Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallású legyek?

Milyen vallású legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vallasos csaladban elek, igy nem vagyok megkeresztelve. A szuleim orvosok, ok meg vannak keresztelve de ugy dontottek, hogy engem es a tesvereimet nem fognak vallasos neveltetesben reszesiteni. Ez nem is zavart sosem, viszont kb egy eve 17 evesen ugy ereztem hogy nekem ez igy nem teljesen jo. Valamilyen megmagyarazhatatlan erzesem van, hogy hinni szeretnek valamiben. Mar hiszek is, de nem tudom miben meg😅 Ezert olyan furcsa ez. Semmi konkret elkepzelesem nincs, hogy melyik felekezethez szeretnek tartozni, mivel alig tudok roluk valamit. Annyival vagyok tisztaban amennyit tortenelmen tanultunk. Nem azt varom, hogy ti mondjatok meg melyik vallast valasszan, eleg lenne ha mondanatok par szot a vallasotokrol es arrol hogy hogyan befolyasolja a mindennapjaitokat. Egyaltalan nem vagyok problemas, viszont szerintem nincs olyan vallas aminek legalabb egy parancsolatat ne szegte volna meg meg ( na persze nem ember oles meg ilyesmik ). De amint ratalalnek a vallasomra betartanam oket es ezek szerint elnek tovabb. Ket honapja elvesztettem egyik szerettemet, azota egyre erosebb bennem ez az erzes. Bocsanat ha erthetetlenul irtam, remelem azert tudtok segiteni😊

Koszonom szepen elore is!

18/L



2020. máj. 20. 22:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Ha a szülők nem is, de a nagyszülők sokszor még vallásosak, esetleg próbálj ebben az irányban keresgélni. Biztos segítenek, ha még élnek.


Látom a kulcsszavak közt a zsidóságot is, annak inkább születni szoktak. A buddhizmus pedig (nem a nyugaton népszerű maszlag, hanem az eredeti) nagyon távol áll a nyugati embertől, nem biztos, hogy számodra megfelelő. Illetve az alapvetően különbözik attól, amit mi hit alatt értünk.

2020. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
64%
Római katolikus. A templomban lehet gondolkodni, karácsonykor meg hangulatos.
2020. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt!

Nem tudom ebben mennyire tudnanak segiteni a nagyszuleim, nem volt meg sosem tema a vallas koztunk, kicsit kenyelmetlenul ereznem magamat szerintem😕

2020. máj. 20. 23:04
 4/44 anonim ***** válasza:
61%
Én Istenben hiszek, nem járok semmilyen gyülekezetbe. Úgy változtatta meg főleg az életem, hogyha valami baj történik, akkor az az első, hogy megnézem, hogy én hol hibáztam és próbálom azt bevallani magamnak. Ezen kívül egy olyan célt adott, hogy helyezzem mások életét és lelkét és Istent a saját életem felé. Örülnék ha egy olyan rendszer lenne, ahol mindenki nyugodtan élhetne és nem szólhatnának bele az életébe, cserébe ő se szóljon bele máséba, és ha valami gond adódna valaki életébe, akkor azt meg tudja oldani mások segítségével és nem kezdené tönkre tenni a másik ember életét emiatt.
2020. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Ez tetszik, koszonom, hogy kifejtetted!😊
2020. máj. 20. 23:08
 6/44 anonim ***** válasza:
51%
:)
2020. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
69%
arra agyon figyelj hogy szektába ne lépj be. tehát jehovák, hitgyüli, mormonok, szcientológusok legyenek a tiltólistádon, a saját érdekedben (meg még sok más, de szerintem kb ezek a legnagyobbak és legismertebbek amik jelen vannak Mo-n).
2020. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
81%

Szia,

Az a jó ahol nyugalmas-békét találsz belül.

Én római katolikus vagyok.

Kérted picit írják róla:


Itt nincsen olyan, hogy valakit ne fogadna magához Isten, akármennyire rossz életet is élt az illető azelőtt - ha megszeretne változni, Jézus-Isten megbocsát neki, segíti és szereti. Már akkor is szeretett minket, amikor mi nem is voltunk vagy pici gyerekek voltunk.


De egy néhányan rosszul értelmezik, hogy ez nem egy térítő vallás, ezt nem szabad erőltetni (de bármilyen más vallást sem).

Picit olvas utána a vallásoknak és akkor szerintem kitisztul. Illetve mivel van hited már, kérd hogy Isten vezessen téged oda ahol Ő van.


Itt van egy kis hasznos videó esetleg. Nekem ez segített:

[link]

2020. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
38%

Méghogy nem térítő vallás...

Te sem taultál történelmet :D

Ha Isten annyira szeret miért születtem betegséggel?? Gyermekem se lehet mert továbbadnám.

Még dolgozni sem tudok, nemhogy párkapcsolat..

Még a templomban is kinéznek..

Így nem vagyok vallásos , vagyis voltam, de rosszabb lett.

Az a nagy szeretet nem öntött el, holott nem is vártam el, mégis nekem az nem kóser ha valaki csak szavakban szeret.

2020. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Utolso, nagyon sajnalom! 🙁

A reformatusokrol, evangelisukrol tudtok valamit mondani? A katolikus hittel kapcsolatban van egy rossz erzesem sajnos a bucsucedulak miatt, amikor tanultuk teljesen ki voltam akadva miattuk.. nem tudom igy az mennyire lenne nekem valo :(

2020. máj. 21. 08:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!