Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a vallásnak? M...

Mi értelme van a vallásnak? Miért vallásosak a emberek mi a céljuk ezzel? Oda adni a Istenek a testüket lelküket de ebben mi a jó? Isten élvezi ha a embert kínozza?

Figyelt kérdés

Miért vallásosak a emberek?

Egyáltalán mi értelme van vallásosnak lenni?


Jobb ember leszel tőle?

Nem hinném mivel vannak olyan Gengszterek maffiózók akik vallásosak mégis rossz emberek de ott vannak a Szultánok Királyok is vallásosak voltak mégis öltek meg ártatlan embereket elvették a földjeiket stb


Mi értelme egyáltalán a vallásnak?

A Vallás csak árt az embernek?


Hiszen ha vallásos vagy sokkal hamarabb meghalsz megbetegszel?


Isten élvezi azt ha a embert megpróbáltatások elé teszi?


Mert ott van Job példája is elvette a vagyonát családját csak azért hogy probára tegye a hűségét ,Istenben ezek szerint szadista hajlamok vannak?



2020. jún. 4. 11:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#8 ha engem próbatételekre kényszerítene a isten ,akkor szét verném a istenek a szakállas pofáját ha találkoznák vele.


De ha majd meghalok és találkozok istenel az lesz az első hogy szét boxolom a csutkás állát és beverem a szakállas pofáját.


Régen gyerekkoromban hittem istenben 12-13 évesen belebolondultam a istenbe és a osztálytársaim csúfoltak hogy isten fia stb gyermek pszihiháterhez kellett vinni magántanuló lettem és utána már nem tudtam teljesen visszaileszkedni a iskolába tönkre ment az életem kényszerbetegséget adott rám a isten ,gyógyszer is szedtem és kórházba is kerültem meg beakartak vinni a gyerek pszihihátriára Budapestre 16 évesen én meg elszöktem a vonat alá akartam feküdni a Bátyámal összeverekedtem a Szüleimre is haragudtam hogy megakarnak szabadulni tőlem tönkre ment az életem na ez kaptam én a drága jó istenektől.


Ezt kaptam tőle ajándékba ugye milyen jóságos?

2020. jún. 5. 11:13
 12/16 anonim ***** válasza:
39%

"Ezt kaptam tőle ajándékba ugye milyen jóságos?"

Lássuk!


"ha majd meghalok"

Tehát kaptál életet.


"és találkozok istenel"

Valahol a szíved mélyén te is hiszed tehát az örök életet - vagyis valamennyire kaptál a hit ajándékából is. :)


"az lesz az első hogy szét boxolom a csutkás állát és beverem a szakállas pofáját"

Humorérzéket is kaptál. :)


"Régen gyerekkoromban hittem istenben 12-13 évesen belebolondultam a istenbe"

Tehát igenis kaptál hitet.


"és a osztálytársaim"

Kaptál osztálytársakat. Vagyis elég egészséget ahhoz, hogy egyáltalán iskolába járhass, gondoskodó szülőket, akik elküldtek az iskolába, kaptál egy csomó tanárt, akik tanítottak, stb. Másnak ebből semmi se jut egész életében.


"csúfoltak hogy isten fia stb"

Na ja, senki se mondta, hogy ez itt már a mennyország... De kaptál olyan nehézségeket, amik segítettek megerősödni. (Teher alatt nő a pálma, meg ilyenek.)


"gyermek pszihiháterhez kellett vinni"

És vittek is: tehát valóban gondoskodó szülőket kaptál, gyermekpszichiátert is kaptál, aki segíteni próbált (miközben másnak esélye sincs ilyesmire, minden nehézséggel egyedül kell megküzdenie, mert nem törődnek vele a szülei és/vagy nincs elérhető gyermekpszichológus a közelében, stb.).


"magántanuló lettem"

Kaptál választási lehetőséget, hogy magántanuló akarsz-e lenni (miközben más nagyon szeretne az lenni, de nem egyeznek bele a szülei és/vagy az igazgatója, így kénytelen iskolába járni akkor is, ha az neki valami miatt szenvedés).


"nem tudtam teljesen visszaileszkedni a iskolába"

De valamennyire igen, tehát kaptál azért némi segítséget hozzá.


"tönkre ment az életem kényszerbetegséget adott rám a isten"

Tönkre ment... Mondjuk egyre nehezebb lett. Mégpedig annak kapcsán, hogy kényszerbetegséged alakult ki. De ez nem Istentől van. Hiszen a betegség rossz. Isten viszont jó. Csak jó. A betegségek nem Istentől vannak, hanem valami miatt kialakulnak. Hogy mi miatt, azt nagyon sok esetben nem is tudjuk megmagyarázni, olyan bonyolult az élet...


"gyógyszer is szedtem és kórházba is kerültem meg beakartak vinni a gyerek pszihihátriára Budapestre"

Tehát kaptál civilizált környezetet, nem valami sivatag közepén, a nyomorban ért a baj: kaptál magad köré orvosokat, ápolókat, kaptál gyógyszert, stb., ami mind segített.


"16 évesen"

16 évet kaptál - miközben mások már gyerekkorukban meghalnak...


"a Bátyámal összeverekedtem a Szüleimre is haragudtam"

Nem csak szülőket kaptál, hanem testvért is - ha nem is volt felhőtlen velük a kapcsolatod, ami biztos abból is adódott, hogy jött a betegség... Azt mindenkinek nehéz elviselnie, nem csak annak, aki megbetegszik.


"hogy megakarnak szabadulni tőlem"

Kényszerbetegséggel a puttonyodban lehet, hogy csak te érezted így...


Senkinek sem fenékig tejföl az élet. Van, aki pici korától beteg. Van, akit pici korában eldobnak maguktól a szüleik. Van, aki iszonyú szegény környezetbe születik - és bele is hal a körülményekbe (pl. abba, hogy nincs orvosi ellátás) idő előtt. Van, aki pici korában árvaságra jut. Mindenkinek máshogy nehéz. Ne add föl! Minden megváltozhat még - mégpedig jó irányba!

2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
27%

12-es te beteg vagy már ne haragudj!

Az, hogy beteg volt és lelkileg tönkretették az iskolában, az szerinted isten jóhiszemű ajándéka?

Az, hogy más országokban nem járnak iskolába a gyerekek, mert nincs tanár, akkor örülni kellene másnak, hogy szétcseszik a fiatal éveit az osztálytársak?

Ha valaki kerekesszékbe kerül, mert deréktól lefele lebénult, akkor örülnie kellene annak, hogy van lába, mert másnak még lába sincs? Azokat a lábakat nem tudja használni, tehát semmit se ér.


Öngyilkossági gondolatai voltak egy 16 éves gyereknek, fel tudod fogni azza a bigott agyaddal? Mi lett volna, ha tényleg megteszi? Belegondoltál abba?


És az, hogy kapott rendes szülőket, akik vitték pszichológushoz... nem azt kell nézni, hogy vitték-e, hanem hogy miért kellett. Gondolom ezért is hálát kellene adni annak a kib..aszott k..urva istennek, mert olyan jóságos. Nem létezik, fogd fel!


És a humorérzéket nem kapjuk senkitől sem, gondolom azt a részt nem poénból írta. Az, hogy te nevetsz rajta, az egy dolog.


És inkább neked kéne pszichológus meg pszichiáter, mert ilyen bigott vagy.

Lehet a hozzászólásomat tiltani! Nyugodtan.

2020. jún. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

#8 vagyok

Kérdező!

Sátánnak sikerült a hitedet megrendíteni, megdönteni a csodát a szívedben. Neki ez a célja. Minnél nagyobb hited van, Sátán annál inkább próbál majd neked keresztbetenni. Felhasználhatja a családot, az osztálytársakat, a körülményeket, mindent képes megmozdítani azért, hogy az erős hit helyett elkeseredett, reményvesztett kiáltás legyen a szívedben. Sátán ennek örül. Neked azonban hatalmad van a Sátán felett, mert Krisztus már 2000 évvel ezelőtt legyőzte őt. A hited által Te is öröklöd ezt a győzelmet, és igenis van hatalmad a Sátán felett, és van hatalmad arra, hogy Jézus nevében kizavard őt az életedből. Ne hagyd, hogy ennyire leuraljon Téged a gonosz. "Mindenre van erőm a Krisztusban, aki megerősít engem." Fordulj hozzá hittel, és Jézus nevében mondd ki a Sátán trónfosztását az életed felől. Jézus nevére a Sátán fut és menekül.

Máté 11:28 Jöjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

2020. jún. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 világvége1 ***** válasza:
24%
A jók egy idő után felveszik a kapcsolatot Istennel, és idővel igaz hitük lesz (nem keresztény).
2020. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
55%
Az embernek szabad akarata van. Megtehed egyszer, hogy Istent imádod, évek után már verekednél vele. Isten az alázatos szeretetet kedveli, a Sátán a dűhöt szereti. Itt lent a Földön a Jó és a Gonosz küzd egymással bennünk, bennem és benned is, akik szabad akarattal állunk egyszer a Sátán kisértésében másszor a Jó oldalon. Ebben az örökös harcban ellangyosodnak az emberek. Talán Jób is ellangyosodott. Azonban döntésre akarják vinni, ezért történik az emberrel valami rossz, hogy valamelyik fél nyerjen. Amelyik fél nyer az viszi el a lelket.
2020. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!