Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van az összes vallás...

Hol van az összes vallás felsorolva?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok vallás létezik, de hol van az összes "nagyobb" vallás felsorolva? Esetleg részletekkel, jellemzésekkel ellátott formában?


Mert keresem a vallásom, és olyan embereket, akik abban hisznek, amiben én.



2020. máj. 19. 01:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elég jó általános összesítést ad:


[link]


De talán haszonnal forgathatod Gecse Gusztáv: Vallástörténet c. könyvét: [link]


Vagy, valláskereséshez ez: [link] (nem könnyű olvasmány)

2020. máj. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nincs. Tekintve, hogy vannak vallások, amik nem hivatalosan vallások. Magyarországon az lehet vallás, ami a jogi követelményeken túl megfelelő szavazatot kap a parlamanetben.

Így vannak aktív vallási csoportok, amik nem számítanak vallásnak és vannak kamu vallások, amiknek lehet adó 1%ot küldeni.

2020. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, fordítsuk meg a dolgot: írd meg miben hiszel, és segítünk megtalálni a hitben hozzád hasonlókat.
2020. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3# ez nagyon jól hangzik, nagyon örülnék ha sikerülne!


Hát ha úgy nézzük, én sok mindent hallottam, olvastam, néztem az életem folyamán. Nagyon tapasztalt ember vagyok.


Ám én nagyon szeretnék hinni valamiben, mert tudom, hogy a hit szinte a legerősseb dolog a világon. Hiszek is egy "isteni elv"-ben, univerzum irányító erőben. De erre még csak 1 példát találtam, az pedig a Hórusz szeme volt. De az az észrevételeim szerint, már nincs a köztudatban, csak kevés infót találtam róla.


De ha azt nézzük, akkor hiszek az emberekben is, az élőlényekben, abban, hogy szinte bármit el lehet érni a világon, és tudom, hogy ezért tenni, és hinni kell.


Naggyából a saját korosztályomat keresem, olyanokat, akik hasonlókat tapasztaltak az életben.


Én 34 éves vagyok (85.10.20) és nagyon sokat szeretnék még tenni az emberekért (mint ahogyan eddig is tettem:)


Tehát akkor mit javasoltok? Mik a meglátások? Melyik vallás lenne az ideális a számomra?

2020. máj. 20. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én nem hiszem, hogy feltétlen vallásosnak kellene lenned ahhoz, hogy tégy az emberekért, az belülről jön :)


Mi nyilván nem tudjuk eldönteni helyetted, melyik vallás a neked való, ha egyáltalán bármelyik. Van, aki megtalálja a saját hitét a valláson kívül is.


Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy minden vallás ugyanannak a valaminek a lényegét próbálja megragadni, de mivel ez a valami emberi ésszel felfoghatatlan, ezért szükségszerűen egymástól eltérő értelmezések, vallások jönnek létre. Az 1. válaszban ajánlott utolsó könyv (Fritjhof Schuon) erre jó példa. De e téren érdemes lehet még Hamvas Béla, Buji Ferenc filozófusok könyveit olvasgatnod. Ezen a síkon van még "Osho" is, aki szinkretista, de személy szerint tőle óva intelek, mert hiteltelen ál-tanítónak tartom. Nagyon jó viszont Kenneth S. Leong: Jézus zen tanításai c. munkája.

Érdekes nézeteket vall még Grandpierre Attila csillagász (ő leginkább a panteizmushoz van közel, ha jól tudom). Az ő következtetéseivel én nem tudok azonosulni, de mindenesetre nagyon érdekes megközelítését adja a világegyetemnek:

[link]


Tudományos szemszögből közelít még Fritjof Capra: A fizika taója és Amit Goswami: Képzelt ablak c. könyvében. A valóságtartalmukért nem vállalok garanciát, de mindenesetre a téma iránt érdeklődőnek érdekes lehet.


Egy meglátás. Kulturálisan mivel a kereszténység áll a legközelebb hozzád (feltételezem, itt születtél, talán szüleid is keresztények), érdemes lenne először talán azt jobban megismerni? Ha keresztény/keresztyén szemszögből írt könyveket olvasnál, alapműnek tartom a következőket:


Lee Strobel: A Jézus-dosszié

John C. Lennox: A tudomány valóban eltemette Istent?

Timothy Keller: Hit és kételkedés

Phillip Yancey: Rejtjelek egy másik világból

és

Viz László: A torinói halotti lepel és korának meghatározása (utolsó kiadás)

(és nyilván a Biblia maga, de valljuk be, az nem egy könnyű olvasmány, amit egy éjszaka alatt átlapozunk).


A buddhista filozófia már keményebb dió én szerintem, de ilyen művekkel érdemes kezdeni, mint "A buddhizmus rövid története" (Skilton) vagy "Bevezetés a zen buddhizmusba" (D. T. Suzuki) Esetleg a "101 zen történet", ez a "szeretné tenni az emberekért" sorodnál jutott eszembe: [link]


Szóval: mivel a kereszténység kulturálisan közeli, leteszek egy voksot mellette. Ismerd meg, nézz el néhány istentiszteletre, olvass a kereszténység hiteles képviselőitől...Aztán meglátod.


Minden jót!


U.i.:Mivel azt írod, olvasott ember vagy, előfordulhat, hogy ezek közül találkoztál már némelyikkel, de remélem, találsz olyat köztük, ami valami újat mutat és segít a döntésedben.

2020. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát Kérdező... feladtad a leckét!


Függetlenül attól, hogy te most hogy gondolod, ha azt nézem, hogy melyik hit/vallás ad örök életet, akkor a protestáns kereszténység az egyetlen szóba jöhető hit vagy vallás. Elmondom miért. A zsidóságot a Biblia alapján nem vetette el végleg Isten, de nem biztos, hogy minden zsidó ember meg fog újulni és újjá fog születni, szóval ez a rázósabb út.

A kereszténység irányzatai közül a nagyon bigott, szemellenzős vér-katolikus az emberi hagyományokban hisz, ami nem üdvözítő hit. (Pápában, katolikus propagandában, jogfolytonosságban, a Megváltó anyjának a szobrában, bazilikában, stb.)

A kereszténység fenti torzulásoktól elszakadt, és a Biblia tekintélyét helyreállító irányzatai tudnak segíteni abban, hogy valóságos hited legyen Istenben, és Isten Fiában, aki meghalt azért, hogy örök életed legyen.

Itt több felekezet is szóba jöhet: baptista, pünkösdi vagy karizmatikus keresztény felekezetek. De ezek a felekezetek sem üdvözítenek, az üdvösséget személyes hit által lehet elnyerni, a hitet pedig hit által prédikált Igehiretés hallgatása által tudod megnyerni és növelni.

Ha nem érdekel az örök élet, és csak vallásos bohóckodás a cél (buddhizmus, nirvana, krisna-völgy, stb.), ebben nem tudok jó szívvel segíteni.

Sok sikert kívánok Neked!

2020. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. válaszoló


Olvastál vajon valaha életedben két mondatnál többet a buddhizmusról, vagy elég volt az, amennyit valamelyik "bigott, vér-protestáns" lelkésztől hallottál? :) Kicsit sem szemellenzős bigottság azt mondani, hogy nálad az örök élet kulcsa, mindenki más vallásos bohóckodó... De azért jobb ha tudod, hogy Jehova tanúitól kezdve a Krisna-hívőkön át mindenki ugyanígy gondolja, csak épp rólad.

(Hogy minek kevered bele a zsidóságot, azt nem is értem).

2020. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Kedves előző,


Olvastam pár történetet a buddhizmusról. Az egyik ilyen történet a vallásalapító halála volt. Szarvárta hercegként született valahol Iniában egy jómódú családba, falta az életet, nőket. Majd amikor elege lett a hedonizmusból a hercegnek vallásos érdeklődéssel kezdett elmélkedni, gondolkodni. Leült egy fa alá, és megvilágosodott. Rájött, hogy ő a Kiválasztott!

Ezután apja kitagadta, koldus lett. De az erdőben ritka volt az ember, így olykor evett a természet gyümölcseiből is. Meglátott egy pár gombát, majd így gondolkodott magában:

-Ezt a gombát csak a Kiválasztott tudja megemészteni.


Szólt valakinek, hogy főzzék meg a gombát. A híveinek is megtiltotta, hogy egyenek belőle, mondván:

- Ezt csak a Magasztos tudja megemészteni. Ne egyetek belőle!


Megfőtt a gomba, leült Buddha, elkezdte fogyasztani. Hirtelen erős hasmenés jött rá, véres hasmenés. Elkezdett agonizálni, majd pár órán belül meghalt.


Nagyon "magasztos" történet, én ilyen embert nem követnék, de aki akarja tegye.


[link]


A Biblia szerint az örök élet Isten Fiában vetett hit által nyerhető meg.

Nem segít ebben sem a gombaevő Buddha, sem Krisna, Visna, meg a több mint 1000 indiai isten. Én nem azt állítottam, hogy nálam van az üdvösség kulcsa, vagy az a gyülekezet üdvözít egyedül, ahová én járok. Azt állítottam, hogy Jézusban mint Krisztusban, Isten Fiában vetett hit ad üdvösséget, és ezt sem a Szűzanya kultusz, sem a több ezer indiai isten nem segíti. Ez egy keresztény hitvallás, amit fenntartok szíves engedelmeddel.

2020. máj. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves előző-utolsó!


Köszönöm, hogy kulturáltan válaszoltál. Ha előzőleg is így írtál volna, nem kommentáltam volna, amit írtál. Valóban, nem állítottad, hogy egyedül nálad az üdvösség kulcsa, de valamiért szükségét érezted rúgni egyet a katolicizmuson. Aztán minden más valláson/világnézeten. (Kissé önellentmondásos módon viszont, ebben a válaszodban pontosan kizárólagosságot állítasz. )

Azért hadd reflektáljak bővebben.


Szóval, ha jól értem, olvastál egyetlen (!) történetet a vallásalapítóról az interneten - aki egyébként nem is tervezett vallást alapítani, csak mondom :) -, és az alapján megítéled az egész buddhizmust. Nem ismered sem a filozófiáját (az egyes iskolák filozófiáját), sem az egyes irányzatokat. Mit szólnál, ha valaki az Ószövetség egyetlen, a kereszténységre legkevésbé jó fényt vető verse alapján ítélné meg az egész Bibliát és a keresztény vallást?


Neked különösen ajánlanám a "Jézus zen tanításai" vagy a "Credo - A mindent összekötő hit" c. köteteket. Csak az lát összebékíthetetlen ellentétet a kereszténység és a buddhizmus között, aki nem ismeri lényegében mindkettőt. (A probléma ott kezdődik, el kéne dönteni, melyik ágát is kritizálod pontosan a buddhizmusnak...)


"Nagyon "magasztos" történet, én ilyen embert nem követnék, de aki akarja tegye."


Ha találsz nekem olyan szútrát, vagy szent iratot, ahol a történelmi Buddha arra buzdít, hogy őt imádják, megeszem a kalapom.


"Ez egy keresztény hitvallás, amit fenntartok szíves engedelmeddel."

Szükségtelen ez a lenéző stílus. Az előző kommentednél is ezt tartom elfogadhatatlannak. Nem muszáj elfogadnod a katolikus hittételeket és dogmákat, de semmi szükség nem volt rá, hogy itt rúgj egyet a katolicizmuson.

2020. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is milyen vallásúnak kereszteltek? Ha megkereszteltek, akkor előbb abból a vallásból ki kell lépni, és felvenni azt a másik vallást, amit majd választasz. Írd be a google-ba, hogy világvallások, és ott mindent megtudsz.
2020. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!