Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel tudják bizonyítani a...

Mivel tudják bizonyítani a keresztények hogy Jézus nem egy egyszerű halandó ember volt hanem tényleg Isten fia?

Figyelt kérdés

Mivel tudják azt bizonyítani hogy Jézus tényleg Isten fia volt és nem egy egyszerű halandó ember,egy római katona fia és Mária fia?

Egyáltalán hogyan történt kitalálta ki ezt a mesét hogy Jézus Isten fia volt?

Ki jövendőlte meg?

Ki találta és ki híresztelte el hogy megfog születni Isten fia aki valószínűleg ugyanolyan halandó ember volt mint bárki más ugyanúgy evett ivott aludt stb és nem tudott csodákat tenni ,az a fül vissza ragasztós dolgot is ki hiszi el?

Amikor letartóztatták Jézust akkor az egyik tanítványa probálta meg menteni és levágta az egyik katona fülét Jézus meg vissza ragasztótta a kezével ,ezt ki hiszi el van erre bizonyíték?

Meg a csoda tételekre van tényleges bizonyíték?

Vagy csak mendemondák?



Jézusnak voltak testvérei is ők miért nem tudtak csodákat tenni?

Ők miért nem Isten gyermekei voltak?


Illetve mivel tudják bizonyítani azt hogy Jézus feltámadt?


Valójában az igazság az hogy Jézus holttestét ellopták és megsemmisítették vagy ismeretlen helyen eltemették a tanítványai és kitalálták hogy feltámadt?



2020. jún. 6. 18:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Nee olvastam el az egészet, csak a kérdést. Nem lehet bizonyítani. Ha lehetne, akkor nem hitről beszélnénk.
2020. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
A hithez nem bizonyíték kell.
2020. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel tudják bizonyítani a keresztények hogy Jézus nem egy egyszerű halandó ember volt hanem tényleg Isten fia?"


Az égvilágon semmivel!

2020. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%

Semmivel.

A legnagyobb bizonyíték erre a korai századok keresztényeinek vére, akik közül sokan látták Őt, tanítványai, apostolai voltak, vagy az apostolok tanítványai, akik életükkel tanúskodnak Krisztus mellett.

2020. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
16%

Onnan, hogy mivel minden istenben létezik, minden isten gyermeke.

Mindenki egyszerű halandó ember és halhatatlan isten egyben

Jézus habár nem tudta megváltani a világot, de annyira bölcs volt, annyira tiszta létezésű, hogy máig ismeri a világ a hamis históriáit.

Meg amúgy spirituálisan képes vagyok időn és teren át nézni, és láttam a lenyűgöző elméjét.

2020. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
18%

József nem volt Római Katona. Az Izraelita származású Mária pedig soha nem volt Római katonának a jegyese. Teljesen kizárt.

Bár meseszerűnek Tűnik, azonban nem az. Ez is attól függ, hogy mennyire fogadja el valaki azt a tényt, hogy az élet nem evolúció, hanem Teremtés útján jött létre.

HA Kizárjuk, hogy az élet egy intelligens Teremtő szándéka, akkor Jézusról beszélni, teljesen értelmetlen.

Ha viszont elfogadjuk, akkor a következő lépés, hogy megekeressük a választ, miért olyan az élet amilyen, miért nincs békés, harmónikus, egységes élet az emberi társadalmoban?

Ha pedig ennek magyarázataként elfogadjuk, hogy az első ember baromságot csinált, és ennek érdekében kellett egy megoldás, na akkor mehetünk tovább.

2020. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
24%

Vannak olyanok akiknek semmivel sem lehet bizonyítani mert minden bizonyság előtt szándékosan becsukják a szemüket! Ezeknek mondta Jézus: "Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek." Ján. 9,39


Gábor

2020. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
9%

Hitnek az a lenyege, hogy csak hinni kell benne ... bizonyitani az ellenkezojet kell.


Tehat a hitetlennek kell megcafolnia a Biblia szavait, nem csak ketelkedni.

2020. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

"Bár meseszerűnek Tűnik, azonban nem az. Ez is attól függ, hogy mennyire fogadja el valaki azt a tényt, hogy az élet nem evolúció, hanem Teremtés útján jött létre."


Én azért csodálkozom rajtad, hogy a fenébe birtad megjegyezni a fél Bibliát, ha egyszer kb. 10 éves gyakorizásod alatt sem voltál képes megtanulni, hogy a tudomány sem állitja azt, hogy az élet az evolúció útján jött volna létre. Az evolúció a már létrejött élet változásaival foglalkozik, semmit nem mond az élet keletkezéséről.

Nem értem, hogy nem voltál képes ezt még mindig megjegyezni. Pedig 10 éve kb. hetente-havonta leirja neked valaki.

2020. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A evolúcióra vannak bizonyítékok a emberszabású majmok a baktériumok a paraziták és őskori emberi leletek amik bizonyítják hogy a ember nem volt mindig szuper intelligens fokozatosan fejlődött az agya.


Ádám és Éva története csak egy felnőtt mese mendemonda nincs rá bizonyíték.

2020. jún. 6. 20:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!