Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ördögűzés-létezik ezzel...

Ördögűzés-létezik ezzel foglalkozó legitim irodalom?

Figyelt kérdés
Ellentmondásos kérés, de nem célom vitát szülni. Nem fantazmagóriát keresek, hanem a katolikus egyház által jóváhagyott dokumentációkat, útmutatást stb. Puszta kíváncsiságból.

2020. máj. 21. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Na ez engem is érdekelne. Pont ilyen témájú, nyilván teljesen fiktív sorozatot nézek és el kezdett érdekelni, hogy a valóságban hogy megy ez. Az interneten kevés hiteles magyar nyelvű írást találtam erről, hanem főleg csak ezoterikus baromságokat. Szóval én is kíváncsi vagyok rá, van-e valami hiteles szakirodalom a témában.


Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak rettenetesen érdekel a téma engem is.

2020. máj. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

"Nem fantazmagóriát keresek"


A vallás kategóriában vagy... Minden ami itt fantázia.

Ez azért erős.

De gondolom biztosan olvastad a Bibliát, attól keresztények/katolikusok által jóváhagyottabbat nem fogsz találni.


"A tanítványok pedig elindultak, és hirdették az embereknek, hogy térjenek meg; sok ördögöt kiűztek, sok beteget megkentek olajjal és meggyógyítottak."


"Ekkor így szólt hozzá Jézus: Távozz tőlem, Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj! Ekkor elhagyta őt az ördög, és íme, angyalok mentek oda, és szolgáltak neki."


"És a mint a hajóból kiméne, azonnal elébe méne egy ember a sírboltokból, a kiben tisztátalan szellem volt, a kinek lakása a sírboltokban vala; és már lánczokkal sem bírta őt senki sem lekötni.

Mert sokszor megkötözték őt békókkal és lánczokkal, de ő a lánczokat szétszaggatta, és a békókat összetörte, és senki sem tudta őt megfékezni. És éjjel és nappal mindig a hegyeken és a sírboltokban volt, kiáltozva és magát kövekkel vagdosva.

Mikor pedig Jézust távolról meglátta, oda futamodék, és elébe borula, és fennhangon kiáltva monda: Mi közöm nékem te veled, Jézus, a magasságos Istennek Fia? Az Istenre kényszerítelek, ne kínozz engem. Mert ezt mondja vala néki: Eredj ki, tisztátalan szellem, ez emberből. És kérdezé tőle: Mi a neved? És felele, mondván: Légió a nevem, mert sokan vagyunk."

2020. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Frank és Ida Mae Hammond

Disznók a szalonban c könyve.

De hogy legitim e azt neked kell eldöntened.

2020. máj. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár amit írtam protestáns könyv,bocsi
2020. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Prókátor ***** válasza:
95%

Vannak legális könyvek, mint tankönyvek. Csak éppen azokat csak a hivatalos ördögűzők ismerik. Az ördögűzés nem hétvégi hobbi. Ezért nem nyilvánosak ezek a könyvek.

Netről letölthető Newman bíboros imakönyve (fele magyar fele latin). Abban van pár szó az ördögűzésről, annak veszélyeiről, módjáról, és szerepel benne egy elismert, és hívek számára mondható, az ördögűzést kísérő ima.

2020. máj. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Itt egy dokumentum film valós interjúkkal, fr Glas Péter exorcista atyával.

A beállításokban van magyar feliratozás is. Remélem segít.


https://www.youtube.com/watch?v=ON3fMLk6ZaU

2020. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2. kommentelő. Természetesen tudom, hogy a vallás sokaknak a fantázia szüleménye, gyenge ember menedéke. Hogy pontosabban kifejtsem kérdésem, olyan könyvet keresek, ami esetleg papi beszámolót, vagy pszichológiai elemzést tartalmaz. A biblia egy kanonizált gyűjtemény, amely sok helyen önmagának mond ellent. A fantazmagória kategória alatt az exöszájzbúk-szintű tedakezedatévére novellákat próbáltam kizárni.
2020. máj. 22. 13:10
 8/12 anonim válasza:
25%
Hát, ez a videó egy hatalmasbaromság
2020. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"esetleg papi beszámolót"


Fuck logic a kérdezőnél. A papok abban hisznek, ami a "fantázia szüleménye, a gyenge ember menedéke" neked.

Mellesleg ördögöt űzni is a hit erejével szoktak. Eleve amit akarsz, az a keresztény mitológia része, aminek alapja a Biblia. Az is, ami attól eltér fantázia és ami abban van is az azt írók fantáziája.

2020. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pontosan baromság. Marx is megírta az fikcióit, aztána historyn nézzük az éhes ukránokat. A kérdező talán azért kíváncsi rá, mert vizsgálni szeretné a helyzetet. Se nem babona, sem pedig vallási alapon nem hiszek az ördögűzésben, csak tudakozni szerettem volne egy olyan portálról, ami hitelesebb a témában, mint a telejósda. Hitelesebb? Igen olyan szempontból, hogy a kanonizált rítus folyamatát, "megtörtént" eseteket szeretnék elolvasni a római katolikus egyház tollából, nem pedig az exeszájz ferike gyógyasszonyától.
2020. jún. 5. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!