Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten angyala megjelenne...

Ha Isten angyala megjelenne előtted és közölné veled, hogy áldott állapotba kerültél, akkor megszülnéd a gyermekét? Máriának volt más választása?

Figyelt kérdés
Főleg keresztény lányok (nők) válaszát várom. Máriát megerőszakolták?

2020. máj. 21. 00:00
A kérdező szavazást indított:
Nő vagyok, megszülném és felnevelném.
Nő vagyok és elvetetném.
Nő vagyok, és habár megszülném, sosem nem nevelném fel.
Férfi vagyok és örülnék az áldásnak.
Férfiként megrémülnék.
37 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Máriának volt választása, Isten nem kényszerítette rá. Ez elég egyértelműen látszik az angyali üdvözletből.

Bár az is igaz, hogy Isten mindentudása révén előre tudta, hogy Mária mit fog mondani.

2020. máj. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nagy megtiszteltetés, hogy az élet Forrása, a világegyetem Ura egyáltalán feladatot ad nekem. Ez azt jelenti, hogy méltónak talál erre, és megbizik abban, hogy elvégzem a feladatot.

Nem erőszakolták meg.

2020. máj. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
A tököm fog a tökén kipréselni egy gyereket férfiként...
2020. máj. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Kiváncsi vagyok, aki elvetetné, keresztényként mivel indokolná...
2020. máj. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

"Máriának volt választása"

Tényleg?

Én úgy tudom, az angyali üdvözletben nem az szerepelt, hogy "terhes lehetsz"... hanem az, hogy már az vagy!

Milyen választása is volt?

2020. máj. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Mária a válasza az angyalnak: "Hogyan lehetséges ez, amikor férfit nem ismerek?" az látszik, hogy egyetértett azzal, hogy gyereke legyen, csak nem értette, hogy szex nélkül ez hogy lehetséges. Az angyal magyarázata után, hogy Istennek nem lehetetlen, hogy egy szüz foganjon, "Mária ezt mondta: Íme, az Úr szolgálóleánya: történjék velem a te beszéded szerint!" Mária mindkét mondata arra utal, hogy a fogantatás később történt, nem az angyal megjelenése előtt vagy megjelenésekor. Nem az volt, hogy Isten létrehozta a magzatot Mária méhében Mária akarata vagy tudta nélkül, aztán küldte az angyalt, hogy ez van, ezt kell szeretni. Abszolút választhatta volna Mária a nem választ is.

üdv Stefán

2020. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy Isten bizonyára ismerte Mária legbensőbb vágyait. Nem akarom azt mondani, hogy csak azért mert a nők többsége vágyik egy gyerekre valakitől, aki feltétel nélkül szereti és elfogadja őt, azért Máriában is biztos ez volt, vagy akár imádkozott is ezért. Csak valószínű.

Az angyallal való párbeszéd amúgy jelen időben folyik. "Fogansz méhedben, és Fiút szülsz..." A jelen időt mi is szoktuk felszólításként használni. Szóval egyfajta terv volt ez Istentől, ami felszólításként jött.

Csak primitív példaként: Ha mondjuk egy férj tudja, hogy a felesége nagyon vágyik egy bizonyos ruhára, ezt mondhatja neki: "Drágám, megkerestem a pénzt a ruhádra, tessék, itt van. Elmész a boltba, és megveszed." Mondhatja a felesége erre, hogy "Nem, már nem érdekel, nem megyek le a boltba"? Persze.

Akárhogy is nézem a bibliai beszámolót, nekem világos, hogy nem volt olyan kényszer Márián, hogy nem mondhatott volna nemet.

üdv Stefán

2020. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megtörténne soha többé nem nyúlnék kemény drogokhoz :D
2020. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!