Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kannibalizmusról mit ír a...

A kannibalizmusról mit ír a Biblia?

Figyelt kérdés

Isten elítéli a kannibalizmust?

Egyáltalán, hogy fordulhat meg valaki fejében, hogy erre vetemedjen.



2020. jún. 4. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Úgy, hogy megteszed vagy meghalsz. Az életösztön üti az erkölcsöt általában.
2020. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De itt most nem a vészhelyzetire gondolol hanem akik rituálisan vagy élvezetből eszik.
2020. jún. 4. 11:29
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Keresd meg:

[link]

2020. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Egy alkalommal olvastam erről. Ezek a népek azokat ették meg, akiket a hiedelem szerint démon szált meg, vagy boszorkánynak vélték. Tehát nem azért ették meg egymást, mert épen éheztek. Hanem a csoportot akarták tisztán tartani a rossz szellemektől.
2020. jún. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos voltak esetek, amikor Isten valamikori népe, emberhúsra vetemedett, amit Isten elitél.

Isten nem engedélyezi sem az emberi test, sem a vér fogyasztását.

Amikor Jézus a "testének evéséről vagy vérének ivásáról beszélt, akik szó szerint értették azok megbotránkoztak ezen, mert ez gyalázatos, és elitélendő dolog volt.

(János 6:55, 56) 55 Mert a testem igazi étel és a vérem igazi ital. 56 Aki a testemet eszi és a véremet issza, egységben marad velem, én pedig ővele.

(János 6:60) 60 Amikor a tanítványai ezt hallották, sokan közülük ezt mondták: „Botrányos, amiket mond. Ki képes ezt hallgatni?”

2020. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ezek a népek"

Melyikek?

2020. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Szép embereket szívesen megennék :P


Amúgy helyzetfüggő, hogy bűn e vagy sem. Ha csak úgy kiváncsiságból akkor igen.

De lehet van olyan finom, hogy megérje 🦈

2020. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem tudtam előbb irni.


""Ezek a népek"

Melyikek?"

A Vanuaturán élő vad Törzsek. Vanuatunak 1980-ig, nemzeti függetlenségének a kivívásáig Új-Hebridák volt a neve. Itt a kannibalizmus széles körben elterjedt szokás volt.De utána nézek, mert voltak más törzsek is, akik hasonló módon ettek embereket.

2020. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt hittem, olyan népekről beszélsz, akik benne vannak a Bibliában és kannibálok voltak.
2020. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

JA nem. Ilyen emberek nem szerepelnek Isten szavában. Bár szerepelhettek volna, azonban, többnyire csak olyan népek lettek megemlitve, akik valamilyen okból kifolyólag, kapcsolatba kerültek a választott néppel.

A Többi népek nem okoztak gondot, vagy zavart Isten szándékában.

2020. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!