Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak: ha mondjuk a...

Vallásosak: ha mondjuk a gyereketek nem akarna vallásos lenni, és mondjuk nem akarna várni házasságig a szexszel, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akik vallásosak. Mit tennétek, ha a gyerekeitek nem kérne a vallásból, nem hinne Istenben és nem akarna házasságig várni a szexszel, hamem le akarna feküdni a barátjával?

2020. máj. 30. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem örülnék ha a gyerekem nem kérne a vallásból, de nem lehet erőltetni. Ami a házasság előtti szexet illeti, az az idő már rég elmúlt, hogy egy fiatal várjon a szexel a házasságig, abszurd lenne elvárni a saját gyerekemtől ha annyi idős lesz.
2020. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Úgy gondolod, hogy az embereket a szex választja el Istentől?
2020. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Igazából, ez azt jelenti, hogy neki nincs meg a személyes hite.

A neten vannak videók , statisztikák, terapeuták véleménye , valamint saját tapasztalások is , hogy miért érdemes várni házasságig .

Én utána olvasnék részletesen , aztán leülnék a gyerekemmel beszélni. Kedvesen és szépen meg mondanám neki, hogy én nem javaslom, hogy idő előtt lefeküdjön a barátjával és fel is hoznék pár érvet, hogy miért nem. Felhívnám a figyelmét, hogy a szüzesség az egy érték, nem érdemes csak úgy eldobni, hisz nem tudja majd meg nem történtté tenni. Rengeteg fiú, férfi örülne egy olyan leányzónak aki “tiszta”. Persze , azt is meg mondanám neki , hogy a döntés az ő kezében van és azt is , hogy mindig számíthat rám, nyugodtan elmondhat bármit. Imádkoznék is értük.

Ha jól sikerül a beszélgetés, akkor legjobb esetben ő maga is utána olvas , elgondolkodik a dolgon.

Szerintem, ha ő nem hisz , akkor valószínűleg a barátja sem, kicsi rá az esély , hogy bármilyen okból várnának vele.

2020. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok vallásos de ettől elvonatkoztatva írom hogy fogadd el. Nem erőltethetsz rá semmit a gyerekedre. Minden embernek külön nézetei és véleményei vannak, akkor is ha ez atiéddel ellenkezik. A gyereked élete az övé és ő dönti el hogy hogyan akarja azt élni. Még ha ráerőltetnéd is hogy vallásos legyen és várjon házassággig a szexel, szerinted boldog lenne úgy? Mert szerintem a legkevésbbé sem
2020. máj. 31. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tgt ***** válasza:
74%
Igazából nem jó várni a házasságig. Lehet, hogy nem illenek össze szexuálisan, másra vágynak, mint amit a párjuk adni tud, nem tudják kielégíteni egymást, vagy nem úgy, ahogy a másik szeretné, és még mindenféle más probléma is lehet köztük. Nem jó ezekkel akkor szembesülni, mikor már egész életükre elkötelezték magukat a másik mellett.
2020. máj. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

"Vallásosak: ha mondjuk a gyereketek nem akarna..."


Feltevesed alapjaban hibas! Nincs "ha" ... mert egy vallasos a hite szerint neveli a gyermeket es mire a gyerek a tudatara ebred, mar reg megerti Isten mibenletet, ezert fel sem merul a fejeben mas.

2020. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Neveleshez 3 dolog kell:


- peldamutatas (csalad)

- erkolcsi tanitas (hit)

- tudomanyos tanitas (iskola)


Ha mindharom jol vegzi a "dolgat" ... akkor normalis felnott cseperedik a gyermekbol es elindulhat a sajat eletutjan.


Ha a harom kozul valaki rosszul vegezte a dolgat, akkor az utnak inditott felnott csak botladozik egesz eleteben.

2020. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó válaszolók elsiklottak a kérdés lényege fölött.

A mai felvilágosult világban, ahol mindenki annyi információ birtokába jut amennyibe csak akar nem lehet elvárni, hogy a gyermekek nézőpontja megegyezzen a szülőkével.

Én vallásos neveltetésben részesültem. Jártunk templomba, részt vettem az összes hittanórán és még bérmálkoztam is.

Amint felfedeztem a keresztény vallás alapvető ellentmondásait kicsit szkeptikusabb lettem és kritikus szemmel tekintettem a dogmákra illetve a bibliára is.

Ma már biztos vagyok benne, hogy a keresztények által leírt (mindenható, igazságos és jóságos) "Isten" nem létezhet mert a róla leírt állítások önmagukkal állnak ellentmondásban.

Ettől még létezhetne valamilyen istenség, csak az nem akit a biblia felvázol.

A leírtak tükrében azt hiszem nyilvánvalóvá vált, hogy a felmenőimmel ellentétben (és a keresztény neveltetés ellenére) ateista lettem.

Én nem vitatkozok valláson, vagy más ezoterikus tévképzeten senkivel ugyanis nem tisztem beleavatkozni más hitvilágába.

Mindenki azt hisz amit akar. Ezért fontos, hogy a gyermek is szabadon dönthesse el, hogy mit szeretne hinni vagy tenni - ha már olyan sokat emlegetjük a szabadakaratot.

2020. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tennétek, ha a gyerekeitek nem kérne a vallásból, nem hinne Istenben"


Ez mindig benne van a pakliban - ne felejtsuk el, hogy Istennek csak gyermekei vannak, nincsenek unokai, es a szuloktol nem kaphat hitet senki. Lathatja, hogyan csinaljak, megismerkedik a Bibliaval, a vallas gyakorlasaval, de a hite a sajatja lesz.


Az, hogy mikor fekszik le a partnerevel, egy bizonyos eletkor felett a maganugye.

2020. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem élete nem az én életem és a hit végső soron mindenkinek a saját döntése, szülőként csak segítünk ebben.

Nyilván életkortól is függ, de nem 18 évesen kell elkezdeni a szexuális nevelését. Viszont ha minden következetesség ellenére nem emellett dönt, akkor az is az ő döntése, felnőttként megakadályozni ezt nem fogom.

2020. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!