Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Félek a haláltól, mert tudom,...

Félek a haláltól, mert tudom, hogy mi lesz utána! Ma váratlanul összeestem, elmesélték a haverjaim, odamentek, megnézték és meg volt állva a szívem. majd a kórházban keltem föl. Nem emlékszem semmire. Kép szakadás volt számomra. Ez az igazság?

Figyelt kérdés
Mit csináljak? 42 éves vagyok. Aggódom, hogy örökké öntudatlan állapotban leszek :/ Istenhívő vagyok, de bibliát nem kérek senkitől. Hiszek Istenben, de vmiért félek nagyon a haláltól.

2020. jún. 9. 23:50
1 2
 1/18 Musztafa Kebab ***** válasza:
14%
Hinned kell akkor abban is, hogy Isten tudja mit tesz, amikor kiír téged az élet nevű sorozatból.
2020. jún. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
He? Most akkor mi lesz? Nem értem...
2020. jún. 10. 00:37
 3/18 Musztafa Kebab ***** válasza:
27%
Azt mondtad vallásos vagy. Egy vallásos ember nem fél a haláltól, hanem elfogadja sztoikus nyugalommal Isten akaratát, mert Isten úgyis jót tesz vele, ez pedig ad egy belső nyugalmat.
2020. jún. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 2*Sü ***** válasza:
74%

> Aggódom, hogy örökké öntudatlan állapotban leszek


Öntudatlan állapotban mennyire érezted magad rosszul? Gondolom semennyire. Maximum miután visszanyerted az eszméleted. Ez az öntudatlan állapot nekem nem tűnik annyira borzalmasnak. Nekem az tudatos öröklét – az emberi tudatunkhoz hasonló tudattal – sokkal borzalmasabban hangzik. Mert lehet, hogy még az első száz, kétszáz, vagy akár ezer évben van valami, amit érdemes, értelmes csinálni. De ezer év után mi az, amiért még érdemes lenne létezni? Ezer év után nem könyörögnél-e visítva, hogy szűnjél meg tudatos lénynek létezni?


> Istenhívő vagyok, de bibliát nem kérek senkitől.


Tehát akkor te nem a kereszténység istenében hiszel.


> Ez az igazság?


Végül is meghaltál? Nem. Élsz. Oké, átestél a klinikai halál állapotán. De az nem a végleges halál. Tehát mit tudtál meg ebből a végleges halálról? Semmit. Pont ezért irreleváns annak a kérdésében, hogy mi van a halál után az, hogy klinikai halál állapotán átesett embereknek milyen élményük volt.

2020. jún. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem a keresztény Istenben hiszek. Hanem a sima Teremtő Istenben.
2020. jún. 10. 07:23
 6/18 Musztafa Kebab ***** válasza:
Indiai vallás: teremtő, fenntartó, pusztító. A 3 egy és ugyanaz. Vagy hiszel mind a 3-ban vagy egyikben sem. Ez egy csomag.
2020. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem haltál meg, miért kellett volna bármit látnod?
2020. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mert mások látnak, de én nem láttam semmit. Mintha elaludtam volna :(
2020. jún. 10. 12:31
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
A Bibliában benne van, hogy a halottak nem tudnak semmit. Tehát hasonló állapotban vagy, öntudatlan. Csak a végítélet napján van, hogy feltámadnak ebből az Istenhez tartozó személyek, addig nuku van.
2020. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A biblia engem nem érdekel, ahogy már írtam.
2020. jún. 10. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!