Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az utolsó vacsorán az apostolo...

Az utolsó vacsorán az apostolok vért ittak, Jézus Krisztus vérét? Krisztus vérré változtatta a bort?

Figyelt kérdés
Jézus Krisztus a vizet borrá változtatta a kánai menyegzőn. Később a bort pedig vérré?

2020. ápr. 21. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Így van, legalábbis a katolikusok szerint.
2020. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Szia,


Nyilván nem, a kánai mennyegzőnek meg aztán végképp semmi köze ehhez. Az Úr Jézus Krisztus tanításaiban gyakori elem a képies beszéd, nagyon sok példázatot mondott, ahogyan azokat sem szó szerint kell érteni, úgy ezt sem.

Lásd példaképpen:

"Én kiáltó szó vagyok a pusztában." (Jn 1:23)

"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; aki hozzám jön, semmiképen meg nem éhezik, és aki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha." (Jn 6:35)

"Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága."(Jn 8.32)

"Bizony, bizony mondom néktek, hogy én vagyok a juhoknak ajtaja...Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

(Jn 10:7,9)

"Én vagyok a jó pásztor: a jó pásztor életét adja a juhokért." (Jn 10:11)

"Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek." (Jn 15:5)


Üdv. Péter

2020. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

"Krisztus vérré változtatta a bort?"


Nem. Bort ittak. Szövetségi jelkép.

"Bizony mondom nektek, hogy nem iszom többé a szőlő terméséből addig, amíg majd az újat nem iszom az Isten országában."

2020. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

A katolikus tanítás sem az, hogy fizikai tulajdonságaiban változott/változik át a bor. Ahogy a szentmisén sem fizikailag változik át. Ha valaki megvizsgálja a konszekrált ostyát vagy bort, akkor kémiai és fizikai tulajdonságait tekintve semmi változást nem fog tapasztalni (kivéve az eucharisztikus csodáknál, de az más kérdés).

Ez egy természetfölötti változás. Ezért mondjuk hittitoknak. A színek alatt Krisztus teste és vére titokzatosan, de valóságosan jelen van. Lehet, nem a legjobb példa, de valahogy úgy kell ezt elképzelni, hogy az embert meghatározzák külső tulajdonságok, de van egy belső lényege. Na, az átváltoztatás alkalmában is ezen a szinten megy végbe a változás a kenyér és bor esetében. Vagy mint egy könyvnél, a borító marad, de ha kicseréled a lapokat az egész könyv lényege változik meg.

2020. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

A katolikusok azok, akik helyesen gondolkodnak ebben a kérdésben, hiába nem tetszik a protestánsoknak, meg a szektáknak a dolog.


Természetesen nem olyan vérről van szó, ami az emberben folyik, viszont az Eucharisztia szentségében a vér Jézus valóságos vérévé válik a misztérium által.


Amikor a zsidók megbotránkoztak ezen, Jézus nem mondta, hogy ez csak jelkép, hanem hagyta, hogy elmenjenek, mivel amit mondott, azt úgy értette ahogyan.


Az ősi keresztények is ebben hittek.


Jeruzsálemi Szent Cirill i.sz 350-ben mondta:


"...Amikor tehát hallottátok, hogy Krisztus mondja a kenyérről: "Ez az én testem", ki merné ezt ezután kétségbe vonni. És amikor ő bizonyítja és mondja: "Ez az én vérem", ki kételkedhetik, azt mondva, hogy ez nem az ő vére."

2020. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

Mivel Jézus nem szegte meg a Törvényeket, ezt a szövetség megkötése alkalmával sem tette.

A "test megevése" a kannibalizmust foglalja magában, s ezt semmilyen szövetség megkötése miatt sem fogja megváltoztatni. Ugyan igy a vér szentsége is ezt foglalja magában, amit nem fog megengedni, fogyasztani, hogy az ember bármilyen módon magához vegye.

Ezért ahogy az előttem irták, a szövetség megkötésekor, a pászka és a bor nem változott át semmivé. Viszont akik ebből fogyasztanak, azoknak is komolyan át kell gondolniuk, hogy valóban kaptak-e meghivást Istentől, hogy a Fia társkirályai és papjai legyenek az égben.

2020. ápr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy rossz viccnek fogod tartani, de én az elmúlt napokban gondolkodtam azon, hogy mi van ha Jézus tényleg egy bárány volt, az apostolok meg csak játszottak.
2020. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha Jézus azt mondta, hogy "Ez az én vérem", akkor ki merészelné kétségbe vonni szavait és meghazudtolni Őt? Mondjuk vannak ilyenek.


Protestáns Károli fordítás:

"Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára."


Tehát ez nem csak a katolikusok szerint van így, jól látható. Ha valaki azt mondja, hogy az átváltozott borban nincs jelen Krisztus vére, akkor az Krisztus kereszten kiontott vérét próbálja semmissé tenni. Hiszen akkor a keresztáldozat is, Krisztus kínhalála is csak valami ködös szimbólum lenne, nem pedig a valóság.


Persze ehhez nem kell, hogy a bor külső jegyeiben is vérré változzon, ahogy a kenyér se változott hússá, s mégis Krisztus teste lett.

2020. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik, hogy a vélemények megoszlanak, de érdekesek a válaszok.
2020. ápr. 22. 04:48
 10/12 anonim válasza:
Ez egy képes beszéd, amit lehet többféleképp magyarázni, mint kb mindent ami a Bibliában van leírva. Kezdve az elejétől a végéig. Szerintem tök fölösleges elemezgetni, hogy melyik vallás, hogyan értelmezi mert ez csak egy felesleges feszültséget teremt "már pedig az a helyes amit én mondok". A lényeg véleményem szerint annyi, hogy tudd számodra helyesen értelmezni, hogy ittak "valamit", hogy jelképpé váljon mindenki számára és hogy "... ezt cselekedjétek az Én emlékezetemre" .
2020. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!