Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten kitörli majd a pokolba...

Isten kitörli majd a pokolba került szeretteinknek az emlékeit?

Figyelt kérdés
Vagy örökre velünk lesznek?

2020. máj. 30. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Csatlakozni kell majd a lázadó angyalok seregéhez, hogy felszabadítsd őket, miután letaszították Istent a trónjáról.
2020. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

A pokol egy állapot. Akik pokolban vannak, majd gyógyulnak s kikerülnek onnan.


Olvasd a bibliát és ÉRTELMEZD. A pokol mint hely létében való hit erősen istenkáromlás.

2020. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Olvasd a bibliát és ÉRTELMEZD"


Nyilván tudsz erre vonatkozó idézeteket is. (mert én tudok arra is, hogy hely és arra is, hogy bekerülnek az emberek és nem pedig ki).

2020. máj. 30. 18:58
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
Igen én is sok részt tudok a Bibliában, ahol erről ír és onnan nem nagyon lehet kikerülni, erre nincs utalás. Csak Jézus szaladgálhat a pokol és menny között, mert hatalma van. Elvileg el fogod felejteni azt a rokont, aki oda jutott. Olyan lesz, mint a meg nem született gyerek, amiről nem tudsz nincs.
2020. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

A pokol az ember halála utáni helye, ahova eltemetik. A Biblia nem ellentmondásos. Akkor tűnik annak, ha mást szeretnénk belemagyarázni, mint ami.

HA a pokol egy élőket fogva tartó kin hely lenne, akkor ellent mondana ezeknek a verseknek:

(Prédikátor 9:5) . . .az élők tudják, hogy meghalnak,. . .

(Prédikátor 9:5) . . .de a halottak semmit sem tudnak. . .

(Prédikátor 9:6) 6 Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet, és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik.

(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség.

(1Mózes 3:19) 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”

(Zsoltárok 146:4) 4 Kimegy a szelleme, ő pedig visszatér a földbe, még aznap semmivé válnak gondolatai.


Jézus nem szaladgálhat a pokol és a menny között.

2020. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 tgt ***** válasza:
69%
Mindig elborzadok, hogy sok keresztény milyen kéjjel bizonygatja, hogy van pokol, és odakerül mindenki, aki nem megfelelően élt. Mintha ezek a keresztények vágynának rá, hogy mindenki, aki nem tartóztatta meg magát úgy, ahogyan ők, hanem élvezte az élet örömeit, az bűnhődjön.
2020. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom TGT-hez.

Egyszerűen a szeretet nem képes ilyen dolgokra. A büntetésben sem leli Isten az örömét, és ezt ki is hangsúlyozza. Azonban ha az ember nem akar alkalmazkodni, Isten nem kinozza meg, hanem méltatlanná válva az életre, megszünetti azt.

Ha ilyen-olyan büntetéssel akarná Isten jobb belátásra késztetni az embereket, akkor megfosztaná a szabad akaratuktól. Egyetlen módot vázolt fel azoknak, akiknek nem jó Isten vezetése. Ez az élet megszüntetése.


Sokszor gondolkodtam azon, miért ragaszkodnak ahhoz a nézethez, hogy Isten nem elégszik meg az élet megvonásával, hanem további életet rendel el, hogy kinzásokat alkalmazzon.

Mivel Isten távol áll az ilyesmitől, ezért aki még is igy gondolja, az a saját nézetét, egyéniségét próbálja Istennel összefüggésbe hozni, vagy maga az Egyén ilyen szadista, és szt gondolja, hogy Isten is az.

2020. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 szp72 ***** válasza:
26%

Én elhiszem, hogy létezik szenvedős kárhozat, mert a Biblia egyértelműen írja. De nem gondolom, hogy bárki is igazságtalanul kerülne oda, vagy hogy Isten irgalmatlan és szadista lenne. És az sem igaz, hogy kéjes örömmel kívánnám mások kárhozatát.


Isten ebben a világban is megengedi a rettenetes szenvedéseket, és a túlvilágon is megengedi, mert lényegi különbség nincs. Akik szerint Isten nem annyira szadista, hogy a túlvilágon megengedje a szenvedést, azok valójában egy fél szadista istent vallanak, mert ideát viszont megengedi.


Ha én üdvözülök, akkor szükségszerűen a szeretteim is üdvözülnek, mert ugye fájna nekem, ha ők elkárhoznának. Az elkárhozottak fájdalma nem csökkentheti és nem árnyékolhatja be az üdvözültek örömét, mert akkor az üdvösség már nem is lenne üdvösség. Az viszont lehetséges, hogy akik most a szeretteim, azok odaát már nem lesznek azok, vagyis elmúlik a szeretetem irántuk. Az emléküket azonban Isten nem törli el, legalábbis én nem hiszek benne. Már miért kéne eltörölnie? Hogy ne fájjon az emlékük? Akkor elég ha csak a fájdalmat törli el.

2020. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
És mi van,ha fingok a pokolban?Felrobban az egész hely?
2020. máj. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy van pokol és örökké szenvednek,hogy alázatot és azáltal igazságot,ami által pedig szeretet tanulnak.Ott az álszentek(lásd:én-nagyon egocentrikus vagyok) vannak akikre emiatt haragszik Isten.Nem tudom,hogy ott volt-e az álmom vagy sem,de annyit tudok,hogy álmomban láttam egy fát és mintha a szememhez kaptam volna a telefont,de annyit tudok,hogy lelkemet láttam,átlátszó volt és nem voltak gondolataim,csak öntudatlanul szenvedtem a tűzben,de viszont élvezetet is éreztem egy pillanatig és tűz sem volt olyan fájdalmas.Most próbálkozom a fa előtt megcsinálni ugyanezt,mert tudom melyik fa az és remélem,hogy az én telefonomon láttam csak valamit álmomban.Vannak viszont másik de ja vu álmaim,amelyek késöbb történnek majd meg,de azok alapján,eléggé,úgy néz ki,hogy sikerrel járok és megúszom most az egyszer.
2020. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!