Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Szerintetek...

Keresztények! Szerintetek csak a ti felekezetetek tagjai számítanak igaz hívőnek?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, hogy minden felekezetben vannak igaz hívők és olyanok akik nem azok, legyen az katolikus vagy református vagy evangélikus vagy hetednapi adventista vagy ortodox.

2020. ápr. 27. 19:16
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
0%
Na és a xenu hívő szcientologusok ők már nem is számítanak? Kirekesztés őket? Ők nem lehetnek igazi hívők?
2020. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Jehova tanúi csak magukat tartják igaz hívőknek. Szerintük Isten csak velük "dolgozik együtt", az összes többi Egyház hamis, és Jézus csak a 144 000 közbenjárója.


Ezt csak azért írtam le, mert talán egy felekezet sem ennyire szélsőséges, mint ők.

2020. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg csak egy igazság létezhet, de attól még igaz, őszinte hívő emberek sok különböző felekezetben lehetnek.
2020. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem is csak a keresztények között lehetnek igaz hívők. Az emberek nagyon sokfélék, nagyon sok különféle kultúrában élnek, más-más szokásaik vannak, ezért teljesen logikus, hogy nem mindenki ugyanolyan formában éli meg a hitét. Ettől színes a világ. Isten sokféle formában létezhet, és mindenhol jelen van, ahol az emberek azt kérik, legyen velük. Én mindenkit igaz hívőnek tekintek, aki igyekszik emberséges lenni és a lehető legjobb példát mutatni másoknak, és tiszteli, szereti a teremtőt, nevezze azt bárminek, Jehova, Allah, Természetanya vagy akármi.
2020. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Jézus sohasem mondta az, hogy lesz egy felekezet, akik őt képviseli. Ő inkább azt hangsúlyozta, hogy azok az Ő követői akik a parancsolatait megtartják. A tanítványait először Antiókhiában hívták keresztényeknek, ami Krisztus követőjét jelent. Krisztus valódi követőit arról lehet felismerni, hogy megtartják a parancsolatait. Jézus sohasem beszélt arról, sem nem utalt arra, hogy valamikor is lesz egy olyan vallási felekezet amely Őt és Atyját képviseli itt a földön, mint Izrael esetében. Ő inkább a cselekedetekre és az engedelmességre, valamint az Ő követésére fektette a hangsujt.
2020. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
10%

"Jézus csak a 144 000 közbenjárója."


Na ez nem igaz. Egy ujabb hülyeséget terjesztenek, a Tanúkról. Soha ilyet nem mondtak, milyen kiforgatást csinálsz ember?

Jézus nem a 144.000 közbenjárója. Jézus az ember Istenhez intézett imájának közbenjárója.

Miért kell ekkora baromságokat irni? Élvezed?

A 144000 ember arra lesz, vagy lett kiválasztva, hogy Jézus társkirályai legyenek, akik a Földön maradottakat segitik vezetik, az ellenségen pedig Jézussal itéletet hajtanak végre.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.

(Jelenések 20:5, 6) . . .. 6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban. Fölöttük nincs hatalma a második halálnak, hanem Isten és Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az 1000 év alatt.

2020. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem több keresztény közösségben, gyülekezetben lehetnek igaz hívők.


Akik hogy némelyek magukat egyedül igaznak tartják (római katolikusok és jehovák), az véleményem szerint az ördög megtévesztése, hitetése.


A katolikusok szerint csak az ő klérusuk képes a tésztát Istenné változtatni, stb. a többi keresztény közösség szerintük szekta, maximum eltévedt bárányok - gondolják kevélyen.


A jehovistákat e tekintetben nem kell bemutatni.


Jézus igazi Egyháza felekezeteken átívelő szellemi realitás, nem csak egy felekezet tagjaiból áll.

2020. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
20%

Isten szava a mérvadó.

Mivel Isten nem hozott létre vallást, vagy vallásokat, nem is támogat megosztott vallási nézeteket. Ahogy az első alkalommal, és az első módon, mindig is kiválasztott egy emberekből álló népet, akik nem különböző vallásokhoz tartoztak, hanem egy egységes Isten imádatát gyakorlók voltak.

Ha úgy volna ahogy emlited kedves Kérdező, hogyan lehet egységesen rendben vezetni embereket, Isten egyféle szándéka alapján?

Gondolj bele, hogy ha az Izraeliták vallások sokfélesége alapján éltek volna? Vagy az első keresztények megosztott vallási nézeteket hoztak volna létre? Misoda káosz és zürzavar lett volna, ahogy most is az van.

Igy nem lehet gördülékeny vezetést nyújtani embereknek.

A vallások sokfélesége, nem összekovácsolja, hanem megosztja az embereket. Igy meg nem lehet egységes társadalmat létrehozni, ami erősen összefonódik, és ettől erős. Isten tudja ezt, és soha nem is alkalmazott ilyen megosztottságot előidéző dolgokat.

2020. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy valaki előttem emlitette, nagyon frappánsan, igazság egy van.

Vagy engedi Isten a házasságelőtti nemi életet vagy nem,

Vagy az az igaz, hogy a lélek halhatatlan, vagy nem.

Vagy az az igaz, hogy Isten a pokolba kinozza az embereket, vagy nem....

Vagy az az igaz, hogy az embereknek Isten a Földön készitett "paradicsomot", vagy nem.

Isten nem mondta, és nem is támogatja, hogy mind a kettő igaz. Hiszen az egyik ellent mond a másiknak.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincsenek valóban őszintén Istent kereső emberek. Azonban nem mindegy, hogy Isten igazsága alapján élnek, vagy emberek hagyománya által. Jézus óva intette a követőit a vallási megosztottságtól és attól, hogy emberek hagyományaira épitsék Isten imádatát, miközben Isten szava erőtlenné vált, ezért az erkölcsi elvek semmisnek bizonyulnak.


Ezt kellene a Biblia alapján fontolóra venni. Sajnos a baj ott kezdődik, hogy némely ember, fél a kirekesztéstől, ezért ne mernek változtatni, hanem maradnak a megosztott megszokásnál.

2020. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%

"Jézus csak a 144 000 közbenjárója."


Na ez nem igaz. Egy ujabb hülyeséget terjesztenek, a Tanúkról. Soha ilyet nem mondtak, milyen kiforgatást csinálsz ember?


Jézus nem a 144.000 közbenjárója. Jézus az ember Istenhez intézett imájának közbenjárója.


Miért kell ekkora baromságokat irni? Élvezed?"


Már többször bemásoltam azt a jehovista tanítást a megfelelő kiadvány megjelölésével (több is van), ahol teljesen világosan le van írva, hogy Jézus KIZÁRÓLAG az égi reménységüek közbenjárója. Az, hogy te nem ismered a szervezet tanításait és úgy mocskolód a másik embert, az ismét jól bemutatja, hogy milyen ember vagy.

2020. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!