Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szaga van a szenteltvíz...

Milyen szaga van a szenteltvíznek?

Figyelt kérdés

Pár napja szakítottam a barátnőmmel, és sok mindent egymás fejéhez vágtunk. Ő többek közt azt is mondta rám, hogy különben is olyan szagom van, mint a szenteltvíznek.

Nem vagyok vallásos, úgyhogy nem tudom, hogy az milyen. Mit érthetett ez alatt? Milyen szagú a szentelt víz? Én azt inkább illatosnak képzelem, de ez egyértelműen sértés volt részéről.

Köszönöm

18F


2020. jún. 1. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint az enyhén sós víznek. A szenteltvíz úgy készül, hogy egyszerű hideg vízbe sót tesznek és a pap megszenteli. A keleti rítusokban még só se kerül bele.

Szóval inkább szagtalan.

2020. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem poshadtvíz szagra emlékeztet.
2020. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Kepzelheted, mikor mar a 150. ember nyulkal bele mosatlan kezzel, milyen kellemesen illatos lehet :D
2020. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Poshadt, enyhén büdös.
2020. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Só sem kerül bele a keleti ritusban? Akkor az irtodoxok hogy szentelik meg? Keresztet vetnek rá és imádkoznak? Nekem is feltűnt az ortodox templomban hogy rendes víz íze van és nem sós.
2021. aug. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!