Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szenteltvíz terjeszti a...

A szenteltvíz terjeszti a koronavírust?

Figyelt kérdés
Azt gondolná az ember, hogy a szent helyeken nem kell félni a betegség terjedésétől, és nem kell távolságot tartani. Vajon védettebb-e egy igaz hívő a templomban, miután a szenteltvízzel keresztet vetett?

2020. máj. 10. 22:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, melyek megerősíteni látszanak aggályaimat a Jézus Szíve társaságunk előterjesztésével szemben, miszerint újra szenteltvíz kihelyezését akarják kérni a Püspök Úrtól.
2020. máj. 11. 15:47
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Terjesztheti? Igen, mert jóformán csak víz, amibe belenyúl egy csomó ember, s felkeni magára.


Véd? Nem, mert nem kézfertőtlenítő vagy hasonló.



A templom is meg max az esőtől véd... Úgy értem, én tudok olyat, hogy a templomban halt meg. (Simán öreg volt, s ott halt meg)

2020. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Megmondom őszintén , hogy én nem is értem , miért nem lehet kint a szenteltvíz. Aki fél az ne használja , de attól mástól nem kellene megvonni . A boltokban is ugyanúgy mindent összefogdosnak az emberek sajnos . A kézben áldozást sem értem. A hívők összefogdosnak rengeteg dolgot az áldozás előtt pl a házkulcsot, kilincseket, telefont , imakönyveket , a padokat , aztán kimennek és ugyanúgy a kezükre kapják Jézust . Szerintem jóval higénikusabb lenne , ha a pap lefertőtlenitené a kezét minden áldozó előtt és a hívők a nyelvükre kapnák az ostyát. Azt sem értettem miért kellett végleg bezárni a templomokat. A vírus miatt amúgy is alig mentek volna az emberek , akik mennek azok simán tudtak volna hézagosan ülni .
2020. máj. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha minden hívő arcot mosna benne, akkor valószínűleg terjesztené. De jelenleg nincs megbízható kutatás a vírus különböző közegekben való fertőzőképességét illetően,azon túl, hogy cseppfertőzéssel terjed a légzéssel kijutó páracseppekben.


Elővigyázatosságból kezet mosunk, meg nem rakjuk ki a szenteltvizet, meg mindenféle óvintézkedést teszünk, mert nem tudjuk, hogy pontosan mi veszélyes és mi nem az a közös légtéren túl.

2020. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért vagy nincs kitéve, vagy a kézfertőtlenítő van kitéve (de lehet, hogy felszentelve).
2020. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha legalább 60%-os alkohol lenne, akkor tuti, hogy nem terjesztené.

Szentelt vodka?

Nem is lenne rossz ötlet!

2020. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
7%
Azért szenteltvíz hogy ne terjessze.
2021. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Aurelia!

Most bölcsebb lett volna nem megszólalnod.

2021. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8%

Ha a római katik erőt tulajdonítanak a szenteltvíz el akkor legyen hitük is hogy megvédi őket.

Nagyváradon nincs szenteltviztartó a templomokban,a püspök ok nélkül betiltotta.

Az ortodox templomban ott a tartály meg a műanyag pohár és lehet inni Szenteltvizet. Az ember a melegben el is tikkad és eddig saját poharakba ittam de most már az ottani muanyagban iszom. Csak nem értem.abba miért nincs só mint a Kati Szenteltvizet?

2021. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a római katik erőt tulajdonítanak a szenteltvíz el akkor legyen hitük is hogy megvédi őket."

Nem tulajdonítanak neki erőt a római "katik", de lehet egy két buta refi ezt hiszi. Többség tudja, hogy nem így van.


A szenteltvíz pedig nem ivásra van, hogy lehet valaki ennyire idióta, hogy szenteltvizet inni jár oda? Vegyél magadnak ásványvizet.

2021. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!