Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Hit gyülisek! Mi a...

Kedves Hit gyülisek! Mi a véleményetek más magyarországi pünkösdista felekezetekről?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, nagyon elzárkóztok más "hasonló" felekezetektől. Ez igaz? Ha igen, akkor miért? Mit tanít erről a gyülekezetetek? Nektek volt személyes élményetek más gyülekezetekkel kapcsolatban? Minden véleményre, történetre, tapasztalatra nagyon kíváncsi vagyok.

2020. jún. 7. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

A Hitgyüli részt vesz rendszeresen az EzAzANap öökomenikus koncerten is. Az elzárkózást nem kell ilyen szigorúan érteni. Igazából ha van egy 100.000 fős közösség, akkor ott nincs szükség már gyülekezetekkel az együttműködésre.

De persze Németh Sándor nyitott mindenre, és megvizsgál mindent. A kapcsolatot tartja a többi felekezettel is.

2020. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekik nincs saját véleményük, nem is lehet, csak amit a "vezetőlelkész" (így definiálja magát) mond. Lásd első hozzászólót.
2020. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Hívőként igenis van saját véleményem. Saját döntés alapján járok pont ebbe a felekezetbe, bármikor elmehetek, ha akarok, senki sem kötelez.
2020. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

"Hívőként igenis van saját véleményem. Saját döntés alapján járok pont ebbe a felekezetbe, bármikor elmehetek, ha akarok, senki sem kötelez."


Azt te csak hiszed. Ezekben a szektákban azért elég erős pszichológiai nyomás van, amit magad sem veszel észre. Nem hiába nehéz ezekből kilépni.

2020. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de ha én holnaptól nem akarok menni, akkor nem megyek! Igen, keresni fognak a barátaim, mivel szeretnek engem, de senki sem kötelez!

Ettől függetlenül eszem ágában sincs eljönni onnan, ahol megérintett Isten és megváltoztatta a pocsék életemet! :) A szekta fogalmának pedig nézz utána, és ha megvan a definíció, gyere el egy alkalomra és nézd meg, hogy ez mennyire nem egy szekta! ;)

2020. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

"Ettől függetlenül eszem ágában sincs eljönni onnan, ahol megérintett Isten és megváltoztatta a pocsék életemet! :)"


Majd esetleg elkezdesz a vallásodban, meg az egesz istenhitben kételkedni, akkor megérted, miről beszélek, és akkor ezeket a szavakat is átértékeled.


"A szekta fogalmának pedig nézz utána, és ha megvan a definíció, gyere el egy alkalomra és nézd meg, hogy ez mennyire nem egy szekta! ;)"


Ismerem a karizmatikus kereszténységet, szóval felesleges elmennem a hitgyülibe, tudom, mi zajlik ott. Neked pedig ajánlom, hogy olvass vallástörténelmet, akkor (talán) ájössz, hogy egy szekta tagja vagy.

2020. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem provokáltam. Hová menjek? :D
2020. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kérlek Titeket, ne itt vitatkozzatok :)

Az 1. válaszolónak köszönöm a választ

2020. jún. 8. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Erről nincs hivatalos állaspont, változó.

A Bagyot utálják, mert huszonpár éve tőlük léptek ki (a bagy a hgy-ből), a többiről nincs markáns vélemény. Ismerek olyat, aki szerint minden más gyülekezet hamis, meg olyat is, aki egy másik pünkösdi felekezet óvodájába járatja a gyerekét.

A többség úgy van vele, hogy nincs nagy gond a többi pünkösdivel, üdvösségük van nekik is, de "szellemileg gyengébbek" ezért inkább nem közösködnek velük.

2020. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyik rokonomékról tudok nyilatkozni, hogy eléggé lenézőek más pünkösdi felekezetekkel kapcsolatban. Egyszer megkérdeztem tőlük, hogy elfogadják-e azt, hogy Isten engem máshogy vezet, nem az ő gyülekezetükbe. A válaszuk nagyon markánsan az volt, hogy nem.
2020. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!