Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jelenlegi hitetek alapján...

A jelenlegi hitetek alapján hány %-ban gondoljátok azt, hogy az Isten amiben hisztek, valóságosan létezik?

Figyelt kérdés
A 100 % azt jelenti, hogy tévedhetetlenek vagytok. Kérem indokolja meg mindenki a százalékát, aki kevesebbet ír, az is.
2020. jún. 2. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Túl sokat tudok, hogy ne legyen 100%. De ha az a 100, akkor én 500%ban tudom.

Mert minden ami van, létezik valamilyen formában és ez egy rendszer. Ez a rendszer isten.

2020. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a válasz meglepett, de én is így gondolom. Én nem hiszek semmilyen természetfeletti irányítóban, erőben. Van ez a rendszer aminek minden a része, maga az anyag, tér amit érzékelni tudunk. Ha létezik Isten, akkor ez tényleg az, de számomra teljesen más istenkép alakult ki a neveltetésem során, amiben semmi logika és ésszerűség nincs, az ok-okozat hiányzik, vagy számomra teljesen érthetetlenül próbál érvelni.
2020. jún. 2. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én nem hiszek Istenben, de inkább agnosztikus vagyok, mint ateista, így azért adnék rá 30%-ot, hogy létezik, mert hátha...
2020. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem lehetséges, hogy létezik Isten, de nem mondom, hogy biztos vagyok benne, legyen 51% mert szerinten Isten létezése valószínűbb mint a nemlétezése, és a jó szerencse játékos arra fogad, hogy létezik.
2020. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem lehet más Isten, mint a fizikai valóság összessége. Abban pedig azért nagyrészt egyetértünk, hogy mindannyian létezünk, tehát többek vagyunk a semminél. Meg akarjuk érteni a világ működését, de ez imával meg templomba járással már nem fog menni.
2020. jún. 2. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:

"Meg akarjuk érteni a világ működését, de ez imával meg templomba járással már nem fog menni."


Egyet értek, valóban nem, nem is ez az ima és a templomba járás célja, a világ működésének megértésével a természettudományok foglalkoznak.

2020. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

100%-ban hiszem, hogy a Bibliában szereplő Isten valóságos.Vagy is Magában az Isten személyében, létezésében vagyok 100%-ban biztos, akiről a Biblia szól.


Persze ez nem az jelenti, hogy minden másban tévedhetetlen vagyok, ezért a kérdésedre nem biztos, hogy a választ jól irom.


Ha nem igy volna, akkor nem vagyok meggyőződve teljesen Isten létezéséről, hitelességéről, ezzel pedig nem szilárd a Hitem, hanem ingadozó. A régi hűségesek nem kételkedtek Istenben, mert akkor hogyan mutattak volna példát, és milyen segitséget nyújtottak volna azoknak, akik még épen csak bontogatják a szárnyaikat.

A hitben hajótörést szenvednek azok, akiknek nem áll erősen a hitük.

2020. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Kérdésem lenne hozzád: világosan fogalmaztál, viszont akkor az hogy lehet, hogy a világ fejlődését kivétel nélkül az olyan emberek vitték előre, akik kételkedtek, és ezáltal egy új, sokkal hatékonyabb nézőpontot találtak, ami addig senkinek nem jutott eszébe. Mi a cél?
2020. jún. 2. 17:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Isten, nem ellenzi sem a Technika, sem a Tudomány fejlődését. Azt ellenzi, ha helytelen célra használják azt. A Bibliában, nem egy olyan személyről irnak, akik egyáltalán nem voltak Isten népe közül való, egészen más hitet vagy vallást képviseltek, de még is felhasználta némelykor ezeket, hogy a szándéka megvalósuljon. PL Cirusz Perzsa király szabaditotta ki Babilonból az Izraelitákat Isten akaratával összhangban.

Erre van egy Biblia vers, ami jelzi, hogy Isten felhasználhat olyan eszközöket, amiket nem valószinű, hogy az egyik olyan ember talált fel, aki Őt képviselné:

(Ézsaiás 60:16) 16 Nemzetek tejét iszod majd, és királyok emlője fog táplálni.. . .

Más versekben ezt olvassuk:(Ézsaiás 61:6) . . .A nemzetek javait eszitek majd, és gazdagságukkal büszkélkedtek.

Vannak eszközök, amiket Isten népe felhasznál, hogy Isten akaratát, szándékát mozditsák elő. Ilyen lehet a modern könyvkötészet, nyomtatás, Inetrnet, stb. Az anyagi erőforrások is ilyenek lehetnek.

Isten ezt jövendöli a választottjainak.

2020. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Meg akarjuk érteni a világ működését, de ez imával meg templomba járással már nem fog menni."

A filozófia szerint (és most direkt nem a kereszténységet hozom szóba, mert már a kereszténység előtt az antik filozófia is így gondolta) a megismerésnek különböző szintjei vannak.

Egy példa: nézzünk egy festmény, pl. Delacroix: A Szabadság vezeti a népet. Ezt a képet elemezhetjük úgy, hogy megnézzük, milyen vásznon dolgozott a festő, milyen festéket használt, mi a festék anyagi jellemzője, a fény milyen spektrumokban törik meg és hogyan dolgozza fel az agyunk ezt és kódolja színné.

De elemezhetjük úgy is, hogy Delacroix mit akar ezzel elmondani, milyen érzések jellemzik a művet, milyen társadalmi szituációban festette (ez hogyan hatott rá), egyáltalán miért ez a téma, a középen álló nőalak miért allegorikus, stb.

Melyik elemzés az igaz? Én úgy gondolom, hogy mindkettő igaz. Csak mást elemez.

Te meg úgy gondolod, hogy elegendő az ecsetkezelést és a festékminőséget vizsgálni és megértjük a képet.

2020. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!