Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudjuk ezeket, de ha...

Nem tudjuk ezeket, de ha létezik menny, túlvilág, Isten, akkor a nem hívők hogyan fognak reagálni miután meghaltak? Főleg az ateisták?

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 18:29
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
65%
Ez már ezotéria -> Parapszichológia vagy reinkarnáció kategória.
2020. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
40%
Naa, ezt érdekesnek találom. Noss, először is, csodás katolikus családba születtem, blablabla. Másodszor, miután meghalsz, onnantól neked halál mindegy. Minden életfunkciód leáll, nem lesz olyan, a lelked élni fog, lélek=tudatalatti=az agyad, és hidd el, annak se lesz tovább. Szóval miután meghalsz nem lesz veled az ég világon semmi, nem tudsz gondolkozni az életeden a tisztító tűzben, nem tudod a mennyből bámulni az embereket, mert nem lesz mivel megélned. Szerintem a menny és a pokol jelentése, ahogyan utolsó perceidben visszatekintesz az életedre, ha jót cselekedtél, akkor boldogan fogsz elhunyni, ha gonosz voltál másokkal, stb, akkor pedig még többet akarsz az élettől és nem engedsz a halálnak. Ez a pokol és a menny. De ha gondolod hamvaszd el magad a biztonság kedvéért
2020. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Neked az.


De senki sem tudja. Még te sem. Hiába magyarázkodsz akkor sem lesz az amit írtál, mert te ebben hiszel.

2020. jún. 1. 22:35
 34/34 anonim ***** válasza:
32%

Az a legfontosabb, hogy hogy alakul az életünk az életben. Mindenben igyekszünk tudatosak lenni, hogy mi mennyit ér, hogy osztjuk be az időnket.

De nem értem az embereket, hogy az életüket mért a papokra bízzák. Miért hisznek el mindent, amit a paptól hallanak kétely és gondolkodás nélkül. Ennyire nem tudják eldönteni, mi a jó nekik és mi a rossz.

A jó és a rossz nézőpont kérdése. Ami jó az egyik embernek, az a másiknak rossz. Nem lehet mindenkire ugyanazt a nézőpontot erőltetni. A képességeket szokták mérni, hogy egy feladatra ki alkalmasabb.

Én tudatos ember vagyok! Senkinek sem hagyom, hogy beleszóljanak az életembe. A szeretet a lényeg, magamat adom és úgy bánok másokkal, hogy mindenkinek hasznos, tanulságos legyen. Ahogy a helyzet kívánja. Ha tévedünk mindig van lehetőség jóvá tenni.

Ha több embernek tettem szebbé az életét, jó eszmékkel gazdagítottam a kultúrát magam körül. Akkor boldogan halok meg, Isten büszke lehet rám, ahogy én is magamra.

2020. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!