagyobbat elképzelni is nehéz. Nem létezik olyan agyilag beteg bíró aki számára az lenne a lényeg, hogy valaki leülje a kiszabott büntetést, ha nem a bűnös akkor majd valaki más...

A jogi megoldása az esetnek az lett volna hogy a bűnös kapja a büntetést, senki más pedig semmit.

2020. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 24%-os ugyanaz a 32%-os, aki itt a legrondább dolgokat szokta írni.

Külön mindenki arról szokott beszélni, ha egyszer véletlenül igazat ír valamiről.

2020. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!